Kluk odvedle

Kluk odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488477/bmid_kluk-odvedle-v8F-488477.jpg 4 609 609

Kluci jsou na ni krátcí – co když se ale do jednoho zamiluje? Šestnáctiletou Charlie Reynoldsovou vychovával jen táta a tři starší bráchové, takže teď dokáže ve sportu porazit každého kluka – včetně svého čestného čtvrtého bratra, souseda Bradena. Jenže když Charlie začne pracovat v módním butiku, zjistí, že v holčičích věcech je úplně mimo. A do toho zkouší před Bradenem utajit, že se do něj zakoukává. Zprvu se v tom snaží kličkovat, ale její taktika se může kdykoli provalit… Dá se tahle hra vůbec vyhrát? Šestnáctiletá Charlotte Charlie Reynoldsová si vždycky myslela, že jí skutečnost, že ji vychovával jen táta a tři starší bratři, přináší jen samé výhody. Dovede totiž předběhnout, porazit a přechytračit každého kluka, kterého zná – včetně svého čestného čtvrtého bratra, souseda Bradena. Ale když přijde na to, jak se chovat jako holka, Charlie vůbec neví, co si počít. Když začne pracovat v módním butiku, aby si vydělala na splacení pokuty za rychlost, ocitne se v neprobádaném světě make-upu, krajkových sukní a blýskavých flitrů. A je to o to divnější, že tráví čas ve společnosti kluka, který ji nikdy neviděl nakopávat zadky při sportu. Aby se vyrovnala se stresem, který jí způsobuje nutnost předstírat, že se v téhle nové džungli vyzná, utíká na zadní dvorek. Pozdě v noci si o svých problémech povídá s Bradenem přes plot, který je odděluje. Ale jejich noční rozhovory nemohou vyřešit Charliin největší problém: začíná se do Bradena zakoukávat. A to jakože dost. Ví, jak si jít pro vítězství, ale pokud ho kvůli tomuhle tajemství ztratí úplně, sázky jsou najednou příliš vysoké.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

On The Fence, 2014

Adel822
31.07.2022

(SPOILER) Další úžasná kniha od mé milované autorky. Tato kniha se mi opět moc líbila, byla to taková odpočinková jednohubka. Jediné co mi na knize vadilo bylo že pořádná romantika začala až na posledních padesáti stranách to je za mně trochu škoda, přišlo mi že většinu knihy jsme jen poznávali charaktery hlavních postav. Přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout a na konci to do sebe perfektně zapadlo, Kasie Westová to prostě umí. Líbila se mi i část o matčině sebevraždě, přišlo mi že to knihu lehce povzneslo na důležité téma ale pořád zůstala letní a odpočinkovou. Takže za mně opět skvělá kniha a už se nemohu dočkat další.

Mybooks
09.07.2022 4 z 5

Další kniha od Kasie West a nebyla bych to já, kdybych si nekoupila další knížku, a tak mě zaujala tahle. Kniha čtivá, hezký a oddychový příběh, nemám co dodat.

Radějka
28.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Trošku jsem se věkově sekla, doporučila bych knížku spíše dívčinám do 16 let :)
Charlie byla sympatická, bráchové taky, trochu mě však zklamal postoj Charlie po tom, co se dozvěděla, že její matka trpěla depresemi. Chápu její zklamání i šok, ale jako osoba, která trpí podobnými problémy, mohu říct, že to není vždycky tak černobílé, jak se to zde prezentuje. Knížka se mi i z tohoto důvodu zdála dosti jednoduchá.
Nebylo by také za mě na škodu více se zaměřit na Brandenovu rodinu a jeho vztah s rodiči (hlavně s otcem) :)
Jinak mohu doporučit na odpočinek, čte se to samo ;)

kimChristopher
26.06.2022 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala. Hned od začátku se mi kniha líbila. Děj hezky plynul a zase (jak jinak) se v mém obličeji i duši promítlo hodně emocí. Doporučuji!!

DeniCod
30.05.2022 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od Kasie a taky čtvrtá co se mi tak strašně moc líbila. Knihy od Kasie West miluju a tahle není výjimkou. Dobře se to četlo, krásný děj, není co vytknout :D

Erika017
13.05.2022 4 z 5

Moc hezká kniha, řekla bych, že jedna z nejlepších od autorky. Rozhodně doporučuji

Magdyla.8
05.05.2022 4 z 5

Příběh autorky mě velmi překvapil a potěšil. Kasie West čtu jen na oddech a když chci na chvíli utéct realitě a proto od knih nečekám zvraty a hluboké myšlenky. Tento příběh mě tak pohladil po duši a strefil se mi do nálady, že to není ani možné. Hlavní hrdinka mi byla příjemná, sympatická a špičkování mezi ní a bratry/kamarádem se mi velmi líbilo. Také se konec dobře rozuzlil a vyřešilo se i spoustu traumat a problémů hlavní hrdinky. Příjemně se příběh četl.

babystar
29.04.2022 3 z 5

Knížka, z níž jsem už dávno "vyrostla", ale myslím, že "puberťačkám" se může líbit. Já už jsem se na příběh Charlie dívala očima matky, či spíše babičky, a bylo mi jí líto. Žít v takové rodině musí být hrůza. Bratři ji prý mají rádi, ale spíš bych řekla, že ji šikanují. A ještě mne zarazilo, že v pětičlenné rodině není nikdo, kdo by vařil, pral a uklízel. Děcka se jen dívají na televizi a otec je ve službě, nebo spí. Ty nezbytné domácí práce dělají asi trpaslíci.
S Charlie jsem soucítila a byla mi daleko sympatičtější, než ta její nová zmalovaná kamarádka.

