Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4114 4114

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

ElizaJane
07.02.2016 1 z 5

Zařekla jsem se, že všechny tři díly dočtu, protože nemám ráda rozečtené knihy, ale upřímně, 500 stránek bylo peklo. Vlastně jsem s tím nesekla jenom kvůli tomu, že jsem věděla, jak celá trilogie skončí, a byla jsem zvědavá, jak přesně to bude popsáno v knize. Už nikdy více ale.

fransi
04.02.2016 5 z 5

Oddechovka

hanka616
02.02.2016 5 z 5

U třetího dílu jsem měla problém se vůbec začíst, té sladké omáčky tam na mě bylo moc :-)
Ale pak už se to četlo hezky a opět jsem se pobavila.

Shay-chan
07.01.2016 2 z 5

Nad porodem na konci knihy mi zůstala pusa otevřena dokořán. Tak ona má rodit, co jsem tak pochopila, je všanc její život a život dítěte a ona chce prostě domů a spát o.O WTF po celou dobu, ta feministka ve mě, zvracela do záchodové mísy zhnusením nad tím jak někdo může být tak příšerně naivní. A určitě bych si chtěla od muže nechat vykládat jak mi podruhé budou řezat břicho...

Laf
03.01.2016 4 z 5

Trochu slabší než předešlé dva díly. Občas zbytečně natahované, ale děj jinak pěkný a zajímavý. Za celou sérii dávám palec nahoru a určitě se k tomu zase někdy vrátím.

konicekbily
20.12.2015 2 z 5

Jako důchodce, jemuž se v životě něco stalo a něco prožil, jsa požádán kolegyněmi o názor na bestseller - je to červená knihovna, anebo je to porno? Odpověď - rozhodně záměrně protahovaný vláčný děj je zacílen na obě kategorie, aby se tam každá čtenářka našla a hodně se toho prodalo.

Lentilak
18.12.2015 3 z 5

Nakonec sem jeste nedocetla :D

carodka2911
03.12.2015

Přečetla jsem všechny tři díly a né jednou.....super moc hezké čtení jsem spokojená.

Darami87
28.11.2015 2 z 5

Třetí díl pro mě byl pěknou oddechovkou. Už v druhém díle se mi moc líbil vývoj Christianovi postavy a tato kniha jeho osobě přidala třešničku. Moc hezké čtení.

Fantastička
18.11.2015 5 z 5

Ano, tuto trilogii jsem si po tak dlouhém odpírání zamilovala. I když jsem se zařekla, že to číst nebudu, protože mě štvalo, jak z toho všichni šílí. Po dlouhé době jsem se k tomu rozhodla, že to teda zkusím, když jsem si koupila čtečku knih a nebudu si tuto knihu muset kupovat. Rozhodně toho nelituji. Tato kniha mě dokázala odvést do svého světa. I když v prvním díle mě štvaly často se opakující věty, v druhé a v této třetí už mi to nepřišlo, takže se s tímto autorka asi trochu polepšila. I když možná je to taky proto, že ve druhém díle je méně popisu milostných scén a v tom třetím ještě mnohem méně. Je mi líto, že už jsem knihu dočetla a teď následuje nic... jen smutek, že už nemůžu číst o tomto příběhu dál.. Na konci této knihy mě trochu naštvalo, že je tam co bylo po dvou letech. Nemám to ráda, já chtěla být u porodu toho prvního dítěte a prožít to s nimi a to tam vůbec nebylo a najednou tam bylo jak čeká už druhé.. to je asi tak jediná výtka ještě kromě té, že kniha už nikam dál nepokračuje a já cítím hrozný smutek, že už nemohu dál hltat příběh po večerech.
P.S. už jsem si objednala celý box všech třech dílů:)

joslin
04.11.2015 1 z 5

Pro mě padesát odstínů vězení, tohle už jsem nedotáhla do konce.. Vzdala jsem to velmi brzy.

KatChiss
11.10.2015 2 z 5

Vývoj celého příběhu mě docela zklamal. První díl mě bavil a přečetla jsem ho jedním dechem. Celá kniha byla jen o tvrdém sexu. Ve druhém díle se Christian začal měnit a v tomto třetím se změnilo všechno. Z napínavé knihy se stala nudná červená knihovna. Samá romantika a přemrštěná gesta. A ještě k tomu miminko. Kam se poděl ten kontrolou posedlý Christian? Rozhodně jsem tedy čekala víc než jen normální obyčejnou romantiku...

marcela6183
09.10.2015 2 z 5

Na mne trochu netypicky heslovitě - četla jsem "už" na skolku roku 13 v angličtině na doporučení kolegyně z práce. Co si o té kolegyni myslím, bylo trošku upraveno tím, že knížku hodnotila jako nejlepší věc, co kdy četla.
Klady:
- co udělal Harry Potter pro děti, udělalo Fifty pro maminy z kuchyně. Maminy z kuchyně by ale měly mít rozum;
- pozitivně vnímám otevření (=polechtání) nového tématu D/s vztahu a BDSM;
- když od děje moc nečekáte, protože to berete jako porno, občas to překvapí.
Zápory:
- naivita hlavní hrdinky mne nutila pustit si na pozadí na počítači TBBT, abych to intelektově dorovnala;
- bombastická mediální kampaň spolu s neuvěřitelně tlustým českým vydáním (stále ho nemám, hýčkám si to to anglické v paperbacku);
- to opakující se klišé odměny/trestu, viny/odpuštění, útěku/návratu a zloby mě straší ještě teď, když to píšu.
Neutrál:
- vývoj postav - jelikož aspoň trochu naznačený byl;
- snaha šokovat - jelikož to se fakt povedlo;

