Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528992/bmid_okamziky-stesti-658c3c5802a9f.jpg 4 4811 4811

9665
03.09.2019 3 z 5

Taková milá letní oddychovka na dovolenou. Začala jsem Veronikou a ukázalo se to jako správný postup. Některé situace mi přišly nepravděpodobné, nebo přehnané. Celkově mě ale knížka bavila.

Josh
02.09.2019 1 z 5

Co na tom má kdo ke čtení a za takový!!!! knižní hit? Autor při mluvení je v pohodě, i smíchem:o) ale číst už ne.

Magdalena_j
02.09.2019 3 z 5

Od knížky jsem dostala více méně to, co jsem očekávala. Letní oddychovku “k bazénu”.

Jedná se o “dvojknihu”, příběh dvou sourozenců a jejich života po smrti rodičů. Nedá se říct, že je to stejný příběh psaný ze dvou stran, každý ty roky prožívá jinak, jinde.

Začala jsem Veronikou, ale byla to v podstatě náhoda, prostě jsem knihu vzala a začala číst. Po dočtení se mi moc nechtělo číst Jachymův příběh, ale nakonec to skutečně utvořilo pěkný celek.

Doporučuji jako knížku na dovolenou, vypnout hlavu, jen se nechat unášet jednoduchým příběhem.

Angelo
30.08.2019 3 z 5

Jedná se o mou první knihu od pana Hartla. Hrozně se mi líbil nápad psát knihu ze dvou různých pohledů. Další plus dávám za aktuálnost a současnost doby, do které jsou příběhy vsazeny. Ve výsledku však nehodnotím knihu jako průměrnou spíše bych řekl, že nejsem cílovým čtenářem. Věřím, že své čtenáře si to najde a za tu zkušenost si to přečíst mi to určitě stálo.

IVANA0123
30.08.2019 4 z 5

Musím přiznat, že jsem se celkem bavila. Možná se mi z knih pana Hartla svým způsobem líbila zatím i nejvíc. Občas se mi sice pletly postavy, ale kdyby vznikly Okamžiky č.2 s životními osudy dalších postav, tak bych si je taky přečetla. Nevesele veselý román o Veronice a Jáchymovi a o potřebě užívat si každou fajn chvilku byl pro mě příjemnou oddechovkou na léto. Dvoustranná kniha je rozhodně originální nápad, ale celou dobu přemýšlím, jestli bych knihu vnímala jinak, začít od Jáchyma. Ale to už nezjistím....

" ...když se nad tím spolu trochu zamyslely, došly k závěru, že z hlediska pravděpodobnosti je rozhodně efektivnější pokoušet se dosáhnout trvalého štěstí prostřednictvím nepatrných a dostupných potěšení než pachtěním se za těžko dosažitelnými ideály."……..úvaha nad úžasnou čokoládovou pěnou

" Nebude myslet na to co bylo, ani se trápit , co udělal špatně. Prostě zkusí dělat míň chyb a neposrat se z těch, které už udělal."
(8/19)

Taralcielle
27.08.2019 4 z 5

Za mě dobrá kniha, četla se skoro sama, začala jsem příběhem Jáchyma.

Světluška4
23.08.2019 4 z 5

Dobré čtení o tom jak se život mění s každým rozhodnutím či nečekanou situací.

BarkaP
20.08.2019 4 z 5

Hezká knížka, pro mně v podstatě tak nějak i motivační. Každý si z příběhu samozřejmě vybere to, co je pro něj u tu chvíli aktuální a důležité. U mně to bylo to, že člověk může jít za svými sny a dělat co ho baví a i když spadne na dno, ať už nepřízní osudu či vlastní blbostí, zase se dokáže vyhrabat nahoru. Při čtení "Jáchyma" jsem se už domýšlela některých skutečností, které se mi pak ve "Veronice" potvrdily. A i když situace nebyly vždy pozitivní a happy, celkově na mně celý příběh působil dobře, jako že je všechno tak, jak má být.

whiolet
18.08.2019 5 z 5

Oba příběhy jsou,tak mezi sebou propletené,že to co vám u jednoho nedávalo moc smysl,vám ten druhy příběh doplní.
Autorův styl psaní je lidský,vtipný a neunudi vas k smrti.
Pro mě to bylo super odpočinkové čtení

Ventimiglia
15.08.2019 odpad!

Chtěla jsem zjistit, proč jsou Okamžiky štěstí tak oblíbené. Ale nezjistila jsem to. Postavy jsou zcela ploché, děj běží urputně a křečovitě kupředu, styl triviální, jazyk odpudivý. O to více mě udivuje nadšení většiny čtenářů.

Lasi808
13.08.2019 5 z 5

Super knížka, oddechovka, humorná a zároveň řešící problémy, které se mohou do života připlést každému. Jelikož jsem žena, více mne bavil příběh Veroniky, čtení z pohledu Jáchyma bylo ale stejně tak dobré. Obě části knihy do sebe dějově zapadají, ale přitom se nejedná o popis těch samých událostí. Zkrátka výborná knížka :-)

Valeška
11.08.2019

Zajímavý příběh dvou sourozenců, hezky se čte.

viladora
09.08.2019 5 z 5

Tato kniha se mi líbila rozhodně více než Malý pražský erotikon.

Kytiii
09.08.2019 4 z 5

Oddechovka. Skvělé čtení na léto...

Tereza0107
29.07.2019 4 z 5

Po dočtení jsem musela přemýšlet, jak autor knihu názvem Okamžiky štěstí opravdu naprosto přesně vystihl. Pokaždé, když jsem se zaradovala, že hlavní postavy už konečně po všech těch peripetiích našly to, po čem toužily, najednou vše vzalo rychlý konec a žádné štěstí se nekonalo. Obzvláště mi bylo líto Jáchyma, který neustále doplácel na špatná rozhodnutí své sestry, ale zároveň jsem ho obdivovala pro jeho loajalitu a neskutečnou obětavost. Do knížky jsem se pouštěla s předsudky, že tento autor určitě nebude můj šálek čaje, ale nakonec se ukázal naprostý opak. Oba příběhy jsem prožívala společně s postavami - pokaždé, když Veroniku zklamal nějaký kluk (a že jich bylo požehnaně), jsem měla sto chutí ho proplesknout a Jáchymovi jsem zase hrozně přála, aby se ve svém životě už konečně našel. Příjemné bylo i to, že se kniha (většinu času) odehrávala v Praze a tímto pro mě relativně známým prostředí, jakoby se mi ještě více přiblížila. Už se moc těším i na další autorovy knihy.

asperula
28.07.2019 5 z 5

Moc se mi líbilo, jak je knížka psaná. Vidět události ze dvou různých úhlů, od dvou sourozenců. Začala jsem Veronikou a pak, když jsem četla Jáchyma, mi hodně věcí zapadlo. Super čtení, někdy napínavé, někdy mě rozčilovali, fandila jsem jim. Určitě moc doporučuji

Titina
27.07.2019 4 z 5

Určitě kniha pro příjemný odpočinek, zajímavá forma.

Sirael440
15.07.2019 5 z 5

Zajímavý pohled na stejnou událost z úhlu dvou osob, které byly přímými účastníky. Moc hezky se to četlo. Jdu si od pana Hartla půjčit další knížky.

alivojta
10.07.2019 5 z 5

Bezvadná knížka na dovolenou, moc hezky se čte!

pedroK
01.07.2019 5 z 5

Byla to báječná odpočinková kniha o pár okamžicích štěstí uprostřed lidského soužení.