Percy Jackson - Zloděj blesku

Percy Jackson - Zloděj blesku
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537706/bmid_percy-jackson-zlodej-blesku-66349df549bae.jpg 4 2485 2485

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson! Doteď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu, najít ukradený blesk a s ním i zloděje...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež

11.01.2024 3 z 5

Pro děti dobré

ArrowM
03.01.2024 5 z 5

Na sérii o Percim Jacksonovi jsem narazil už jako odrostlejší teenager o vánocích 2020. Za okny vládl lockdown a já se potýkal s novou školou a možná proto mi tehdy přišla tak moc vhod. Pro pořádek, kniha je psaná v Ich-formě, má velká písmenka, krátké kapitoly a hromadu sarkazmu. Není to složité čtení. Avšak má taky fajn postavený svět, skvělé postavy a čte se úžasně snadno. Co natom, že je z ameriky předminulého desetiletí a že se inspiruje Potterem.

Grohlinka
27.12.2023 4 z 5

Percyho jsem četla před lety a bez mučení se přiznávám, že teď se mi líbil mnohem víc. Tenkrát mě jeho jednoduchost urážela, dnes ji vítám.

Babouš
20.12.2023 4 z 5

Dobrodružné, svižně napsané a napěchované jmény a odkazy na antickou mytologii, ovšem v hávu 21. století. Pokud chcete po Harry Potterovi jinou fantasy sérii pro teenagery, tohle se nabízí jako volba č. 1.

Nathally
08.11.2023 5 z 5

Tuto sérii o Percym Jacksonovi znám jen díky filmům, které jsem viděla a konečně jsem se dokopala k tomu, abych si i Percyho přečetla a musím říct, že první díl se mi líbil. Ale co mě hodně naštvalo, tak to, že ten film, který jsem viděla jako první, je úplně jiný než knížka. To si ji scénáristi nepřečetli?

HelVall
01.10.2023 4 z 5

Byla to jediná kniha z celé série, kterou jsem nepřečetla (neptejte se proč to tak bylo) a teď jsem se rozhodla že jí přečtu. Nejsem cílová skupina, ale přesto mě kniha bavila a četla jí jedním dechem. Skvěle napsané, přímočaré, žádné odchylky od děje. Někdy moc rychle vyřešený problém.
Ale i přes to...
Vrátila jsem se zpět do mého 13 letého já. Doporučuji.

zirafinec
26.09.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla znovu a zase jsem si ji neskutečně užila. Baví mě zasazení starověkého Řecka do současných USA, stejně jako jednoduchý humor. Příjemná změna od témat, která čtu obvykle.

KingNut123
22.08.2023 3 z 5

Ve svých mladých letech bych Percyho Jacksona hltal, ale z primitivního dětského vyprávění jsem už vyrostl. Zloděj blesku je naivní odpočinkovou četbou pro mladší čtenáře. Rozhodně doporučuji pro ty, kteří se chtějí seznámit s řeckou mytologií, i když jednodušší (a lehce cenzurovanou) formou.

Knížku jsem četl v angličtině. Nemyslím si, že bych ji dokázal přečíst v češtině, jelikož mě odrazuje překlad, který dává najevo, že kniha je určena pro malé špunty.

Žemle
20.08.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla dobrodružná a zajímavá. Akorát se mi pletly jména bohů.

vera5841
16.08.2023 5 z 5

Kniha je určena primárně pro mládež a s tím se musí počítat - velká písmena a jednodušší styl vyprávění. Trošku jsem se bála, jestli jsem se ke knize nedostala příliš pozdě (V Kristových letech se už k mládeži počítat nemohu), ale nezklamala. Příběh je vystavěn na řeckých mýtech, což pro mě bylo největší lákadlo. Zároveň se ale v příběhu předpokládá alespoň základní znalost řeckých bohů a nebudu úplně lhát, asi dvakrát jsem si musela některou postavu připomenout, což úplně nevím zda velmi mladé čtenáře spíše neodradí.
Moc se mi líbilo, jak si autor zdůvodnil, že nyní Olymp sídlí v Americe a snaha propojit staré mýty s nedávnou historií. Už se těším na další díl

