Päťdesiat odtieňov slobody

Päťdesiat odtieňov slobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194994/bmid_patdesiat-odtienov-slobody-r6R-194994.jpg 3 4143 4143

Tretí diel erotického románu, ktorý sa stal svetovým bestsellerom. Anastasia a Christian majú všetko - lásku, vášeň aj bohatstvo. Ale Anastasia tuší, že udržanie lásky pred nich bude klásť výzvy, ktoré si zatiaľ nevie alebo nechce predstaviť... Keď Anastasia Steelová prvý raz stretla mladého úspešného podnikateľa Christiana Greya, netušila, ako veľmi jej to zmení život... Od začiatku vedela, že vzťah s jej Tieňom nebude prechádzka ružovou záhradou. Christianov životný štýl jej nikdy nebol blízky, no musí sa ho naučiť žiť spolu s ním, a to bez toho, aby stratila vlastnú tvár, integritu a nezávislosť. Christian zas musí prekonať svoju posadnutosť kontrolou a vyrovnať sa so svojimi vnútornými démonmi. Teraz, keď sú konečne spolu, zažívajú nekonečnú lásku, vášeň a vzájomnú blízkosť a otvára sa pred nimi svet nekonečných možností. Zdá sa, že im nič nechýba. Náhle však zasiahne osud a pred Annou ožívajú jej najhoršie nočné mory...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed, 2012

Jaymay
26.09.2014 1 z 5

Ne, ne a ještě jednou ne. Tahle série mě prostě neoslovila ani po třetím díle, který byl nejslabší. Chvílemi jsem uvažovala, že dám odpad. Tato kniha nemá děj, žádný příběh, postavy jsou nesnesitelně ploché, nudné, jednotvárné, i z toho despoty Christiana, na jehož chování bych si už zvykla, udělala nakonec zoufalého uplakánka. Ana je pořád na facku, min. teda na pár facek, jak bych to napsala výstižně....(omlouvám se za vulgarismy) "takovou bych jí jeb*a, že by ji ani google nenašel". Jak píši, Christian mi už moc krev nepil, až ke konci, kdy byl nesnesitelně milý k Aně, která je dobrá akorát na šuka*ku, a pak zahodit, protože opravdu nevím, co na ni Christian vlastně tak moc miloval, je úplně vypatlaná. V závěru se autorka fakt už pomátla, nebudu spoilerovat. 1* opravdu jen za pár závěrečných kapitol, kde byla nějaká akce a za část, ve které se Christian chopil slova. JInak by to byl 100% odpad. PS. čekám, kdy světlo světa spatří spin-off: Padesát odstínů: Z pohledu Christiana. Živote, to je řečnická otázka, ne VÝZVA!

dalia1769
16.09.2014 4 z 5

Poslední díl se mi z celé trilogie líbil nejvíc, ten první nejméně, i když chápu, že bez něj by další děj nedával smysl. Spíš než ty sexy scény, které už občas byly trochu nudné a stereotypní, se mi líbil ten příběh "okolo" - vývoj jejich partnerského vztahu, přesazení obyčejné holky do zcela jiného prostředí, Christianova minulost, zápletka s Hydem a Christianovými ex, vliv, který na něj Ana má, soudržná rodina... Celkově pro mne příjemné oddechové čtení.

PomněnkaPrvní
12.09.2014

Všechny tři díly jsou příjemná romance. Kdo je na to připraven a má žánr červené knihovny rád, bude spokojen, nic zde nechybí. Moc se mi líbily dialogy (osobní i mailové) hlavních hrdinů. Měly náboj, byly často vtipné, mnohdy intelektuální. Také se mi líbily psychologické otázky a jejich řešení z různých stran. Jak si oba hrdinové uměli uvědomit, že na situaci se dá dívat i z jiného pohledu. Celkově hodnotím tuto sérii jako fajn oddechovku, se kterou jsem strávila příjemné 3 týdny. Patří ke knihám, které u mě lehce do zapomnění neupadnou (a to nejen kvůli erotickým pasážím).

Rendolet
02.09.2014 3 z 5

První díl mě zaujal, ale další díly jsem už s obtížemi dočetla. Takové nemastné, neslané.