Veber
16.04.2022 3 z 5

Poprvé jsem u Westové zklamná. Příběh mi přišel celkem průměrný. Chyběla tomu jiskra, jako u jiných, které jsem od autorky četla.

Knihožroutka23
10.04.2022 4 z 5

Začátek pomalejší, ale konec je pak úplná paráda. Určitě stojí za přečtení.

anezka1711
28.03.2022 3 z 5

Upřímně... strašně se to táhlo a od ¾ bomba!

naty_z_knihy
11.03.2022 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem zhltla za den. Bavilo mě, že Charlie odmala vyrůstá se třemi bratry, kteří ji chrání jako oko v hlavě, navíc jsou sportovci, a to s sebou přináší spoustu vtipných situací. Mám ráda tenhle styl psaní, kdy děj krásně plyne, kapitola střídá kapitolu a člověk je najednou na konci ani neví jak. Romantická linka je taky skvělá, bavily mě i vedlejší postavy, vůbec by mi nevadilo, kdyby jim autorka věnovala další knihy. Skvělá oddychovka, po které zůstane dlouho úsměv na tváři.

janka2000
15.02.2022 5 z 5

Je těžké být jediná holka mezi kluky. Hlavní hrdinka miluje sporty a vyrůstá se třemi bratry a otcem. Když přijde na lásku a vlastně i vnitro, je zcela bezradná.

Vjeerus
09.02.2022 5 z 5

Chápu, proč jsou knihy Kasie West tak populární. Hrdinka má velmi originální povahu a moje srdce zaplesalo v závěru, kdy ten vyvolený není bad boy, což je teď očividně moderní.
Krásný byl i ten kontrast mezi tím, co hlavní hrdinové ukazovali před ostatními a co si pak sdělovali v soukromí plotu.
A dál tleskám tomu, jak Charlie nalezla samu sebe a že zájem i o holčičí věci nedefinuje, jak dobře umí člověk sportovat.

MishRarach
22.01.2022 5 z 5

S PS: Líbíš se mi je Kluk od vedle moje nejoblíbenější kniha od Kasie. Možná je to otřepané, ale líbí se mi a hlavně mi přijde, že i hlavní hrdinka má se mnou hodně společného.

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Tohle bylo boží! Všechny postavy byly naprosto skvělý, ti její bratři byli zkrátka úžasní. Kluk odvedle byla moje 4. knížka od Kasie West a musím říct, že autorku mám zatím velmi ráda. Už se těším až si přečtu další knihy :) A této dávám rozhodně 5 hvězd!

Lia_and_Petty
29.12.2021 5 z 5

Knížky od autorky mám moc ráda a u téhle mě moc bavilo, že Charlie nebyla typická holka, ale vyrůstala s bratry a kamarádem odvedle. Romantická linka byla naprosto skvělá, krásně to mezi ní a Bradenem jiskřilo a skvělou zápletku umocňovalo i to, jak se k jejich lásce stavěli bratři Charlie. Skvělá oddychovka, přečteno za jeden večer.

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Knihy od Kasie West mám ráda, takže jsem věděla, že s touto knihou neudělám chybu. A měla jsem pravdu.
Čtení jsem si užila a příběhově se mi to líbilo, i když k hlavní hrdinka Charlie jsem zpočátku musela najít cestu, což se nakonec podařilo. Libilo se mi, jaký měla vztah se svými bratry, jak postupně nacházela samu sebe a pak její rozvíjející vztah se sousedem Bradenem (kde mě bavila ta jejich jiskřivá chemie a večerní svěřování u plotu).
Mužů říct, že se těším na další autorčiny knihy.

Mondaika
18.12.2021 4 z 5

Jak již většina uzná autorka Kasie West, prostě umí. Hlavní hrdinka Vám prostě s její klučičí rodinou příroste k srdci tak, že jste za chvíli na konci příběhu a ani nebudete vědět jak... Krásné oddechové přečteníčko...

3 přečtená kniha od autorky a to už je co říct....

Verča@
12.12.2021 5 z 5

Kasie West prostě nezklame. Už jsem od ní četla tři knihy a tahle by se umístila přesně uprostřed biť ne dokonce úplně nahoře. Hlavní hrdinka Charlie mi byla sympatická a její charakter byl jiný než jsme u hlavních hrdinek Kasie West zvyklí. (I když občas jsem s jejím chováním nesouhlasila.) Co bych na knize ocenila, je vztah Charlie a jejích bratrů. Všechny jsem si je zamilovala a užívala si zábavné konverzace s nimi. Také jsem se zasmála, když se jí táta snažil vysvětlit a pomoct s holčičími věcmi. Zkrátka kniha byla vtipná, roztomilá a jedno velké doporučení! 5/5⭐