Plavba zlých snů

Plavba zlých snů
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506761/bmid_plavba-zlych-snu-zS6-506761.png 4 433 433

Řekla bych, že doktor Cruz Costello je můj úhlavní nepřítel. Jenže to by vyžadovalo, abychom si sebe navzájem všímali, což jsme už více než deset let neudělali. V tomhle městě je za zlatého hocha. Zbožňovaný rozehrávač, co se stal lékařem. Já jsem holka, která se nechala v šestnácti zbouchnout a teď pracuje v bistru. On je ve Fairhope korunním princem. A já získávám svou pravidelnou dávku královské rodiny z bulvárního plátku. On je boháč. A já mám hluboko do kapsy. Když se naši sourozenci zasnoubili, Cruzovi rodiče pozvali před svatbou obě rodiny na plavbu lodí. Jenže my s Cruzem se ocitneme na jiné lodi, než všichni ostatní. Představte si deset strašlivých, nesnesitelných dní na moři, s chlapem, kterého nemůžu vystát. (Samozřejmě je to moje chyba.) Ale když přijde do hry alkohol, tajemství se vysypou z rukávu a mně zůstane jediná otázka: Troufnu si dát lásce ještě šanci?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Bad Cruz, 2021

Iva B.
předevčírem 3 z 5

Podle hodnocení a komentářů jsem čekala více. Tohle mi nesedlo, nebavilo mě to.. neoslovil mě příběh ani postavy.. bohužel..

Plangova
22.09.2024 5 z 5

Tento příběh je originální a zábavný. Postavy jsou skvělé. Jejich chemie funguje výborně. Plavba zlých snů je dokonalý mix vtipných momentů, žhavých scén a emocionálního náboje, který vás omámí, rozesměje nahlas a zanechá vás s úsměvem od ucha k uchu.

Senza Jenka
16.08.2024 3 z 5

(SPOILER) Mám trochu rozporuplné pocity. Tennessee (proč proboha někdo pojmenuje své dítě něčím tak dlouhým, navíc názvem státního útvaru... neumím si představit, že bych dala dítěti jméno Slezsko, nebo třeba Vihorlat...) tedy Tennessee je rohožka celého města a na truc se chová navenek hrozně.
V hloubi duše je ale malá, zakřiknutá a tak moc se snaží vyhovět, až je to absurdní. Působí to až trochu zvráceně. Psychika je mrcha.
Přičemž nechápu tu "morálku" místních. Chlap, který ji dostal do potíží, se sebral a zdrhnul. Vykašlal se na ni i na vlastního syna. Byla v podstatě zmanipulované sotva odrostlé dítě a přesto se dokázala postarat a sama vychovat i zaopatřit svoje dítě. Ale ona je ta špatná. To mi hlava nebere.
Cruz se také snaží dostát své pověsti a zavděčit, jen jeho škatulka je na opačném konci veřejného mínění. I tak je mu těsná.
Konec je možná až moc melodramatický. Škoda. Jinak fajn příběh.
Může mi někdo vysvětlit, proč jsou autorky současných romancí tak zatížené zrovna na Goslinga???!!

HankaJosefiova
12.08.2024 5 z 5

Celý to bylo na tuhle autorku překvapivě roztomilý. Četlo se to samo a rychle. Oba dva se mi líbili a od začátku jsem jim fandila. Ale proboha, ty rodiny..... Chtělo se mi brečet.

Verresa
13.07.2024 5 z 5

Tak to byla super jízda, bavila jsme se, postavy paráda, jen ty rodiny jsem chtěla profackovat. Přečteno za den, vřele doporučuju na zasmání a oddechové odpoledne.

Etule
07.07.2024 4 z 5

(SPOILER) Teda žít v tak toxickém prostředí muselo být vyčerpávající. Nechápu, že se Tennessee nevzbouřila mnohem dřív. Protože chování, jak celého městečka, tak její rodiny bylo naprosto otřesné.
Cruz s Tennesee mě bavili na lodi. Líbilo se mi, že Cruz jí narovinu řekl, jak to má a pak to nechal na ní, když už pohár jeho trpělivosti přetekl. Bear byl skvělý a nakonec i Rob si získal trochu těch sympatií. U jeho návratu absolutně nechápu, jak to že ho nikdo neodsoudil stejně jako to udělali Tennesse, vzhledem k tomu, že to on se zachoval jako hajzl. Navíc se ho s ní začali dát znovu dohromady, to jako fakt? Ještě že se nenechala zviklat.
A souhlasím s myšlenkou, že Cruz s knírkem je teda... Ehm. :D

Žampion
30.06.2024 4 z 5

U téhle autorky jsem si zvykla na koncept zlý a hodná to umí báječně rozepsat. Tato kniha je o hodne a ještě hodnějším. I tak to bylo pěkné, protože to vyvážily vtipne dialogy. Parádně do sebe šili. Bylo to pěkný.

princesse
20.05.2024 2 z 5

Nějak nevím jak zhodnotit ... Rodina hlavní hrdinky k pohledání, ale ani Cruzova rodina nestála za moc. Sice jsem nečekala žádnou extra hodnotnou literaturu, ale rozhodně jsem četla povedenější díla tohoto žánru. Za mě ani jako oddychovka k vodě nic moc. Možná proto jsem ji přečetla poměrně rychle, abych to měla za sebou. Když nepřečtete, o nic nepřijdete.

