Pařížské rekviem

Pařížské rekviem
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496251/bmid_parizske-rekviem-E22-496251.jpg 4 72 72

Detektivka, v níž vrah hledá svou oběť? Dramatický milostný příběh s napínavou zápletkou z prostředí pařížského podsvětí konce 19. století. Trochu výstřední a samotářská Nathalie Airellová má vypátrat a zabít svého bývalého milence Adriena de Gresset, který propašoval přes hranice zásilku perských miniatur. To, co se zdálo jako dílo pomsty, však může mít širší politické pozadí…... celý text

orinka3
30.11.2016 3 z 5

Nu, knížka je určitě dobře napsaná. Ale hlavní hrdinka je mi natolik nesympatická, že se s ní nemůžu a nemůžu sžít, což mi jindy četbu usnadní. Proto knihu odkládám nedočtenou. Možná je to tím, že se autorka přes své mládí snažila o proniknutí do dob dávno minulých a navodila prapodivnou atmosféru i tam, kde nebyla nutná. Kniha pro mě není ani ryba ani rak - není to psychologický román, není to romantické, není to napínavá detektivka či thriller, je to jakési....praštěné a zdlouhavé. Když z Paříže, tak raději Zolu.

zuzana2599
16.10.2016 5 z 5

Tento dramatický milostný příběh z konce 19. století se mi hodně líbil. Doslova jsem se na čtení těšila a atmosféra Paříže a jeho podsvětí mě pohltila. Oceňuji, že knihu napsala mladá česká autorka, která má nesporně velký talent.
Milá Emmo, pište prosím dál, moje čtenářské srdce jste již získala !