Percy Jackson - Zloděj blesku

Percy Jackson - Zloděj blesku
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537706/bmid_percy-jackson-zlodej-blesku-66349df549bae.jpg 4 2485 2485

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson! Doteď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu, najít ukradený blesk a s ním i zloděje...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: audiokniha , Voxi

The Lightning Thief, 2005

Interpreti: Petr Neskusil

any333
27.07.2017 5 z 5

K téhle série jsem se strašně dlouho dokopávala a nakonec toho vůbec nelituji. Řekla bych, že se stane jednou z mých oblíbených. Tak hlavně, zbožňuji mytologie, různé příšery, oblíbila jsem si Percyho humor a navíc ten styl, jakým to bylo napsáno. Prostě tak lidský, jako by to někdo jen vyprávěl, a to jsem nikde zatím neviděla.
Bohužel se ke mně dostala spousta spoilerů, takže jsem od začátku věděla, kdo bude tím zrádcem a jiné okolnosti, což mi trochu ubralo na požitku z jinak skvělé knihy. Ale tomu už se nevyhnu. Ale, co mě vážně překvapilo a dost pobavilo, byl ten incident na koupališti. Jako vážně? Já z toho nemohla.
Každopádně nám někdo vylézá z Tartaru, takže je jasné, že bude i v příštích dílech o zábavu postaráno. Už se těším.

ArwenEvenstar
11.07.2017 5 z 5

Tuto knihu čtu již poněkolikáté. Už nějakou dobu sice nejsem aturovou cílovou skupinou, přesto se mi kniha stále líbí. Nejvíce mě zaujalo, jak jsou olympští bohové zasazeni do moderní doby.

Janičta
18.06.2017 4 z 5

Už dááávno nejsem cílovka, ale příběh se mi líbil.
Když vezmu v potaz, že je to kniha pro mladé čtenáře, s klidem odhlédnu od toho, že příběh je naivní a předvídatelný. Ale děti mají rády hry na hrdiny a věřím že Percy a spol u nich mohou zabodovat.
Pokusím se knihu podstrčit neteři, ale nevím jestli skousne absenci obrázků :D

Aki12
10.06.2017 4 z 5

První díl Percyho je jakýmsi úvodem úžasné série a autor nás poutavě seznamuje se vším důležitým. Kniha je stylem psaní i obsahem určená spíše pro mladší čtenáře, to ale neznamená, že by si ji nemohli oblíbit i ti starší.
Co se mi ale líbilo ze všeho nejvíc je způsob, jakým autor přiblížil řeckou mytologii a zájem o ní mezi své čtenáře. Pro mnohé je totiž tato záležitost pouze nudnou a nezáživnou látkou z dějepisu. Příběh samotný využívá propojení světa řeckých bohů s naší stávající realitou. Kdo by řekl, že Los Angeles pod sebou schovává Podsvětí, říši mrtvých. Nebo snad, že když vyjedete výtahem v Empire State Building do šestistého patra, vylezete na Olympu a můžete spatřit bohy? Dost odvážné, troufalé, nemožné, ale překvapivé, zajímavé, podivné a zvláštní. Doufám, že další díly budou opět takto zajímavé a napínavé!

Topsinka
25.05.2017 3 z 5

Jelikož jsem si celkem oblíbila film, rozhodla jsem se přečíst si i knihu. A ta mě mimořádně zklamala. Děj byl jednoduchý a předvídatelný. Navíc bylo vše strašné klišé - hlavní hrdina (tvrdohlavý, výjimečný,...), nejlepší kamarád hlavního hrdiny (zkrátka trouba, ke kterému se hodí tvrzení blbí mají štěstí) a konečně dokonalá kamarádka hlavního hrdiny, neskutečná šprtka, která si vždy ví rady. Nepřipomíná vám to něco? Mně osobně tedy ano. Už na první pohled mě odradilo velké písmo, které by se dalo přirovnat slabikáři, nepříjemné názvy kapitol i obálka. Po přečtení jsem knihu s úlevou odhodila a šla pro složitější četbu, abych si zpravila chuť. Ale proč jsem tedy dala tři hvězdy? Evidentně jsem odrostla z cílové skupiny, protože mé osmileté sestřenici se kniha četla výborně a měla ji celkem rychle za sebou, navíc díky ní i začala číst! Myslím, že pro malé čtenáře a větší nečtenáře ji kniha super volbou.

Mamosvain
22.05.2017 4 z 5

Taaaak... Kde začít..? Pravděpodobně na začátku.
Mě osobně knih přišla zpočátku NESKUTEČNĚ nudná. Musel jsem se nutit k přečtení dalšího písmene. Děj byl nekonečně natáhlý, Percyho mozek pracoval pomaleji, než ten můj, po písemce z matematiky a před písemkou z fyziky.
Ovšem ve chvíli, kdy se už konečně Percy dostal k Orákulu, došlo mi, že se po téměř stu stránek může začít něco dít. A taky dělo. Percy sám o sobě působí (stejně jako Harry, Tris, Thomas nebo Katniss) velice tvrdohlavě a je místy absolutně nesnesitelný, ovšem má dobře vyvinutí instinkt a proto se i on dostane do vašich oblíbených postav (což, dle mého názoru, není až tak časté). Pak je tu samozřejmě Grover, který se chová jako neschopný devítiletý kluk. Jenže nebýt něho, kolikrát by byl Percy mrtvý, že? Jeho satyrské smysly se hodí často. No a poté je tu nepřekonatelná Anabeth, bez které by si Percy ani Grover ani neškrtli. Vždy si zachová chladnou hlavu - jak to tak u třetí/druhé hlavní postavy již tradičně bývá.
Zápletka by se určitě dala více rozvést, ale tak doufám, že to se nestane u daších dílů.
Knihu, styl psaní a prostě všechno si zamilujete, i přes možné počáteční rozpaky a příšerného úvodu; "Ahoj, jmenuju se Percy Jackson, je mi dvanáct let, každý rok mě vyhazují ze školy a teď chodím do Yancy."

