Panský dům

Panský dům
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1345 1345

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Staráknížka
24.02.2019

Zatím jsem přečetla pouze první díl a kniha se mi líbila. Popis života služebnictva mi připomínal krásný seriál Panství Downton. Je to trochu červená knihovna, ale tak nějak přiměřeně. Čekám až bude v knihovně volný další díl. Není to moje běžná četba, ale je to přijemná změna. Doporučuji.

klarka61
23.02.2019 5 z 5

Krásná kniha, opravdu doporučují všem. Není to přeslazená romance a rodinná sága. Ovšem velká láska tam je. Na závěr si připravte kapesník

Lee7
23.02.2019 3 z 5

Není špatná, ale trvalo mi než jsem se začetla. Kniha nejspíš není úplně můj styl, vše pro mne bylo zdlouhavé a ne moc vypovídající, než se v půlce kniha zlomila a začala mít lepší stoupající tendenci. Nu po prvním díle si ale nejsem jistá, zda stojí jít na další.. romantický román ale nezatracuji a třeba na nějaký pohodový klidný večer se bude hodit další díl :)

martinkaLLL
22.02.2019 4 z 5

Pěkná oddychovka. Prvních 100 stran jsem se snažila do toho nějak dostat, ale pak už to bylo super. Párkrát jsem se tam modlila jen ať to není jedna z těch knih kdy zamilovaný pár jsou nakonec sourozenci, uff, nebylo to tak. Takže za mne spokojenost a jdu na druhé pokračování.

ADE138
20.02.2019 4 z 5

Velmi slušně napsaný oddychový románek z červené knihovny, ve stylu seriálu Panství Downton. Na závěr mě překvapil až trochu zběsilý happy end, ale knížka se mi dobře četla a splnila mé očekávání nenáročné, odpočinkové četby.

oolinkaa
19.02.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že mě to tak chytne. Děj nás vtáhne do roku 1913-1914 do rodiny Melzerů. Hlavní postava Marie je zaměstnaná ve vile nejdříve jako pomocná kuchařka, pak můžeme sledovat její vzestup na post komorné a pak jako snoubenku Paula. Zajímavě popsáno , bavilo mě to a těším se na další díly

eliska5154
18.02.2019 2 z 5

Podobná témata si čas od času ráda přečtu, ale tato kniha mě bohužel neohromila.
Myslím si, že zpracování textu bylo dobré ale celkové téma se moc nevydařilo.

Lenoulinka
10.02.2019 4 z 5

Příběh Marie, která je přijata do rodiny továrníka Melzera jako kuchyňská pomocnice. Postupem času se vypracuje a získá si své čestné místo v rodině. Zároveň pozná lásku svého života a rozplétá se tajemství jejího původu. Pohodové čtení, ale po detektivkách mi tam chybí napětí.. Do dalšího dílu se i přesto pustím.

tessa.mik
07.02.2019 3 z 5

Odlehčená četba, u které člověk nemusí moc přemýšlet a čte se to velmi dobře, takže určitě přijde řada i na další díly.

kulatina
05.02.2019 4 z 5

Pěkné, čtivé, ale zdlouhavé bez větší dramatické zápletky. Zkrátka život v továrníkově panství na počátku 19 století pohledem dvou rovin. Personál, který rodinu ctí, a život milostivé paní a její rodiny. Kdyby se zkrátilo na polovinu, nic by se nestalo. Za mě čtyři.

MisaK81
27.01.2019 3 z 5

Tak trochu růžová knihovna o tom, jak chudá dívka ke štěstí přišla. Čte se to dobře, chystám se na druhý díl, kde do děje zasáhne 1. světová válka.

ikul
26.01.2019 5 z 5

Autorka je bezesporu výborná vypravěčka a proto mě příběh rodiny Melzerů ihned vtáhl do děje. Dýchla na mne atmosféra při čtení červené knihovny u babičky na půdě. Těším se na další díly. Už jsou připravené na nočním stolku.

justynka
23.01.2019

Stěží jsem dočetla a druhý díl už číst nebudu, Zdlouhavé pasáže, málo děje.

Georgie1
21.01.2019 4 z 5

Pohodový ale i smutný ženský román. Dobře se četl a to až tak, že tři dny stála domácnost.

katallinka
17.01.2019 4 z 5

Četla jsem lepší knihy tohoto žánru nicméně se mi kniha velmi líbila.

SammSamm
16.01.2019 4 z 5

Krásné historické téma, které je zobrazeno jak očima členů továrnické rodiny, tak i členů jejich služebnictva. Nyní se těším na 2. a 3. díl, kterými mne obdaroval Ježíšek :-)

normita12
01.01.2019

Já teda nevim, ale mě to nebaví. Nuda.

pocahontaass
31.12.2018 5 z 5

Opravdu čtivý historický román

takana
31.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, už se těším na 2 díl.

J.x
28.12.2018 4 z 5

Připomnělo mi to harlekýnky, co jsem dřív četla. Ale knížka se čte dobře, oddechovka. Ráda si přečtu nějaké pokračování. Jen mi vadily zase chyby v knize, překlepy.