Ostré predmety

Ostré predmety
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265231/mid_ostre-predmety-mNN-265231.jpg 4 2209 2209

Novinárka Camille sa vracia do rodného mestečka, aby tam napísala reportáž o zmiznutom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natalie nájdu uškrtenú, navyše s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa stal aj pred rokom...

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sharp Objects, 2006

Lucik666
01.09.2014 5 z 5

Kniha je skvělá. Dobře se mi četla. Akorát teda na konci jsem měla dva adepty na vraha a stále jsem se nemohla rozhodnout, který to je, i když nakonec mi můj tip vyšel. Ale psychické rozpoložení celé rodiny je teda silné kafe. Mazec

Hřibče
31.08.2014 4 z 5

Camille je neskutečně zvláštní hlavní hrdinka, ale i přesto vám nebude dělat problém si ji oblíbit. Konec je sice krapet předvídatelný, ale jinak je celý příběh příjemně temný, hodně naturalistický a má dobře popsanou atmosféru. Četlo se to dobře a téměř samo, ale čekala jsem, že to bude větší drsňárna. Třeba se dočkám v dalších dílech. ;)

blanickaa1
25.08.2014 5 z 5

Ze všech tří knih autorky mi tahle přišla nejlepší. Líbilo se mi to, jen jsem se trošičku děsila konce, protože jak u Zmizelé, tak u Temných koutů stál konec za dvě věci. Ale zaplaťpánbůh, závěr knihy zas tak příšerný nebyl.

Kočičáci
03.08.2014 2 z 5

Tato kniha mi vůbec nesedla, nevtáhla mě do příběhu a dočetla jsem ji jen z principu. Poslední dobou se nálepka "světový bestseller" lepí na kde co - ještě že se těmito maketingovými tahy nenechávám ovlivnit při koupi!!!
Bylo tam moc zbytečných postav ve kterých jsem se ztrácela. Zvrácené to bylo, ale pro mě to postrádalo to pravé "napětí" a vůbec jsem nepochopila, proč bych se měla hrozit posledních 30 stran - pane Kingu?
Temné kouty pro mě zatím vedou, ještě dám šanci Zmizelé...

šipek
22.07.2014 5 z 5

Tak mě se tato kniha moc líbila. Dle hodnocení zde na databázi knih jsem čekal daleko horší kriminálku. Napínavá , čtivá a výborná hlavní postava v podobě reportérky Camille.

Darleen
21.07.2014 4 z 5

Tahle knížka mě na rozdíl od Zmizelé do děje vtáhla mnohem víc, čtení bych přirovnala k procházce panoptikem. Přehlídka lidí s různými více či méně vážnými úchylkami a psychickými problémy. Rozuzlení jsem tak nějak čekala, ale spíš než zápletku bych tady vyzvedla celkovou atmosféru.

Dagmara36
06.07.2014 3 z 5

Jak zde již někdo napsal - zrůdná kniha. Toho konce sem se bála, ale tušila sem ho. Dávám jen tři hvězdy, byla to docela síla.

vikimi
02.07.2014 2 z 5

Knížka splňuje přesně to, co slíbila. Plno zkaženosti, násilí a pomatenosti. Dočetla jsem to jenom kvůli rozuzlení, pokud se v někdo v takovémto žánru vyžívá..... ,já to ale nejsem. Ke knížce jsem se dostala náhodou a rozhodně naposledy. Byla to síla, tohle nejsem schopná číst.

Kveta59
26.06.2014 3 z 5

Na můj vkus v jednom městě až moc nenormálních lidí. Třináctileté fetující a souložící děcka. Hlavní hrdinka věčně popíjející, co sebou nechá manipulovat o téměř dvacet let mladší sestrou... no a její matka uplně neskutečná. Nějak jsem se s tím nemohla srovnat a ze všech postav mi tam byl nejsympatičtější mladý policajt. Jinak jsem si k nikomu vzah nenašla. Všechny postavy byly nějak postižené. Po Zmizelé, která se mi líbila trochu víc, už další knížky od G. Flynn vyhledávat nebudu. Ale každý máme jiný vkus a líbí se nám něco jiného, tak si knížka své příznivce určitě najde.

edith79
22.06.2014 3 z 5

Ten konec, ten konec :-(. Kniha mě neskutečně bavila, doslova jsem ji hltala a jen se modlila, aby na konci došlo k nějakému šokujícímu rozuzlení, ne k takovému, které mi bylo jasné už dlouho předtím. Bohužel vše dopadlo tak jak jsem se domnívala a ještě ke všemu se vše vyřešilo nečekaně rychle na posledních asi deseti stranách. Škoda. Ale dospět k těm posledním deseti stranám bylo velice poutavé a temné čtení, takže nemusíte litovat tuto knihu si přečíst.