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

První díl vás připoutá na další série tak silnými pouty až je to neuvěřitelné.
Rickovy knihy jsou moje srdcovky! Přestože již odrůstám věku jejich cílové skupiny :-D

Smardik17
04.04.2017 5 z 5

Perfektní příběh, krásně jsem se u něj odreagoval. Chvílemi jsem se opravdu bavil. Super, dávám si slib že do konce tohoto roku musím přečíst další 4 pokračování, této série!

Newtriah
21.03.2017 4 z 5

Všem moc doporučuju. Skvělá knížka s napínavým dějem a super nápadem. Tak co chtít víc :)

Olga.S
10.03.2017 5 z 5

Výborná kniha, výborný film. Film sice nemá moc společného s knihou, ale pokud nesrovnáváte děje tak super. A že je kniha pro děti? Nevadí, rozhodně budu číst i ostatní Riordanovi knihy.

JankaV80
19.02.2017 5 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala. Měla jsem v paměti, jaký byl propadák film (a to jsem na něm osobně nebyla, jen jsem četla recenze). Jak už to tak ale bývá, kniha je úplně něco jiného. Od druhé stránky jsem ji zbožňovala a to i přesto, že je to kniha pro děti (dospívající mládež). Každopádně za mě osobně doporučuji a už se těším na další díl :-)

BetyN.
15.02.2017 5 z 5

Od začátku čtení jsem věděla, že toto bude "láska na první větu". Kniha je zajímavá, čtivá, místy vtipná a okamžitě vás přenese do děje. Pozitivně hodnotím kontakt mezi hlavní postavou/vypravěčem a čtenářem. Čtení je napínavé a je těžké se od knihy odtrhnout.

SarahRoyalAss
05.02.2017 5 z 5

Konečně jsem se dokopala k tomu, abych si přečetla Percyho. A jsem za to sakra ráda!! :) je to jednodušeji napsaná kniha, prostě pro mládež. Ale je to ohromné pohodové čtení se super příběhem. :)
Hrozně jsem si oblíbila Percyho, hubatého hrdinu. Ty jeho připomínky nemají chybu :D

hellena1523
21.01.2017 3 z 5

Kniha je sice pro děti, ale přesto jsem se do ní s chutí začetla. I dospělí občas potřebují věřit, že praví hrdinové nevymřeli. Pro děti od 10 let naprosto ideální literatura, pokud můžu říct.

Suou
13.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha :3
Keď mi ju kamoška ukázala vravel som, že si tak zničím film... Čo sa stala pravda.
Vo filme chýbalo tak veľa dobrých scén ... :(
Kniha ma uchvátila, dejom a vďaka tejto knihe som sa stal múdrym na tých pár hodinách kde sme vraveli niečo o gréckych bohoch.
Som rád, že som si túto knihu prečítal, lebo sa stala jednou s mojich naj kníh.
Hodnotenie: 5z5

Veronica.Key
13.01.2017 3 z 5

Ke knize jsem se, přiznávám, dostala až díky filmu. Ten mě sice úplně neuchvátil, ale nápad mě zaujal. Tak jsem se pustila do čtení.
Nemusím asi psát, že knížka pro mě byla rozhodně lepší než film, ale i tak mi příběh přišel takový ne-hluboký. Byl dobrý, svižný, místy poutavý ale asi jsem od toho čekala víc.
Pustím se do dalších dílů a uvidím, jestli mě příběh víc pohltí nebo ne.

Línýknihomol
03.01.2017 5 z 5

Myslím si, že by mohl. Já sám jsem ji četl asi v jedenácti a měl jsem velmi rychle dočteno. Hodně mi v tom věku ale dopomáhal film.

januska123
28.12.2016

může to číst i deseti letý kluk? nebo je to až pro větší

Věrka256
20.12.2016 3 z 5

Už jsem tu knížku sice přečetla (cca 2 roky zpátky), ale teprve teď jsem si uvědomila, co jsem v knížce zjistila. Teď jsem se rozhodla si ji přečíst znovu a byla jsem natěšená, že opět přečtu příběh, který mě tehdy uchvátil. Teď to je však jiné. Musím se přemlouvat, abych knížku znovu dočetla, a ani to nepomáhá. Možná se mi podaří ji podruhé přelouskat, ale jen tak se k ní opět nevrátím.

9014
11.12.2016

Myslela jsem si, že to bude něco lepšího....Příběh byl dobrý, ale nepřišlo mi to dost napínavé...a v půlce knihy už to bylo nudné...Neberu názor lidem, kterým se to líbí :)