O myších a lidech

O myších a lidech
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1962/bmid_o-mysich-a-lidech-lOl-1962.png 4 5358 5358

Dva nemajetní zemědělští dělníci přicházejí ve 30. letech 20. století pracovat na farmu do salinaského údolí. Každý z nich má jinou povahu, oba však spřádají sny a iluze, že jednou se jim podaří mít své vlastní hospodářství a budou tam chovat králíky. Doba je hodně zlá; a nejhorší se teprve rýsuje. Ochranářský a prozíravý George správně tuší, že slaboduchý silák Lennie by nechtě mohl způsobit katastrofu...... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Alpress

Of Mice and Men , 1937

Jessica007
26.04.2017 5 z 5

Krásná, ale hodně smutná kniha. Krásný jazyk, čtivě napsaná. Velmi silný příběh. Konec hodně smutný, takový jsem nečekala. Konec mě dostal, obrečela jsem ho. Vlastně mě dostala celá kniha.

spackova.p
05.04.2017 5 z 5

Ke knize jsem se vrátila podruhé. Ten příběh má prostě něco do sebe, moc se mi líbí.

povi
03.04.2017 5 z 5

Nemam slov....hodne silny....

Půca4
03.04.2017 4 z 5

Četla jsem jako povinnou četbu a upřímně mě kniha bavila. Během několika hodin přečtená, pro mě zajímavé čtení, ale svým způsobem se mi vůbec nelíbil ten smutný konec :(

JosefW
13.03.2017 4 z 5

I poněkolikáté dokáže zaujmout. Asi takhle bych hodnotil tuhle knihu. Jednoduché, krátké, ale o to působivější. Ačkoli není tenhle typ knih mým šálkem čaje, tahle knížka mě vždy dostane.

dancadragneel
06.03.2017 5 z 5

Velmi krásná kniha, která se snadno čte a je k pochopení. Nečekaný konec dostane asi každého. Rozhodně doporučuji k přečtení a děkuji za povinnou četbu k maturitě, díky které jsem si tento příběh mohla přečíst.

Izu
04.03.2017 5 z 5

Má první kniha od Steinbecka a už teď vím, že nebude poslední. Stránkově spíše vychází na povídku, ale tento příběh je tak nabitý emocemi, že tomu na jeho kráse neubírá.

,,Hodnej člověk, " ozval se Slim.Aby byl člověk hodnej, na to nepotřebuje bůhvíjakou hlavu.Tak se mi zdá, jako by ty dvě věci nešly ani dohromady.

Brunnetka
24.02.2017 5 z 5

Knížka se čte docela dobře....Je o hodně zvláštním přátelství, které svým způsobem nechápu. Konec mě dostal...přátelství až za hrob...

sarekaslukova
17.02.2017 4 z 5

Knížka se četla hezky, svižně. Děj byl rychlý a bez zbytečných detailů. Konec sice byl smutný, ale mohl dopadnou ještě hůř, kdyby Lennie měl pocit, že se na něj George zlobí a nebudou spolu mít hospodářství s králíky. Jediný co mě trošku rušilo byla mluva postav, ale patřilo k příběhu.

Terezita
14.02.2017 5 z 5

Musím říct, že knížka se četla sama. Příběh byl zajímavý, i když jsem předem věděla jak to dopadne. S hrdiny jsem nadšeně sdílela jejich vysněnou budoucnost a tak nějak jsem si nedokázala ten konec připustit, když nadešel ukápla slzička. Výborná klasika, čtení na jedno odpoledne. Doporučuji všem do povinné četby i do života.

Cvrčekk
13.02.2017 5 z 5

Knihu jsem četla po tom, co jsem viděla film. Moc se mi líbila, myslím ale, že kdyby to bylo obráceně, tak by mě to asi neoslovilo úplně stejně.

Eaa
31.01.2017 1 z 5

Přečetla jsem a byla hodně zklamána. Co na tom všichni vidí? :)

nikikostadinova
27.01.2017 5 z 5

Jak moc se dá přilnout k postavám za pouhých 100 stran ??

čtenářka4
22.01.2017 5 z 5

Krátký, ale velmi poutavý, krásný a hlavně lidský příběh.

prema0637
21.01.2017 5 z 5

Ta kniha mě okouzlila. Je skvělá. Dokud nepřijde konec. Ten mě rozesmutnil. A moc. Lennie si to nezasloužil....

Honzeecheck
17.01.2017 4 z 5

Literární majstrštyk. Jednoduchý příběh, který od první stránky směřuje k nevyhnutelný tragédii (přesto konec částečně překvapí). Charaktery jsou pevně daný, žádný vývoj se nekoná, on by byl i kontraproduktivní. Poselství je smutný, leč pravdivý - někdy prostě ani dobré úmysly a spousta snahy nestačí. Steinbeck je Pan Spisovatel, když teď koukám, že tohle zvládl napsat v podstatě v mým věku, tak si přijdu nějak zbytečnej... Pět nedám jen proto, že jeho tlustější knihy toho při stejných kvalitách nabízí ještě víc.

sarka45
12.01.2017 5 z 5

Krásná kniha. Smutná a lidská. Ani slovo navíc a přesto všeříkající.

Manyna
12.01.2017 4 z 5

Sečteno, podtrženo, je to příběh o obrovském přátelství a velkých snech, které nelze vlivem okolností uskutečnit. Konec neprozradím, ten si musí každý prožít v sobě. Nevím proč, ale vzpomněla jsem si při čtení na jiné dílo - Růže pro Algernon, asi jsem tam cítila malilinkatou podobnost, ačkoliv jsou to dvě úplně odlišné knihy.

Niu
11.01.2017 3 z 5

Moje první knížka od Steinbecka. Četla se mi dobře.

datel77
09.01.2017 3 z 5

Už jsem to viděla zpracované na divadle, takže jsem ten závěr očekávala. No, mám od Steibecka raději jiná díla, třeba Na východ od ráje.