Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4810 4810

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

Honey19
23.02.2017 3 z 5

První část knihy psát z pohledu Veroniky mne bavila více. Do druhé části mi nešlo se začíst a musím přiznat, že jsem hodně přeskakovala. Za mne lepší průměr.

hlavinka
22.02.2017 3 z 5

Knizka se mi libila, dobra oddychovka. Zacala jsem klucici casti, tak mi pak ta holcici prisla jakoby trosku odflaknuta nebo ne tolik navazujici, jakoby autor cekal, ze clovek zacne to klucici.

Sova15
20.02.2017 5 z 5

Nejprve jsem přečetla část Veronika. Moc se mi líbila. Potom jsem musela přečíst knihy, které jsem musela rychle vrátit do knihovny. A po "Ostrých předmětech" a "Sově" (krásné, ale drsné) se mi část Jáchym jevila jako pohlazení.
Je zajímavé, jak na stejnou situaci kouká každý jinak a každý ji jinak prožívá.
Patrika Hartla mám moc ráda, jeho divadelní hry jsou (jinak to nejde napsat) boží a i to, co režíruje. Naposledy nás dostal Cawmen. Určitě si od něj ještě něco přečtu.

hany77
19.02.2017 4 z 5

Přečteno za velmi krátkou chvíli, stejně jako Malý pražský erotikon se kniha čte lehce, hltáte text a máte tendenci očima posouvat stránku, abyste zjistili, co že se stane dál....?? Po šíleně tragickém začátku si říkáte že už vás v knize nemůže snad už nic víc překvapit, ale chyba...nečekaných zápletek a osudů s nepředvídatelným výsledkem je tam opravdu spousta...bavila jsem se, i když někdy to trošku srážela naivita děje, nelituju a zařazuji do své knihovny :-)

bábuška
18.02.2017 2 z 5

Podle mého názoru nenáročné čtení, spíš pro mladší ročníky. PŘEČTENO !

etrnka
15.02.2017 5 z 5

Precetla jsem vsechny knihy od tohoto autora a hodnotim je vsechny stejne, na 100%..Neni to zadna intelektualni cetba s poselstvim, ale proste se to cte dobre a samo :-)

legonka
15.02.2017 2 z 5

Ano,je to čtivé,text pěkně utíká,ale po čase zjistím,že vlastně čtu blábol.Nepřišlo mi to vubec humorné,spíš naopak a nějaké zamyšlení?No,říkala jsem si: panebože ta Veronika je ale hloupá...prostě mě to nenadchlo,podle komentářů jsem čekala víc. Zkusím ještě Prvok,Tečka a Karel.

bralenka
15.02.2017 5 z 5

Velmi čtivé, bavilo mě. Ale o malinko více z pohledu Veroniky než Jáchyma, ale to je čistě můj ženský pohled:).

fruitbueno
15.02.2017 3 z 5

Patrik Hartl má neuvěřitelný dar: od něj by totiž i návod k použití dálkového ovladače byl neskutečně čtivý text. Když jsem se v neděli začetla, za necelou hodinu a půl jsem byla v půli Veroničina textu. Děj, poměrně spletitý, nazíraný z několika perspektiv a na řadu postav, byl předvídatelný, místy neuvěřitelný, nicméně byl podán tak, že jste autorovi zobali z ruky.

iLuciferie
12.02.2017 2 z 5

Četla jsem od Jáchyma, ale rozhodně DOPORUČUJI ČÍST OD VERONIKY - Jáchymův příběh prozradí všechny důležité body Veroničina života, takže pak Veroničin příběh, čtený až jako druhý, není v podstatě ničím překvapivý, což je rozhodně škoda (naopak Jáchym toho prožije poměrně hodně, co není ve Veroničině části vůbec zmíněno).
Zároveň bych chtěla upozornit, že nejde o knihu typu "z mužského a ženského pohledu", jak jsem si já mylně myslela, ale o dva příběhy (jeden o Jáchymovi a druhý o Veronice) psané z pohledu vypravěče, které se odehrávají ve stejném časovém období, souvisejí spolu a potenciálně se ovlivňují.
Za mě knížka, která (až na mnou špatně zvolené pořadí příběhů) nezklame/nenudí, ale ani není nijak extra výjimečná.

