Percy Jackson - Zloděj blesku

Percy Jackson - Zloděj blesku
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537706/bmid_percy-jackson-zlodej-blesku-66349df549bae.jpg 4 2485 2485

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson! Doteď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu, najít ukradený blesk a s ním i zloděje...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: audiokniha , Voxi

The Lightning Thief, 2005

Interpreti: Petr Neskusil

Adele02
13.04.2014 3 z 5

3, 5
Byl to takový až moc dětský humor, ale šlo to. Čekala jsem něco lepšího, když je to tak opěvované.

Sosyk
09.04.2014 4 z 5

To je tak, když člověk nejdřív vidí film, a pak se teprve pustí do čtení... celou dobu jsem jen seděla a srovnávala, co bylo jinak :D ...a že toho tam teda bylo požehnaně! ...ale i tak jsem si knížku neskutečně užila a těším se na druhý díl. Taky už jsem bohužel viděla film, tak snad tentokrát nebudu až tak moc srovnávat :D

Orisstan
09.04.2014 4 z 5

Knihu jsem si koupil po shlédnutí filmu, což mi nijak neuškodilo, protože je mezi nimi hodně značný rozdíl. I další díly jsou velmi povedené. Řeckou mytologii mám rád a tato série mě mile potěšila.
Nejsem žádný rychlo-čtenář, ale knihu jsem přečetl za dvě odpoledne. Jde to skoro samo, nejspíš za to může forma, jakou je kniha psaná.

Alex.Barunka
28.03.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla už potřetí a užívala jsem si to stejně jako na poprvé. Je to super začátek úžasné série. Kniha je čtivá a vtipná. Doporučuji :) ..

Maragad
20.03.2014 4 z 5

Percy je úžasná hlavní postava, je to takový vtipný chytrolín, který neustále přitahuje problémy. Jen jeho věk mi moc k příběhu neseděl, pořád jsem si ho představovala o pár let staršího. To ale mě osobně nevadilo. Je vidět, že autor jako bývalý učitel historie se v řecké mytologii opravdu vyžívá, já jsem k ní měla vždycky blízko, takže z postav jako Mínotaurus, Chiméra nebo Medúza, jsem byla nadšená. A celkové prolínání současnosti s bájnými světy a bytostmi na mě udělalo dojem, vždyť koho by napadlo, že v Los Angeles sídlí Hádes nebo, že nad Empire State Building se vznáší Olymp. A aby toho nebylo málo, zakomponoval tam autor i pár ekologických vsuvek.

JanaDor
12.03.2014 5 z 5

Paráda! Je to čtivé, zajimavé, dobrodružné. Věřím, že i díky tomu si najde nejeden dětský nečtenář ke knize cestu a začne objevovat krásy čtení. Kde se s hlavním hrdinou může utkat v boji s bohy za dobro proti zlu.

CHB-SPQR
07.03.2014 5 z 5

Tahle knížka je opravdu bombová až na to, že když se podle ní dělal film tak nějak si nevšimli toho, že těm dětem v knížce je 12!!!!!

Dumicek
28.02.2014 4 z 5

Musim říci, že mě kniha zaujala. Je to pro mě takové oddychové čtení a opravdu se mi zamlouvalo :) Řecká mytologie, Bohové a vše kolem toho tu je krásně popsáno, takže se toho člověk i dosti dozví. Podívala jsem se i na filmové zpracování a bohužel musim říci, že mě opět velice zklamalo, ale to je skoro u všech filmových zpracování knih..Je to celé ořezané a předělané. Knihy jsou prostě knihy :)

Natt S
28.02.2014 4 z 5

Trošku mě zarazilo, že ve filmu je Percymu 15 a tady 12 let. Krom těch pár důležitých věcí (a věku) mi přijde kniha hodně odlišná od filmu. Přemítám zda by nebylo lepší nakonec přečíst první knihu, ale myslím, že ne. Film se mi hodně líbil (ale většinou dávám přednost knížkám) a kdybych první četla knihu asi bych se k filmu už nedopracovala. Oproti filmu mi tady byl Percy víc sympatičtější. I mě víc rozesmál. Jsem zvědavá jak to bude s Groverem a zda se vrátí. Řeckou mytologii mám ráda, ale asi nikdy nebudu moc sympatizovat s Zeusem (hrozně mi totiž leze na nervy svým chováním). (: Už jen kvůli filmu jsem odhodlaná přečíst celou sérii, takže jsem zvědavá jaké bude pokračování.

