Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528992/bmid_okamziky-stesti-658c3c5802a9f.jpg 4 4812 4812

nikaxxx
27.06.2019 3 z 5

Na Okamžiky štěstí jsem se strašně těšila, a to i navzdory tomu, že knihy Patrika Hartla nečtu vyloženě jedním dechem. Lákala mě vidina jednoho příběhu, popisovaného různými pohledy. Mou představu (a velká očekávání) ale bohužel kniha nenaplnila.
Na doporučení kamarádky jsem začala příběhem Veroniky, který mi vydržel opravdu dlouho. Zrychlené popisy, kde při otočení stránky příběh poskočí o několik měsíců (či let) dopředu, nejsou nic pro mě. V jednu chvíli jsem už ani nedoufala, že bych Veroničin životní příběh dočetla, ale povedlo se.
Hodnocení knihy zachraňuje Jáchym. Jeho příběh mě zaujal mnohem víc - nicméně onen očekávaný prožitek z propojení dvou různých pohledů se nedostavil.

misowi84
26.06.2019 3 z 5

Třetí kniha od Hartla.. za mě ovšem zatím nejslabší. Sice jsem se občas zasmál,
jinak ale ve mě moc nezanechala..
Prvok, Šampón, Tečka a Karel to prostě není..

Mateo67
25.06.2019 3 z 5

Dívám se, že jsem snad jediná, která porušila přikázání číst napřed jednu a potom druhou část. Prostě mi to nedalo. Z obav, že než začnu číst druhou půlku, zapomenu detaily první, jsem obě části plynule střídala. A nelituji. Nechci vás svádět, ale zkuste to. Na druhé straně jsem se asi ochudila o ty různorodé pocity , které vyústění jednotlivých příběhů ve čtenáři vyvolá. Tři hvězdičky za to, že první dvě Hartlovky se mi líbily víc.

kytarka
25.06.2019 4 z 5

Jelikož jsem potřebovala něco úsměvného, odlehčeného na čtení sáhla jsem po knize pana Hartla. A rozhodně jsem neudělala chybu! Čekají na nás tady dva příběhy sourozenců Veroniky a Jáchyma. Zajímavé na knize je, že se dá číst z obou stran. Pohled Veroniky a pohled Jáchyma. Já začala číst život Veroniky. Sourozencům se stane velké neštěstí, při havárii na dálnici přijdou o rodiče. Oba nám ukazují jak se po takové smutné události potýkají s životem. Myslela jsem si, že mi příběh Jáchyma, který v hodně bodech stejný nic nedá, ale nabídl toho spoustu co u Veroniky nebylo. Kniha se mi velmi lehce četla a co je důležité také mě bavila a já přišla na jiné myšlenky.

zdenaR
24.06.2019 3 z 5

Rozdělit knihu do dvou vyprávění byl možná zajímavý nápad.
Ale! Začala jsem Jáchymem, který mě bavil; ovšem při čtení druhé části knihy, kdy jsem už některé části příběhu znala, se mi čtení zdálo občas zdlouhavé.
Ale jinak příjemná oddechová kniha. Určitě si přečtu autorovu nejnovější knihu Nejlepší víkend.

Klarka251
20.06.2019 4 z 5

Možná asi nejslabší kniha Hartla. Tohle byla moje první kniha od něj a moc mě nezaujala. Sice děj ze života, ale byla taková nudnější.

Coco3
20.06.2019 4 z 5

Nejprve mi jich bylo hodně líto, a pak musím říct, že po přečtení příběhu Jáchyma už mě Veroniky příběh bavil mnohem méně. Oddechová čtení, občas jsem se i zasmála, občas to byla i nuda. Ale Hartla si i tak zase někdy přečtu.

linda6518
20.06.2019 2 z 5

Tak na léto to s odřenýma ušima ujde.. Ale ještě že jsem začala číst od Veroniky, jinak jsem to snad ani nedočetla.

tereza.c
17.06.2019 3 z 5

První knížka od p. Hartla a nevím nevím...plynoucí příběh bez větších zvratů..nebo možná lépe: bez dobře popsaných a prožitých zvratů..na mě až moc životních událostí jen tak plynoucich bez většího popisu emocí,pocitu..mně ta knizka prostě nesedla..

