Petr a Lucie

Petr a Lucie
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402206/bmid_petr-a-lucie-Nm5-402206.jpg 4 7572 7572

Příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůz první světové války od nositele Nobelovy ceny za literaturu Romaina Rollanda. Píše se rok 1918. Ve Francii zuří válka. Lidé při bombardování prchají do prostor podzemní dráhy, aby našli alespoň dočasný azyl. Mezi nimi i mladý muž Petr Aubier, který se zde poprvé setkává s Lucií…... celý text

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , SnowMouse

Pierre et Luce , 1920

Shinju
17.06.2014 4 z 5

Jedna z hezkých knížek povinné četby.

Ronnie68
05.06.2014 5 z 5

Tohle byla jedna z mála knížek z povinné četby, co se mi opravdu dobře četla - s jednoduchým a dobře srozumitelným dějem. A k tomu, že se příběh odehrává na pozadí 1.sv. války ve Francii.
Mě se opravdu líbila.

Terezk-a
04.06.2014 4 z 5

Pohodová novela.
Po přečtení si uvědomíte, jak silná a nepřekonatelná může být láska. :)

MarieAnnaSarah
22.05.2014 4 z 5

Krásná kniha prodchnutá láskou skrz na skrz. Psána sice trochu krkolomnějším jazykem, ale bez něj by neměla takové kouzlo. Je s obdivem, že Rollandovi stačila necelá stovka stran, aby vyjádřil to, k čemu ostatní potřebují alespoň čtyřnásobek. Klobouk dolů :)

Verrrunka
08.04.2014 4 z 5

Krátká novela o dvou zamilovaných… Pro mě moc romantiky,ale je to krasná kniha… a jsou v ní nádherné citáty.

adorjas
18.03.2014 5 z 5

Asi romantické príbehy nesadnú každému ( a to nie som na romantické knižočky), a nesadne každému ani Rollandove vyprávanie deja (ja sama mám problém pri jeho iných knihách), ale táto novela ma uniesla do iného obdobia a chytila ma.

Guepp
17.03.2014 3 z 5

Ani vlastně nevím, co k této knize napsat. Maturanty potěší, protože je kraťoučká, ale to je jí akorát na obtíž. Asi si ji budu muset přečíst znovu, abych plně ocenila příběh.

makovec.h
15.03.2014 4 z 5

hezky jednoduse napsany pribeh obcas se spoustou opisovani okolo ale je hezky a mily a clovek po chvili zacne milencum fandit :)

lesumir
08.03.2014 4 z 5

Novela par excellente! Rollandův styl psaní nesedne každýmu, bud Petr a Lucie je zabitou nudou nebo neotřelým lýskyplným příběhem. Pro mě dvojka, super čtení!

Jujkyna
04.03.2014 3 z 5

Již z dřívějška vím, že autor je mistr nudění čtenáře, proto mě nepřekvapilo, že se na začátku tak dlouze věnoval popisům a "nudě". Naštěstí pro nás všechny není toto dílo nijak rozsáhlé, a proto se čtenář pravděpodobně dostane i k samé podstatě díla. Ta je strhující, jemně až naivně smutná. V mnohých zanechává tento smutek a díky tomu se zamyslí nad absurdností války. S odstupem času kniha přidává na síle. A i když je mnohem lepší než jsem čekala, Romain Rolland mi úplně nesedí.

Suzz
24.02.2014 5 z 5

Popis na začátku díla jsem musela trochu přetrpět, ale ve chvíli seznamování Petra a Lucie mě děj strhnul. Velice smutný příběh. Válka je už tak depresivní a smutná a do toho ještě obraz zahynulé lásky. Až mi trhalo srdce při představě dvou zamilovaných lidí, kteří by spolu nejraději zestárli a malovali si svou budoucnost a přitom věděli, že brzy zemřou. A ten konec! Tak krásné a dojemné a najednou bum - smrt :'(

Abekara
04.02.2014 5 z 5

Kniha mě okouzlila a nadchla. Autorův vyprávěcí styl mi připadá svěží a neotřelý.

Konec mi nepřipadá až tak smutný - tedy z pohledu Petra a Lucie. Vždyť co reálného dobrého by je dál mohlo potkat?

GOD-Complex
04.02.2014 4 z 5

Roztomila love story, kterou na 4* vypalil pusobivy konec. 7/10

PetikLozik
29.01.2014 3 z 5

Je těžké číst něco, když už vám všechno řekli ve škole...spoilery opravdu nemám ráda :D

DanielaH
26.01.2014 5 z 5

Velmi dojemný příběh, smutným koncem. Bylo mi z ní smutno.

YvLeZa
09.01.2014 4 z 5

Pěkná, krátká a čtivá kniha. Velmi smutný děj, u kterého jsem skoro i brečela = poprvé i knihy.

Alisce
07.01.2014 3 z 5

Tragický příběh trochu podobný dílu Romeo a Julie, ale přece jen jiný. Lásce Petra a Lucie brání válka. Kdoví jak by to bylo, kdyby je chrám nepohřbil. Příběh je to sice smutný, ale krásný. Kniha čtená kvůli povinné četbě. Nečetla se úplně snadno.

Stamby
06.01.2014 5 z 5

Kontrast války a čisté lásky nám dává poznat nejen velikost nezměrného utrpení válečného, ale i krásu a čistotu mladé lásky. Rolland nás v průběhu čtení donutí ztotožnit se nejen se ztraceným Petrem, ale i s Lucií. Jemný a krásný jazyk vypráví děj (pocity? ) velice lehce a plynule, a proto se čte s takovým potěšením.

Weasley
02.01.2014 3 z 5

Na četbu této knihy, jsem se velice těšila, protože jsem ze všech stran slyšela jen, jak se mi tato kniha bude líbit, jak jí budu mít rychle přečtenou a jak si jí budu chtít přečíst znovu a znovu... bohužel mě kniha dost zklamala. Netušila jsem, že na poho pouhých 92 stránkách se může odehrát něco tak nudného. Některé části knihy se mi líbili hrozně moc a četla jsem dál, protože mě to zajímalo, ovšem lhala bych, kdybych řekla, že jich bylo hodně.

Tess.96
16.12.2013 5 z 5

Krásné, krátké čtení. Daleko lepší než harlequiny. Příběh o dvou zamilovaných lidech s tragickým koncem, něco jako Romeo a Julie. Každopádně konec knihy mě velice překvapil a doufám, že si od autora přečtu knih víc.