Ostré predmety

Ostré predmety
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265231/mid_ostre-predmety-mNN-265231.jpg 4 2209 2209

Novinárka Camille sa vracia do rodného mestečka, aby tam napísala reportáž o zmiznutom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natalie nájdu uškrtenú, navyše s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa stal aj pred rokom...

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sharp Objects, 2006

AndyK
03.04.2016 3 z 5

Knihu hodnotím spíš průměrně - nebyla špatná, ale něco tomu chybělo. A tím "něco" myslím hlavně propracovanější konec... Tohle na mě bylo zkrátka moc rychlé. Víc v recenzi :-)

fis.rena
01.04.2016 5 z 5

Skvělé čtení,jsem fakt nadšená. Nedokázala jsem ani na moment odložit...

Lucie85
31.03.2016 5 z 5

Dávám nejvyšší hodnocení, opět se kniha četla pomalu sama, napínavý, poutavý a mrazivý příběh. V závěru jsem byla opět překvapená. Skvělé.

vterinka
28.03.2016 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla. Nudila mě a hlavní postavu jsem si vůbec neoblíbila. Žádná zápletka, či překvapení, které by mi vyrazilo dech. Důvod, proč jsem si tuto knihu vůbec kupovala a četla, tkvěl v autorce. Jako první jsem četla Zmizelou, která byla napsaná úžasně, ale skončila příšerně. Přesto jsem ji dala šanci a koupila si i zbývající dvě knihy. Tato však zklamala na plné čáře, i když jsem autorce vděčná za dobrý konec.

Karin_Kim55
23.03.2016 5 z 5

Mě osobně se VELMI líbila! Moc nechápu tak nízké hodnocení. Začala jsem číst Zmizelou, přečetla jen pár stránek a hned si ji vymazala. Tahle mě vzala už na začátku, ale Zmizelá - nikoliv. Dost věcí mě tam překvapilo, takový konec jsem nečekala.
Moc se mi líbily chvilky mezi hlavní hrdinkou a detektivem.

Didi15
23.03.2016 2 z 5

Tak tohle se mi vůbec nelíbilo. Chtěla jsem tomu dát šanci, protože každý byl nadšen ze Zmizelé, jak z filmu , tak z knihy. K této autorce se už vracet nebudu .

elfinkaa97
02.03.2016 4 z 5

Dala bych i pět hvězd protože tahle knížka byla tedy fakt něco - Vždy když jsem ji vzala do ruky, bavilo mě každé slovo, jenže prvních 100 stran mi nějak trvalo něž jsem se jimi prokousala. Tohle byl můj první thriller a jsem z něj nadšená!! Nemůžu se dočkat až si přečtu další knihy této autorky. Líbilo se mi, jak se nebála cokoliv popsat a jak bylo vše promyšlené a závěr byl naprosto dokonalý. Celou dobu padá vina na dva lidi a až na úplném konci se dozvíte, kdo z nich to je! :) Díky Gillian, nejspíš jsem našla svůj oblíbený žánr. :)

foxterier
01.03.2016

Doufám, že tohle není to nejlepší co napsala, byla jsem zklamaná, zkusím to už jen jednou.

razzex
28.02.2016 3 z 5

Musím říct, že mne tato kniha zklamala. Slabší příběh, hlavní postava mi také moc sympatická nebyla, zachránil to až pro mne celkem nečekaný konec. 3*

Siraelxy
27.02.2016

První kniha Gillian jsem přečetla jako poslední. Což je úplně nepodstatné :-) Do půlky jsem si říkala, že tahle bude nejlepší. Super zápletka - dívka pohřešující se, posléze nalezena mrtvá, a navíc bez zubů. Novinářka, která je rodačkou a chce napsat článek, kterým by se proslavila....sama má velké, jako břitva ostré, tajemství....Kniha plyne, napětí graduje, chvilkami si říkáte, že to autorka trošku natahuje...a najednou- šup, bum, prásk - na pár stranách vše vyřešeno, znovu zamotáno a zase vyřešeno. Prostě překotný, rychlý konec.
Celkově je kniha dobrá, ale Temné stíny se mi líbily víc :-) Více na: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/02/gillian-flynn-ostre-predmety.html

stakido
12.02.2016 2 z 5

slabsi pribeh, zadna zapletka, pachatele jsou jasni vicemene od poloviny. Jak kdyby Gillian Flynn umela udrzet tajemstvi jen do pulky a ve zbytku vysvetlovat, proc se tak stalo.

Vilas1979
10.02.2016 5 z 5

Po dívce ve vlaku letos druhá kniha přečtena téměř na jeden zátah, Flynn píše velmi čtivě, pečlivě dávkuje kolik toho hlavní hrdinka odhalí, nechá vás chvilku vydechnout a když už si říkáte, tak teď bych už mohl konečně jít spát, opět vás vtáhne do děje dalším odhaleným detailem a vám to prostě vrtá hlavou a musíte číst dál. Oceňuji, že se autorka nebála dotknout stále velmi tabuizovaného tématu sebepoškozování a to v míře skutečně nevídané, velmi sugestivní sonda do duše člověka trpícího touto poruchou. I když kniha zde nemá kdovíjaké hodnocení, líbila se mi víc než Zmizelá. Flynn se definitivně zařadila mezi mé oblíbené autory, těším se na Temné kouty a jakoukoliv další knihu.

M.S.
07.02.2016 5 z 5

Jedno z nejkrásnějších a nejdepresivnějších děl. Jako zatvrzelého pesimistu mi celá kniha dělala neskutečnou radost, konečně něco, co jen tak dobrý konec mít nebude.

edisek83
28.01.2016 5 z 5

Byla jsem moc nadšená, tahle kniha je opravdu výborná, bavila jsem se u ní od začátku až do konce. Se Zmizelou se to nedá vůbec srovnat,ta mě moc nezaujala. Přečteno za den.Ted už na mě čekají Temné kouty :-)

Jordyz
25.01.2016 4 z 5

Dobrá kniha, napínavá, pro mě s překvapivým koncem. Těším se na další díly.

Samaret
21.01.2016 5 z 5

Bezva! Bavila jsem se :D hlavní postava je správně zatrpklá a o to realističtějí. je to perfektní kniha a jestli jsou zbylé dvě ještě lepší, tak se mám na co těšit :) skvělý dárek k vánocům...

Mikako
20.01.2016 5 z 5

Za mě nejlepší kniha G. Flynn. Moc mě to bavilo a to hned od začátku. Kam se hrabe Zmizelá. Konečně kniha, která mě nenechala jít spát před druhou ranní :-)

Laf
16.01.2016 3 z 5

Námět shledávám dobrým, ale provedení už ne. Čekala jsem něco víc, hlavně když to má být bestseller. Čekala jsem také víc napětí a celkově zajímavější, aby čtenář knihu nechtěl jen tak odložit, ale toho jsem se také nedočkala. Proto tuto knihu hodnotím jako takovou průměrnou...

eva6031
16.01.2016 4 z 5

Skvělá kniha! Chvílemi až nepříjemné čtení, kdy mi husina naskočila po celém těle. Škoda, že jsem si tady přečetla konec, ale i tak jsem knihu nedala z ruky. G. Flynnová umí dokonale popsat postavy, které na Vás přímo dýchají.

milunka21
27.12.2015 5 z 5