Petr a Lucie

Petr a Lucie
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1584/bmid_petr-a-lucie-oMP-1584.jpg 4 7640 7640

Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Melantrich

Pierre et Luce, 1920

tanya139
25.03.2019 1 z 5

Příběh by mohl působit dojemně, pro mne ale být podán až příliš naivně.

theMarty
23.03.2019 4 z 5

Takového suchara jako já jinoch s jemnou duší a útlým tělem zrovna nedojme. Když této knížečce ale dáte šanci, zjistíte, že zas tak hrozná není.

Angelika92
21.03.2019 3 z 5

Knihy na téme kolem světové války nemám moc ráda. Ale příběh je pěkný. I dobře se mi četl.

Simona99
20.03.2019 5 z 5

Krásná novela, která určitě patří ke knížkám, jež by si měl každý přečíst...příběh o nenaplněné lásce během 1. světové války...

pip11
19.03.2019 5 z 5

Zamilovaný příběh se smutným koncem. Krásné a dojímavé.

bílárůže
17.03.2019 5 z 5

Tato kniha je velmi pochmurná, ale dodala mi odvahy, abych bojovala dál za to, na čem mi záleží. Zamilovala jsem si ji již od prvních řádek.

MizNaďa
13.03.2019 1 z 5

Na to, kolik lidí mi tuto knihu, jsem od ní čekala mnohem více. Kniha se mi nečetla moc dobře, a zdlouhavě. Konec mě ani nijak zvlášť nepřekvapil.

Gabi13
09.03.2019 4 z 5

Krásné, poetické a smutné. Myslím, že tyto slova vystihují útlou knížku o lásce ve válce.

Kopta
08.03.2019 4 z 5

Velmi krátká záležitost v podobě jednohubky a nahlédnutí do dvou spřízněných duší a jejich životů. Jednoduchá to záležitost, která někomu nebude sedět už jenom kvůli tomu, že nejde o nic převratného, průlomového a prostě něco, co by neslo nějakou myšlenku. Taková novela podle učebnicových měřítek. Není moc, co dodat.

tomik2132
03.03.2019 4 z 5

Kniha má nádherný a dojemný příběh. Moc se líbila, protože mi to připadalo podobné jako Romeo a Julie. Příběh je sice smutný, ale krásný, že i v takových zlých chvílích byly silné okamžiky lásky a naděje. DOPORUČUJU.

MagdalénaD
01.03.2019 4 z 5

Známé, teskné, láskyplné, bolavé. Předčilo má očekávání.

Majdaloupka
01.03.2019 5 z 5

Kdysi dávno jsem prskala, že ji musím číst v povinné četbě. Pak jsem však knihu otevřela a zamilovala si ji, což trvá dodnes. Moc ráda se k ní vracím

Sajmonik
28.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha, pohltil mě celý děj.

silentlipss
24.02.2019 5 z 5

Neuvěřitelně jemná, smutná a pravdivá slůvka - kdybych je nedočítala na veřejnosti, brečela bych. Doporučuji všem mladým zádumčivým duším.

Mosula
18.02.2019 4 z 5

Notoricky známý příběh v novém kabátě. Jedná se o první vydanou knihu v edici CooBoo Classics. Jsem okouzlená obálkou, nový moderní překlad se povedl, což považuju za velké plus.

KikaSpi
17.02.2019 3 z 5

Knihu som dostala ako darček a veľmi sa mi do nej nechcelo. Ale keď som začala čítať čítalo sa to dobre... Je to smutný pribeh ale človek si niektoré veci pri nom uvedomí....

Natynka23
13.02.2019 5 z 5

Tato krátká knížečka, kterou jsem měla přečtenou za den, mě bavila, i když jsem ji četla již před nějakou dobou.

ronave
11.02.2019 3 z 5

Neodolala jsem a knihu četla dvakrát.
Zpočátku mě příběh moc nezaujal, ale pak jsem se do knihy začetla.
Najdeme zde shakespearovský námět - osudové tragické lásky dvou mladých lidí.
Příběh je zasazen do období konce první světové lásky.

nikca0568
07.02.2019 3 z 5

Čteno k maturitě - krátké a srozumitelné čtení, kde mě nejvíce osobně oslovila protiválečná část kniha, mnohem zajímavější než příběh lásky, který se vyskytuje často v podobných knihách a je pokaždé stejného rázu. Začátek trochu nezáživný, ale alespoň se děj nevleče.

Sjuzz
06.02.2019 4 z 5

Bude to znieť trochu čudne, veď klasika predsa nemôže byť zlá, ale nevedela som ju dočítať. Táto malá knižka ma vytrápila....Krásny príbeh tragickej lásky som čítala až tragicky dlho.
Autor vykresľuje ich lásku veľmi pekne. Mali jeden druhého a tým pre nich vojna prestala existovať. Postavy som si obľúbila. Mladí ľudia plní nádeje, aj keď v kútiku duše tušili ako to dopadne...
Časti knihy s dialógmi boli príjemné, ale nudné dlhé opisy krajiny a okolia ma odrádzali od čítania a tak sa stalo, že zopárkrát som knihu odložila. .