Martink@
22.06.2014 4 z 5

V pořadí je to poslední knížka od Flynnové, kterou jsem přečetla. U této jediné se mi zdá, že nepřekombinovala závěr knihy. Jako detektivní thriller to moc nevypadá, spíše je to příběh z pokrouceného rodinného prostředí, který se vyvrbí v něco temného, nikoli ne tak uplně nečekaného, spíš bych se divila, kdyby dcery takové matky byly duševně zcela v pořádku. Kdo je vrah, pro mě bylo jasné tak napůl... nemohla jsem se rozhodnout. Nechápu proč se King děsil posledních třiceti stran...mě kniha děsivá nepřipadá.... tím myslím, že jsem se nebála, zrůdná byla, to ano....Ostatně v tom se autorka vyžívá... Pošahané, labilní lidi všude kolem, včetně hlavní hrdinky to ona očividně ráda... Nenudila jsem se, čtení mě bavilo...takže mě knížka nezklamala...Jsem zvědavá s jakou další rodinkou autorka příjde :-)

Caminka
21.06.2014 4 z 5

Kniha nebyla až tak zlá, ale očekávala jsem trochu víc. Začátek mě nudil a přemýšlela jsem jestli ve čtení pokračovat. Naštěstí to druhá polovina knihy zachránila.
Rodinka je jak vyšitá z hororu, hlavně matinka :-).

Nunynka
20.06.2014 4 z 5

Četla jsem už všechny tři knihy od autorky a Ostré předměty jsou nejlepší. I když od začátku hodně předvídatelné. Každopádně autorka má hodně zvrácené myšlení :-)

Ewinky
09.06.2014 4 z 5

Kniha byla strhující, i přesto, že mi bylo již v půlce jasný, kdo je tady vrah. Ovšem ta rodinka byla jak vyšitá z hororu nebo ústavu choromyslných... hlavně matinka se svou péčí.

Lenka.Vílka
08.06.2014 5 z 5

Kniha ve me stale rezonuje (zacala jsem odpoledne a skoncila po pulnoci, nedokazala jsem jit spat, nechtela jsem jit spat)...nejlepsi kniha, kterou jsem za posledni dobu cetla (uvidime jak to dopadne s dalsimi knihami autorky)...kniha neni nechutna ani zvracena...natoz divna...je proste uprimna a to ocenuju...

Evickar
06.06.2014 4 z 5

Ostré předměty pro mě nebyly tak uspokojující jako Temné kouty, nicméně námět byl zajímavý a postavy jako vždy dost labilní (včetně hlavní hrdinky). Napětí jsem kromě několika stran docela postrádala a ani identita vraha pro mě nebyla překvapením. Knihu jsem ale přečetla za 1,5 dne, takže to něco do sebe rozhodně má. Byla jsem celkově spokojená.

mysticblueriver
28.05.2014 2 z 5

Divně zvrácená kniha. Tohle prostě nebyl můj šálek kafe.

Hellou
27.05.2014 4 z 5

Normálně takové knížky nečtu, ale byl to dárek :) Přečetla jsem za den... jsem ráda, že to nebylo drsné a nemusela jsem se bát :) Ale kdo to dělá a proč bylo od půlky jasné :)

pavlina9305
26.05.2014 5 z 5

Líbila se mi, .. mám ráda knihy které mě pohltí hned od prvních stránek.. přečetla jsem ji jedním dechem za dva dny. Být více času, přečtu ji na posezení :D - napínavé, drsné, strhující, lehce perverzní - Amma i Camille mi přirostli k srdci.. tahle kniha ve mě něco zanechala.. Flynnová překvapila, a neváhám a jdu do další její knihy... Zmizelá .... za mě: doporučuji.

Veris
26.05.2014 2 z 5

Psychotriler, na jeden nádech čitvé? nééé, x jmen, jinak o ničem ... max posl. dvě kapitoly, ale to jen proto, že už se dozvíte, jak to bylo. rozhodně nedoporučuji jako "světový bestseler"