Lenny33
15.02.2014

Bohužel sekla jsem se u 9. kapitoly a dál knihu nedočetla. První jsem viděla film a ten byl celkem slušný. Hlavně děj rychle ubíhal a byl napínavý. To se o knize říci nedá. Všechno se strašně vleklo. Vzdala jsem to předčasně a nemám chuť se k tomuto dílu vracet.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

fantastický příběh, promyšlený, vtipný, čtivý..:) Navíc řeckou mytologii mám hrozně ráda.. ale třeba filmová adaptace mně neskutečně zklamala://

Strangerka
28.01.2014

Fantastický příběh se skvělou zápletkou a zajímavým rozuzlením. Jsem překvapená, kolik z řecké mytologie jsem byla schopná si díky této knížce zapamatovat. Pokud si dal autor za úkol čtenáře poučit, zvládl to na jedničku. Můj jediný problém byl představit si Percyho jako dvanáctiletého kluka, ať už kvůli tomu, jak se vyjadřuje a co všechno zvládne, nebo proto, že jsem jako první viděla film.
P.S.: Vážně nechápu, proč mě ještě pořád překvapuje, když se knížka a její filmové zpracování moc neshodují ;)

honajz
20.01.2014 3 z 5

Je to pro mne někde mezi 3 - 4 hvězdičkami. Originální je to skutečně jen v tom, že autor využívá řecké mytologie a bájí, a staré dobré i zlé bohy a polobohy halí do moderního hávu. Je vidět, že se snažil takto děti poučit nenásilnou a hravou formou o tom, že vůbec nějací řečtí bohové a mytologie existují. Příběh i docela odsýpá, i když i zde se objeví pár zbytečně natahovaných a ukecaných pasáží, je docela zábavný, a co je rovněž pozitivní, jsou občasné autorovy ironické poznámky nebo přirovnání. Celkový dojem po dočtení je ve mně však takový nijaký. Asi jako když se svezete na kolotoči, a pak slezete a jdete dál. Žádná extra jízda to vlastně není. Jednotlivé sekce knihy připomínají dokonce spíše nějakou adventuru v počítači. Nová lokace, nový úkol, vyřeší se, jde se dál do nové lokace. Chvílemi mi přišlo, že skřípe logika, že některé věci a předměty se občas použít dají, ale kupodivu jindy ne (proč třeba nepoužít olympskou poštu i na jiné věci?), charaktery postav, hlavně dospělých, jsou velmi ploché, a na to, že má mít Percy dvanáct let, se chová často spíše na patnáct nebo šestnáct. Prostě mi příběh občas drhl, s postavami jsem se ne zcela ztotožnil a nepřirostly mi až tak k srdci, a i když jsem se bavil, každou chvíli mi tam něco chybělo nebo přebývalo či přišlo mimo rámec knihou nastavených pravidel.

Villie
03.01.2014 5 z 5

Nikdy mě nebavilo moc číst.. Asi jako každé dítě v dnešní době, které dává přednost modermín vymoženostem...Když jsem dostala knížku na Vánoce nevěděla jsem, že ji stihnu přečíst za týden a nebudu se od ní moct odtrhnout. Myslím si, že tento díl i všechny ostatní díly se povedly.. Jedno velké plus co se mi na knížce líbí a to, že děj knížky není předvídatelný (y)

knížečka2002
26.12.2013 5 z 5

Tahle kniha má jen jednu jedinou chybu a to tu, že Percy je podle mě moc malý. Ale jinak skvělé dílo.

Ell Amaterasu
22.12.2013 4 z 5

Na téhle knížce se mi moc líbí, že je do děje zapracovaná řecká mytologie, která mě odjakživa zajímala. Akorát jsem se prostě nedokázala pořádně vžít do Percyho. V jednu chvíli to byl vyplašený dvanáctiletý kluk a ve druhou nejmocnější polobůh, který poráží boha války v šermu. To mi připadalo moc, moc divné. A to souvisí s tím, že takovým vlastně malým dětem jde všechno. Všechno jde hladce. Ale i přes tohle je to dobrá čtivá knížka, jejíž další díly si určitě hodlám přečíst.

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Na první pohled to vypadá, že je tato kniha určena jen pro mladší čtenáře. Není tomu tak! Pokud si odmyslíte, že je Percymu 12 let (což se dá díky filmovému zpracování lehce zvládnout), prožijete napínavý příběh plný dobrodružství.

Leslie739
05.12.2013 5 z 5

Knížka se čte jedním dechem. Má strhující děj a je spíš pro tu mladší generaci, ale autor má skvělý styl psaní, takže text nehltáte po odstavcích, ale po stránkách, div že ne po kapitolách. Mytologie zasazená velkým dílem do děje je dle mě naprosto originální a autor ji umí dobře podat. Rozhodně doporučuji :)

Melindaaaa
06.11.2013 4 z 5

Vlastně se to nepodobá asi žádné z knížek, které jsem četla. O mytologii jsem se nikdy nezajímala a tady je podaná moc zábavnou formou. Člověk si ani neuvědomí, kolik se toho naučí. Jen je škoda, že jsem knížku (sérii) nemohla číst tak před 8 lety, to bych si ji nejspíš užila mnohem víc, ale přesto musím velice obdivovat autora, že vytvořil nový, podle mě úplně neokoukaný svět a skvělé hrdiny. Díky Ricku

AAndulka
02.11.2013 5 z 5

Percyho jsem si vzala jen tak náhodou, když jsem chtěla nějaké fantasy a Hry o Trůny v knihovně byly vypůjčené :-) tak jsem sáhla po něčem, co bylo po ruce. A hle...vrátila jsem se o těch 15 let zpět, když se mi do rukou dostala první kniha Harryho Pottera... Jasně, není to Harry Potter, ale pro věčné děti, které rády sní, to bude nádherná oddychovka, u které můžete snít, smát se, bát se a být napjatí. Doporučuji pro věčné děti jako já :-)