HankaJ
31.08.2014

tento díl byl asi nejlepší

janulka1310
23.08.2014 4 z 5

Třetí díl mě celkem bavil. Dobrá oddechovka, nicméně stojím si za tím, že by všechny tři díly mohly být v jedné knize a tím by děj nabral více obrátek, nebylo by to tak rozvleklé a vnitřní bohyně by si aspoň trochu dáchla:)

Hanča100
22.08.2014 3 z 5

Někde jsem četla recenzi, která prozrazovala víc a pak jsem se toho, co se mělo stát bála a nechtěla jsem se k tomu místu ani přiblížit. Když jsem zjistila, že je to zbytečné, tak jsem si knížku docela užila. Je to oddechovka, nečekejte žádné megaliterární dílo.

KikiEli
17.08.2014 2 z 5

Ano, je ten jejich svět přespříliš dokonalý a ano, štvala mě neskutečně omezená slovní zásoba, ale přesto se mi to líbilo.. :) nejvíc části od epilogu dál.. :)
Určitě to není nejúžasnější kniha, jakou jsem kdy četla a plně chápu, že někoho prostě nechytí, ale já jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

janina pako
17.08.2014 5 z 5

Moc se mi líbila, nádherné čtení na léto.

DK197
12.08.2014 3 z 5

Kniha, na kterou mám velice rozporuplný názor. Začátek? Fajn líbánky. I když jsem sama chtěla hlavní hrdinku několikrát nakopnout za její vnitřní bohyni. To, že na Christianovi je sexy každý vlas a milimetr jeho těla už dávno víme... Proto to působilo už spíš rušivě a zbytečně. Ovšem je fajn, že i po svatbě je milá Ana stále tak zamilovaná, leckdo by ji mohl závidět.

Při dalších stránkách jsem však začala trpět notnou nudou a předvídatelností knihy. A klišovitostí. Ta polevila až u posledních... řekněme 170 stránek? Naštěstí, páč jinak bych knihu hodnotila ještě hůř. Chybí napětí. Už od konce druhého dílu tušíte/víte, kdo je onen šílený padouch Každá vypjatá chvilka, která knize dává šanci na zvrat je vlastně vzápětí vyžehlena a nejhorší je, že vy to tušíte předem, že vše dopadne skvěle. Všechny páru zůstanou spolu, žádné překvapení...

Ale i pozitiva, jak jsem znínila, díkybohu jsou. Problém "dítě", opilý Christian a pár scén s Hydem, včetně té věci, do níž je vtažena Mia. A netvrdila bych, že je z hl. hrdiny podpantoflák. Spíš se začal chovat normálněji, což je pochopitelné, neboť se zamiloval. Pořád má své chvíle, kdy je na odstřell... :) Nepovažuji tuto knihu za zbytečné pokračování typu "co se dělo, když zazvonil zvonec". A to i přes tu kritiku výše. Předvídatelné, zpočátku nudné, ale nakonec to šlo. A život po "zvonění zvonce" nekončí. Jsem ráda, že to autorka dokázala. Život vždycky přinese nové starosti i radosti.

Když váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec dávám nižší hodnocení. Neboť ty střípky povedeného dílka ke kenci mě prostě znovu nepřinutí přetrpět ten zbytek.

Evča98
09.08.2014 2 z 5

Tato kniha mě z celé trilogie bavila nejméně. Začala mě bavit až kolem 18. kapitoly, kde ale byly už fajn scény. Líbil se mi také prolog na konci :)

Ale celkově mě trilogie moc bavila a bylo to čtivé. Ve výsledku se mi příběh Christiana Greye a Anastacie Steelové líbil :)

Megs
05.08.2014 2 z 5

Kniha těží z úspěchu prvního a druhého dílu a je psána také podle stejného čtenáře. Ale "opakovaný vtip přestává být vtipem" a platí to i v případě této knihy. Nudné, předvídatelné a někdy i vyloženě trapné. Bohužel :(

78lulu
04.08.2014 3 z 5

konec docela v pohodě, ale doma tyto knihy mít nemusím, měla jsem půjčené, zajímalo mě jak to dopadne,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,super klofnout milionáře a ještě taaaaakkkkkkk mladého :-D

Ivulka90
03.08.2014 2 z 5

Konečně jsem se dostala na konec posledního dílu. A musím říct - díky bohu.