Efča59
12.02.2017 3 z 5

Pro mě byla kniha zklamání. V žádném případě nedosahuje kvality předchozích dvou knih. Chvílemi mi připadalo, že se autor snaží nuceně "vytlačit" další a další zápletku,čímž pak vzniká taková "česká slatanina.

loudomar
12.02.2017 4 z 5

Moje první kniha od Patrika Hartla a určitě si přečtu i jeho předchozí dvě. Příběhy obou sourozenců jsou velmi emotivní a plné zvratů, což zaručeně čtenáře zaujme. Najdete v ní velmi smutné okamžiky ale určitě se i zasmějete. Začala jsem příběhem Veroniky a při následném čtení Jáchymova příběhu jsem prvních padesát stránek měla pocit, že se bude autor hodně opakovat a druhá polovina knihy už mě nebude tak bavit. Ale naštěstí díky pestrému Jáchymovu příběhu se kniha pak stočila úplně jiným směrem.

legonka
11.02.2017 2 z 5

Taková oddychovka...nenadchne....neurazí,ale v knihovně nezůstane.

jxa21
11.02.2017 4 z 5

Formát knihy je výborný, začala jsem Jáchymem a jeho tempo mě naprosto vtáhlo. Pohled Veroniky byl více vláčný, ale rozhodně nebyl jen repeticí už známého, čehož jsem se trochu obávala. Naopak propojení za mě fungovalo dobře a příběhy se navzájem povedeně proplétaly.

Laviedete
10.02.2017 5 z 5

Skvělá knížka, bála jsem se, že po Veronice budu Jáchymem zklamaná, ale vůbec. Počáteční strach se rozplynul hned v první kapitole. Přečteno během tří nocí. 100%

Racík
10.02.2017 4 z 5

Oddechové, příjemné čtení. Určitě je lepší začít příběhem Veroniky. Trochu mi chyběly vtipné pasáže předchozích knih, ale i přesto se kniha četla opravdu dobře. Občas mi některé „náhody“ připadaly až nepravděpodobné, na druhou stranu život je opravdu nepředvídatelný a může přinést opravdu všechno.

kristyna.b
10.02.2017 4 z 5

tohoto autora mám fakt ráda. Četla jsem od příběhu Veroniky a nezklamalo to. Bylo to vtipné, životy postav byly navzájem dobře propletené :-)

Kermisee
09.02.2017 5 z 5

Sice nezažiju ten pocit a prolnutí příběhů, kdybych jako prvního začala číst Jáchyma a ne Veroniku, ale i tak to bylo jedno z největších dobrodružství za poslední dobu. Kniha je napsána naprosto skvěle. A jak autor slibuje, žádná událost z života sourozenců není popisována dvakrát a teprve přečtení obou příběhů dá dokupy celek.
Jáchymova část se mi líbila víc. Možná je to tím, že autorovi mužské postavy prostě víc sednou. Nebo tím, že Veronika je tak trochu prototyp ženy, která se nechává zmítat ze stranu na stranu muži. A jak se zdá, tak propletení osudů mnoha různých lidí je teď u českých autorů velmi populární. U Okamžiků štěstí to ale výborně fungovalo.

petra7942
09.02.2017 5 z 5

Zajímavý nápad uspořádat knihu do dvou příběhů,víc se mi tedy líbil pohled Veroniky...jinak kniha se čte sama,poutavé,zábavné...

petruuuna
09.02.2017 5 z 5

Velice originálně a čtivě napsaný dvojromán. Začala jsem příběhem Veroniky a jsem za to ráda, protože pak mě čekala ještě lepší část knihy o životě Jáchyma.