Panský dům

Panský dům
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1361 1361

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla, 2014

iveetka
24.10.2018 3 z 5

Nic, co úplně zklame a otráví. Každopádně mě se kniha dobře četla jenom mě zklamalo, že sem vůbec neprožívala vztah Paula a Marie. Jejich vztah byl napsaný strašně stroze. Najednou se milovali, ač tomu nepředcházely žádné situace, ze kterých bych to jako čtenářka měla pochopit. Určitě si ještě přečtu další díl, ale né hned. :)

Steiniglovka
02.10.2018 4 z 5

Super oddychovka. Sice jsem ze začátku musela přesvědčit sama sebe,abych ve čtení pokračovala,protože jsem ji rozhodně nehltala od první stránky,ale druhé dvě třetiny jsem přečetla doslova jedním dechem. Těším se na druhý díl..

Knihoholka.
01.10.2018 5 z 5

Do knihy jsem se okamžitě začetla a vtáhla mě do děje hned na první stránce. Kniha nerozvíjí jen příběh hlavní hrdinky, ale všech, kdo žije v panském domě.

Evina.Cetba
01.10.2018 2 z 5

- Na podobných romantických příbězích mám nejraději postupné vydobývání si místa a respektu mezi personálem a sbližování se se zcela jiným světem, světem panstva. V tomto případě tedy průmyslnické rodiny. MOJE SNĚNÍ MÁ VŠAK HRANICE.
- Když už se příběh začne příliš vzdalovat od reality, už to není ono. Jednak čtenář tak nějak tuší jak to všechno skončí, tudíž není napnutý tolik, jak by být měl. A pak, já musím alespoň s přimhouřenýma očima věřit, že se podobný příběh mohl docela klidně stát. Když uboze oblečená dívka ze sirotčince, která má poslední možnost najít si práci jako pomocnice (což je hned v první kapitole asi pětkrát zdůrazněno) a jen tak tak utekla hrobníkům z lopaty, když naše Marie získá srdce továrnické rodiny a schyluje se k tomu, že jednou všechen ten přepych bude nejenom vlastnit, ale i vést podnik i celou domácnost... Ne, to už je moc přeslazené a přitažené za vlasy.
Stylisticky nic moc, velmi jednoduché. Četlo se to sice snadno, pohladilo mě to na duši, ale druhý díl už asi nedám.

Arsi
27.09.2018 4 z 5

Mám ráda rodinné ságy a příběh se mi moc líbil. Po drsných detektivkách je to příjemná změna.

nicole1990
26.09.2018 5 z 5

Krásný romantický příběh. Po detektivkach skvělé odreagování. Teď jdu na druhý díl snad se mi bude líbit stejně.

nada3314
26.09.2018 5 z 5

Parádní oddych od detektivek, příběh mě zaujal od prvních stránek. Moc se těším na pokračování.

marli58
24.09.2018 5 z 5

Moc se mi líbí popisy vztahů mezi panstvem a služebnictvem, služebnictva mezi sebou, oblékání, stolování, slavení svátků a co se v panské rodině může, co je tabu a co v žádném případě nesmí. A mezi tím vším se proplétá velmi zajímavý příběh.

PetaZ
23.09.2018 4 z 5

Jednu hvezdu strhavam za to, ze chvili trvalo, nez se neco poradne zacalo dit, ale pak me kniha moc bavila a na dalsi dil se tesim

wesia
22.09.2018 3 z 5

No nevim....nerikam, ze je to spatne, ale moc dobre taky ne....prijde mi to takove povrchni, nektera jednani postav jsou moc umela a takova...jako podle scenare... Elizabeth mi prijde zatim asi nejzajimavejsi.... Ale samozrejme to ma i dobre stranky, Augusta ma dobry "zaver"...

irefir
20.09.2018 4 z 5

Poslední dobou jsem nejvíce četla severské detektivky, takže tato kniha byla přesně tou pravou romantickou změnou:) Líbila se mi a druhý díl už mám připravený.

juni
17.09.2018 5 z 5

Naprosto neuvěřitelná knížka. Miluju knihy z 20. století. Miluju popisování doby. Miluju popisování lidí z této doby. Tu zápletku jsem ani moc nevnímala, ale narosto skvělá knížka. Jenom škoda, že nemůžu dát víc hvězd než jenom pět. Už mám doma i druhý díl a teď na začátku října má vyjít i třetí díl (už mám vybraný dárek k Vánocům ;)

LahoferRose
09.09.2018 3 z 5

Naprosto rozumím přirovnání k Panství Downton. Musím říct, že knihu jsem četla na doporučení mamky, ale dlouho jsem se u ní nudila. Zlom, kdy mne kniha začala bavit nastal až ve chvíli, kdy v továrně došlo k nehodě. Pak to byla teprve záživná jízda! Bohužel, tento zvrat nastal až za dlouho dobu. Nicméně od té chvíle mne kniha pohltila. Paul je pomilování hodný, Marie silná, odhodlaná žena, Kitty nehorázně rozmazlená, Lisa mrcha. Přesto mi zrovna Lisa přišla jako nejlidštější a nejsympatičtější postava. Dvojka bude asi ponurejší, vzhledem k válečným rokům.

ivousekk
01.09.2018 5 z 5

Vyborne se to cte, uplne samo. Vcera jsem zacala a dnes docteno. Pri cteni mam pocit, jak kdybych sledovala historicky serial, tak zive na me pribeh pusobi. I kdyz je docela predvidatelny, bavi me. Jdu na dalsi dil :-)

NathalieVerdun
31.08.2018 4 z 5

Pekná kniha, dej bol pomerne predvídateľný, ale čítalo sa to dobre a hrdinovia si dokázali získať moje sympatie.

monte
30.08.2018 4 z 5

Příjemné, oddychové čtení, určitě se pustím do dalšího dílu

ZdeňkaXXL
28.08.2018 5 z 5

Moc pěkný...

kroftik
15.08.2018 5 z 5

Mně to sedlo. Obvykle nevyhledávám nekonečné rodinné ságy, ale tohle bylo prostě fajn. Život začátkem 20. století, rozdíly mezi společenskými vrstvami a trošku romantiky... těším na další díl! :)

Mandlevest
12.08.2018 3 z 5

Miluji edici světový bestseller a málokdy se mi stane, že se mi kniha, zařazená do této edice nelíbí. U této knihy ale nevím, v zásadě nezklamala, ale ani ničím mimořádným nepřekvapila. Určitě jsem četla lepší knihy s podobným námětem, ale i horší. Přesto zkusím i další díl, časově spadající do období 1. světové války a uvidíme..

swon
01.08.2018 3 z 5

Panský dům je naprosto průměrná kniha, která nevybočuje z řady sobě podobných románů. Považuji ji za oddechové čtení a jsem si jistá, že už ji nikdy znova číst nebudu. Mám nachystaný i druhý díl a od něj očekávám děj, který bude více strhující vzhledem k době, ve které se bude odehrávat.
Ačkoliv jsem čekala více, knížka se přečíst dá, ale všeobecné nadšení u čtenářů prostě nedokáže vyvolat.
Navíc, zde tak časté přirovnávání k seriálu Panství Downton pokulhává - scénář seriálu je rozhodně lepší a postavy propracovanější než v knize Anne Jacobs.