Trilogii jsem dočetla s jistou dávkou sebezapření, protože zásadně neodkládám knihy, které jsem číst začala.

Takže si dovolím malé shrnutí - Naivní mladá panna se shodou náhod dostane k zešílení (údajně) nádhernému milionáři, který se sám vypracoval a není mu ani třicet let, má však psychické problémy, které se odráží v jeho sexuálním životě - nesmíme také zapomenout na jeho bývalou dominu, po které chtěl už jen samé sub. Hlavní hrdinka bez jakékoli sexuální zkušenosti hodlá vyzkoušet BDSM, které ji neuchvátí a uteče, ale potom se vrací a zjišťuje, že to není zas tak špatný - pozor připravte se na konec o sladkosti tureckého medu - a nakonec se vezmou a mají spolu děti, žijí v nádherném domě, ona bez zkušeností vede nakladatelství, které pro ni manžel koupil, a společně vyhazují z oken miliony a miliony amerických dolarů.

Kniha již nebyla tak čtivá, jako předchozí díly. Autorka se asi snažila narychlo zaměřit na původ psychických problémů hlavního hrdiny a také hodit do děje nějaké to napětí - pokus o únos, únos... Ale podle mne se jí to moc nepovedlo. Ne nejlépe dopadlo i průběžné zařazování retrospektivního vyprávění, které vás při čtení může splést, ale ono to vlastně ani moc nevadí.

Chápu, že se najdou čtenářky, které budou hltat každé slovo, a je to naprosto normální a v pořádku - jsou to ideální knihy pro odpočinek, kdy nemusíte přemýšlet, ale běda, jak o tom přemýšlet začnete.

Literární scéna potřebuje podobné autorky, aby se čtenářky mohly zasnít (no, některé asi ano). Ale já vím, že se k podobnému žánru vracet nebudu.

Lenyaa
01.08.2014 3 z 5

Poslední díl této trilogie jsem dočetla jen proto, abych věděla jak to vlastně dopadne.... První dva díly mě bavily, ale tenhle mě doopravdy nudil - bylo to neustále to samé dokola. Je pravda že tam bylo pár zajímavých situací, ale podle mě by bylo lepší kdyby vše skončilo už v druhém díle - 3 díl mi připadá zbytečné omílání toho, co jsem četla ve dvou předcházejících......

daniela7015
30.07.2014 2 z 5

Dočetla jsem to, ale na té knížce mi hrozně vadila ta cukrkandlovitost... skoro mi ta přeslazenost kapala z knížky do rukou, korunováno koncem, ten mě už uplně otrávil. Zajímavá byla tak pětina knihy, zbytek patos, patlání v ničem, naivní psaní o stereotypním sexu a utrácení milionů dolarů...

monula101
28.07.2014 4 z 5

dobre cteni ale lepsi je jednicka

Shark-a
27.07.2014 4 z 5

První dva díly byly fajn, ale celé téhle trilogii dost ubral konec posledního dílu. Tečka? Dvě tečky? To jako vážně?

janina pako
27.07.2014 5 z 5

Začala jsem číst i tento díl a také se mi líbí, je to oddechové čtení

Illaa
22.07.2014 3 z 5

Po přečtení prvního i druhého dílu je logicky jasné, že jsem byla velice zvědavá i na díl závěrečný. Každý kdo tuto trilogii četl ví, že se nejedná o žádné veledílo, ale spíše v nás rozechvívá naše nereálné sny. A tak se to musí i číst. První dva díly mě neskutečně vtáhly do děje, u tohoto musím přiznat, že už to nebylo úplně ono. Vše už bylo ohrané, vyřešené a netušila jsem, co se bude odehrávat dále. A proto to na mě působilo přibližně do půlky knihy tak trochu nezáživně. Až v té druhé se tam začaly objevovat situace, které jsme ještě nezažily. I tak ale určitě patřím k fanouškům této trilogie a už nezbývá nic jiného, než se těšit na filmové zpracování.