Sam33
16.06.2019 3 z 5

Nápad se dvěma příběhy - každý z jedné strany - nebyl úplně špatný. Jenže záleží, kterým pohledem (zda Veronikou nebo Jáchymem) začnete. Knihu jsem začala číst od Jáchyma, byla to náhoda, jenže sestra mi radila, že je lepší začít Veronikou. A ano, pokud čtete knihu poprvé, začněte Veronikou. Jáchymův příběh mě úplně nenadchnul a hlavně jsem se potom i nutila číst druhý příběh, jelikož už ho znáte, jen se vám vykreslí nějaké drobné detaily. Takže spíše průměr, líbí se mi Hartlův styl psaní, ale nějakou díru do světa touto knihou neudělá. Letní oddechovka.

kacinekgott
11.06.2019 4 z 5

Musím říct, že se mi kniha líbila, ale nemůžu dát plný počet hvězdiček za zdlouhavé konce obou příběhů.
Je to pěkné a nenáročné čtení. Kniha popisuje hodně situací a pocitů, které spoustu lidí prožilo nebo prožívá. Proto je kniha tak poutavá. Je o životě, tak jak je. Může být i jakýmsi "návodem", jak řešit těžké životní situace. :) A to se mi líbí

Laf
09.06.2019 4 z 5

Zajímavá kniha se spletitým příběhem. Nevím, zda to bylo tím, že jsem knihu začala číst nejdříve z pohledu Veroniky, ale její příběh se mi líbil víc než Jáchymův.

martineden
07.06.2019 1 z 5

Knihy P. Hartla jsou čtivé a asi i ze života, ale to je asi všechno, co mě napadá...

slunickomarka
07.06.2019 5 z 5

Příjemné čtení

Clavien
06.06.2019 3 z 5

prostě ze života ...

Mysias
05.06.2019 5 z 5

Já toho Hartla prostě miluju!!! Není to nijak komplikovaná knížka. Vlastně jako všechny ostatní od něj. A přitom jde z ní čerpat inspirace, zamyšlení, smutek i radost. Začala jsem od Veroniky. Některé věci mi pak úplně s Jáchymem neseděly, ale pod tíhou konce dávám pět hvězd. Život je někdy hrozně těžký a zapeklitý a to je v knížce hodně vidět. Líbí se mi, jak autor ukazuje různé životy a zvraty, prostě tak, jak by mohly být. A je mi inspirací.

takana
02.06.2019 3 z 5

Mě se taky líbila víc Veronika.

Gemma700
31.05.2019 1 z 5

Musím přiznat, že knihu jsem nedocetla, Veroniku ano, ale Jáchym mě nudil, protože jsem už znala dějovou linku. A nové fakta, které jsem se dočetla v části Jáchym, mě několikrát spíše neseděla, než doplňovala. Kniha jen popisuje pro mě nezazivne příběh, nic mi tak nějak nedala. I vykreslení některých situaci a charakteru mi přišlo tak nějak nepřirozené. Ale jak říkám, nedocetla jsem. Třeba bych měla po dočtení celé knihy jiný názor.

konformita
31.05.2019 5 z 5

Já jsem zase začala Veronikou. Udělala jsem si o ní obrázek a když jsem četla Jáchyma, už to nebyla hrdinka. Super kniha.

mariposka
27.05.2019 3 z 5

Četla jsem nejdříve Jáchyma. Líbilo se mi to, přišlo mi to uvěřitelné. Kluk, který je okolnostmi donucen rychle dospět a potom hledá a vymýšlí, u čeho by mohl v životě zakotvit, cestuje, užívá si a zároveň se snaží být oporou svojí sestře.
Zato na Veronice se autor vyřádil po mužském způsobu. Neříkám, že nejsme my ženy nevyrovnané a labilní a nevím co chceme, to je fakt, ale z Veroniky udělal dle mého názoru úplnou husu, až jsem ti mnohdy říkala, tohle už snad ne!
Patrika Hartla mám moc ráda, ale toto je první kniha, kterou bych nedoporučila.