A dovolila bych si polemizovat - nebyla to naprostá ztráta času. Ani to není ztráta soudnosti čtenářů/ek. Je to účinná masáž tím, co doma nemáme. Prostě porno pro kuchyňky = ta jedna a půlhvězda myslím sedí.

tatjana1737
06.10.2015 2 z 5

Třetí díl spravil dojem vyvolaný dílem druhým. I když většina knihy se vleče, děj je opět tak trochu o ničem, tak výsledná pointa detektivní zápletky není tak zlá + osvěžujícím čtením pro mne byly "bonusové materiály" v podobě textu psaného z pohledu Christiana. Nicméně, jak jsem psala u prvního dílu, četla jsem již lepší romance :-).

Dudunka
19.09.2015 5 z 5

Krásná kniha miluji tuto trilogii :-)

evelýny
15.09.2015 1 z 5

Padesát odstínů septické horečky pokračuje. Ke konci jsem již tak schvácená, že sotva dočítám. Mám halucinace: Padesát odstínů šedi po 30 letech: Na prahu červené mučírny stojí v sepraných děravých džínách Ana s rákoskou v ruce, na zemi leží spráskaný, spoutaný Christian Grey a jeho ocelový pohled .....Radši si jdu vzít Paralen. :)
A to jsme tu měli ještě film. Nabité kino, které místy ani nedutá, dokonce přestane chroupat kukuřici - já tam byla :-) Čekala jsem výhradně ženské osazenstvo, ale k mému překvapení to bylo padesát na padesát ( české ženy mají asi výborné přesvědčovací metody). Jsem zvědavá, jak dlouho budeme čekat na muzikál.

Lenisk@
13.09.2015 1 z 5

Tato kniha mě nejspíš ani nezklamala ani nenadchla. Věděla jsem, do čeho jdu, a snažila jsem se (konečně) dočíst celou sérii. Prvních několik (set) stránek jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, četla každý třetí řádek, neustále stejně popisované části jsem přeskakovala úplně... Nakonec jsem byla ráda, že jsme se dostali k jakési nečekané zápletce, která dodala knize šmrnc (opravdu jsem nečekala, že celá série bude vůbec nějakou zápletku mít). A taky mě potěšil Epilog, který byl sice přeslazený, ale sérii ukončil hezky. Negativně hodnotím poslední strany, kdy máme možnost nahlédnout Christianovi do duše. Vzalo mi to veškeré iluze o této postavě a jsem si stoprocentně jistá, že autorčinu novou knihu číst nebudu.

DennieForbes
01.09.2015 3 z 5

Musím uznat, že poslední díl jsem dlouho odkládala a četla ho na dvakrát. Na první pokus jsem přečetla 100 stránek a na rok si dala pauzu. Teď jsem se k němu zase dostala a zpočátku se hodně přemáhala číst dál. Posledních 300 stran jsem dočetla celkem rychle. Osobně proti této trilogii vůbec nic nemám, zase takový odpad to podle mého není. Není to ale ani nic, co bych si musela přečíst znovu. Dávám tři hvězdičky hlavně díky epilogu (i když ten z roku 2011 se mi pro změnu vůbec nelíbil.)

Niarra
01.09.2015 4 z 5

Poslední díl beru asi jako nejslabší díl, ale jen o vlásek. Všechny díly se mi zdají hodně vyrovnané. V celé sérii mi nejvíce vadili opakující se „fráze“ a množství sexuálních scén, které jsem u posledního dílu už jen v rychlosti přelétala. Brala bych jich minimálně o polovinu méně. U Padesát odstínů svobody mi bylo také líto, že některým zajímavým pasážím bylo věnováno tak málo prostoru. A možná jsem i čekala na závěr trochu větší boom na téma Christian a jeho nekonečné tajemství. Každopádně i přes tato negativa se mi kniha a vůbec celá série moc líbila, Christiana a Anu jsem si rychle oblíbila, dobře se mi to četlo a ten příběh a jeho napínavost mě úplně pohltila.

Temný snílek
29.08.2015 2 z 5

Kniha mě vážně zklamala, prostě jsem čekala trochu víc, ale závěr vyšuměl do zářivého happyendu „a žili šťastně až do smrti“. Což se pochopitelně čekalo už od prvních stránek Padesát odstínů šedi. Těm, kdo přelouskali všechny tři díly, gratuluji za vytrvalost.

Erotické romance mám ráda, jsou to obvykle zábavné odpočinkové četby, nad kterými nemusíte přemýšlet. Nesmíte od nich očekávat příliš, protože hluboké příběhy se tu nevyskytují. Hlavní složkou jsou směšně romantické vztahy, láska a sex. Jenže Padesát odstínů svobody působí sklesle, až podřadně.

Pokud jste sérii už načali, tak si Padesát odstínů svobody nenechte ujít. Jinak ovšem bavit příliš nebude.