RemiBlack
01.08.2023 4 z 5

2023/17
Do knihy jsem se pustila znovu po šesti letech, uprostřed zkouškového, kdy jsem nutně potřebovala vypnout mozek od učení.
V tom roce 2017 se mi kniha neskutečně (!) nelíbila. A i přesto, že některé moje výtky stále platí (Percyho nejdřív nikdo nebere vážně a nic mu nechce říct, pak je zas najednou neskutečně silný, monstra jsou zase dost hloupá), tak tentokrát můžu s čistým svědomím říct, že se mi to líbilo.
Věřím, že tomu pomáhá taky fakt, že teď jsem četla anglicky. Ať tak nebo tak, byl to hezký příběh o přátelství, odvaze atd., a dlouho se mi nestalo, že se postupem série její hlavní postava stala zároveň i mou oblíbenou.

martinab_13
06.05.2023 5 z 5

Zloděj blesku je fantasy kniha pro mládež napsaná Rickem Riordanem. Je to první díl série Percy Jackson a Olympané, která se věnuje dobrodružstvím mladého Percyho Jacksona, který zjistí, že je synem řeckého boha Poseidóna. V knize se Percy vydává na nebezpečnou cestu za záchranou své matky, která byla unesena a zároveň musí rozluštit tajemství ukradeného blesku, což je mocný symbol ovládání nebeských jevů.

Kniha nabízí originální a zábavný příběh s prvky antické mytologie a dobrodružství. Je určena pro mladší publikum, ale i dospělí ji mohou číst jako příjemnou a lehkou zábavu. Rick Riordan dokázal vytvořit svět plný fantazie, který čtenáře vtáhne do děje a bude chtít vědět, co se stane dál. Kniha je vhodná pro všechny, kteří mají rádi dobrodružné a fantastické příběhy.

SumýšIrena
21.03.2023 3 z 5

Podle mě je to takový průměr. Neurazí ani nenadchne. Nevím, jestli se pustím do pokračování.

helusa2
20.03.2023 5 z 5

Starý (mladý) dobrý Percy :-) Čteno podruhé - už se mi po něm stýskalo ;-)

Katuuusenka
02.03.2023 5 z 5

Skvělý ale naprosto skvělý fantasy. Jak se může někomu nelíbit nechápu. Doporučuji všem, kdo milujou řeckou mytologii a tenhle žánr jako já

Caro2002
18.02.2023 5 z 5

Percyho jsem si zamilovala už ve filmové adaptaci, ke knížce jsem se dostala až nedávno a musím říct, že lituji jen toho, že jsem ji nečetla dřív. Film byl oproti knížce slabý odvar.
Knížka je naprosto čtivá, knižního Percyho jsem si hned zamilovala (takový malý ňouma).

katallinka
21.01.2023 4 z 5

Další kniha, kterou jsem hrozně dlouho odkládala a bála se, že nebude nic pro mě. Teď nechápu proč. Film mě vůbec nezaujal, ale tohle bylo velmi čtivé, originální a místy napínavé. Mám moc ráda mytologii a antiku, takže jsem nadšená. I když je knížka pro mladší čtenáře, vůbec to nevadilo. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

ElikaS
18.01.2023 5 z 5

Percy Jacksona jsem si zamiloval už před nějakými 10 lety a pořád je to jedna z mých oblíbených knížek, přestože už dávno nejsem cílovou kategorií. Když knížka vyšla jako audiokniha měla jsem jasno, že se do ní musím hned pustit.
I po těch letech pro mě má Percy své kouzlo. Miluji spojení s řeckou mytologií, které je v tomto případě naprosto úžasné a skvěle podané. Člověk se i ledacos dozvěděl, protože ne všechny báje a postavy jsem znala. Navíc je vše podáno s vtipem a hlavní postavy jsou moc sympatické.
Už se moc těším až do této série za pár let dospějí mé děti a pustíme se do ní společně.

Elea
23.11.2022 4 z 5

I když nejsem cílová skupina, kniha se mi líbila, je to taková příjemná, nenáročná oddechovka.

Book_lover469
02.11.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Musím říct že kdybych na ni narazila když jsem byla mladší rozhodně bych ji četla znovu a znovu. Skvělý byl u humor kterým mi náramně seděl a jak se situace měnila s postupem děje. Rozhodně si přečtu i další díly.