Pastvina zmizelých

Pastvina zmizelých
https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86496/bmid_pastvina-zmizelych.jpg 4 226 226

Kapitán Exner série

Břehy přehradního jezera na řece z jistého úhlu pohledu stříbropěnné pokryl za dlouhá léta nános nesčetných rekreačních chat. A právě tam, kde obyvatelé rušného velkoměsta hledají po celotýdenní lopotě a každodenních starostech relaxaci prostřednictvím panenské přírody a romantiky, se od jisté doby začali ztrácet lidé. V nepravidelných intervalech a nejrůznější – od mladé ženy po babičku, od horníka přes řemeslníka k chuligánovi, nečekaně mizí chataři i starousedlíci. Zdánlivě nemají zmizelí nic společného, a přece je kapitán Michal Exner přesvědčen, že něco takového musí existovat. A když je tento mladý doktor práv a vyšetřovatel pražské kriminálky o něčem přesvědčen, pak to taky obvykle dokáže a odhalí, kdo a proč má ve zločinu prsty.... celý text

Dines
24.05.2014 5 z 5

Tuhle už asi po desáté, Erben měl styl, který mi sedne. Postavy, prostředí, zápletky a tempo vyprávění je pohoda. Knížku doporučuji ze všech erbenovek nejvíc, četl jsem všechny několikrát, ale Pastvina vede žebříček. Teď se zase chystám na "Na dosah ruky", taky fajn, už si mnu ruce pohybem semitského obchodníka:-)

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Prvně jsem četla už dávno a stále se k ní vracím.

adamant
29.12.2012 4 z 5

Je zajimave, jak ruzne jsou namety Erbenovych detektivek a pritom je to porad Erben. Kdo cetl Byzantskeho kupce nebo Denar, bude mozna prekvapen prostredim a celkovou stavbou teto knihy. Nicmene doporucuji milovnikum klasickych detektivek z dob bez mobilu kdy se detektiv musel spolehnout predevsim na sve schopnosti a neunavne hledani drobnosti. Dobra oddechova kniha.

Dell
13.06.2011 4 z 5

Z těch několika málo českých detektivek, které jsem četla, je tahle rozhodně nejlepší. Nejsem milovník akčních scén a nelogických a přemrštěných heroických výstupů, kterými se to dnes v detektivkách jen hemží. V této knize nic takového není, přestože mrtvých je tady až až.
Vraha se mi nepovedlo odhalit skoro až do konce, i když mi zpětně došlo, že kdybych neuvažovala jen logicky, ale také podle atmosféry jakéhosi napjatého poklidu, kterou je kniha prostoupená, zřejmě bych na to přišla dřív.
I když jsem tuto knížku četla už hodně dávno, ten pocit napětí a až strachu si při vzpomínce na ni vybavím živě dodnes.