Pája699
10.05.2024 4 z 5

Z této knihy mám rozpolcené pocity. Líbila se? Ano, nelíbila? Svým způsobem taky :-D

Hlavní postavy mě bavily, ale Cruze s knírkem si vážně představovat nechci. Bylo to vtipné, milé, pohodové čtení. Přesně určený pro moji dovolenou.

Tennessee…bože holka jak ty ses chovala, to mi občas hlava nebrala :-D a kord, když si měla syna. Jako chápu, že to byla maska, ale i tak….

Celé městečko Fairhope…kapitola sama pro sebe a o rodině radši ani nemluvím. Měli by se stydět a to jako že všichni .-)

Pokud nehledáte nic náročného, tak je tato kniha určena právě pro vás.

snilek.holka
17.03.2024 5 z 5

Tohle byla trefa do černého. Moc mě příběh bavil, postavy jsem si zamilovala, pobavila jsem se a hlavně krásně napsané. Líbily se mi charaktery postav i to jaky měly vývoj. Jediné minus, knírek. Hned jsem ho musela vymazat z hlavy :)

musivila
23.02.2024 4 z 5

Asi jsem od knihy očekávala trochu něco jiného. Hlavní postavy si tentokrát mé srdce nezískaly. A vůbec celkově obyvatelé Fairhope ...

Nelíbilo se mi, že se Tennessee ztotožňovala s rolí, jakou ji město přidělilo, že nechala po sobě všechny "šlapat", včetně její rodiny. Hlavně, když měla syna.

A proboha, Cruze s knírkem jsem si nechtěla vůbec představovat. Ještě, že u knihy si může každý udělat o postavě svou představu :-)

IrenaMikerová
01.02.2024 4 z 5

Čekala jsem od toho něco jiného, ale nezklamalo mě to. Hlavní postavy jsem si oblíbila, zasmála jsem se, příběh se mi líbil je to taková oddechovka, která vás bude bavit díky autorčinu stylu psaní.

Leído
08.01.2024 5 z 5

Knížku jsem si vybrala na desetihodivý let, abych si ji mohla přečíst na jeden zátah. Tušila jsem, že to budu potřebovat a nemýlila se. Tentokrát jsme tu neměli zlého hocha, ale vůbec mi to nevadilo. Charaktery originální, interakce skvělé a vývoj postav a jejich vztahu opět bravurní. Jediné, co jsem si musela odmyslet, byl ten knírek.

001Terka456
23.12.2023 4 z 5

Taková milá, místy hodně vtipná variace na Popelku. Od začátku člověk ví, o čem příběh bude a jak skončí, ale to mu neubírá na čtivosti. Hezky jsem se bavila.

pollyn
07.12.2023 4 z 5

Vtipný, vymazleně vtipný :) vždycky když už jsem si myslela, že vím, co bude dál tak mě něco překvapilo a vtáhlo zpátky do děje. Líbil se mi vývoj vedlejších postav - Gábi, Roba a nakonec i koule doktůrka :)
Trinity a všechny matky byly teda extrémně otravné, až mě z nich bylo chvílemi špatně.

JessieEx
05.11.2023 4 z 5

Nečtu, nevyhledávám běžně tento typ knih, ale musím říct, že mi moc sedla do nálady... Potřebovala jsem přesně něco takového - příběh, u kterého budu moci vypnout.
Ano, bylo to naivní a hlupoučké, příliš dlouhé a už si ani nevzpomínám, co se dělo v druhé půlce knihy...ALE kniha mi pomohla zahnat chmury, odreagovat se a zkrátka jsem si to užila. Není to pro mě něco, co bych chtěla číst každý týden, ale sem tam se to vyloženě hodí!

avalonek
03.11.2023 5 z 5

Tak tohle se mi fakt líbilo.Začátek úplně super rozjetej,pak to tedy trošku vázlo,než se nám hlavní hrdinka dokázala k něčemu dokopat konečně,a konec byl prudký sešup.Vše co si člověk od romanťárny přeje si tu užije

Silvisek
03.11.2023 5 z 5

Kniha se mi libila. Rozesmala me, obcas rozesmutnela a ke konci dojetim malem ukapla slza kniha je takova oddechovka a chvilema jsem si vzpomnela na Popelku

Ráčkajda
01.11.2023 5 z 5

Taková trošku pohádka o Popelce, ale čtivá, postavy sympatické a děj ubíhal....jen ten knír mi tam vůbec nepasoval :-)

Wajny
28.10.2023 5 z 5

Plavba zlých snů je poutavým čtením, které nás zavádí do malého města, kde se všichni znají, a chyby se těžko odpouští. Hlavní dvě postavy, Cruz a Tennessee, na první pohled nemohou být odlišnější. Cruz je zlatý hoch, zatímco Ness je vyvrhel města. Postupně však zjišťujeme, že jejich veřejné masky jsou mnohem složitější, než by se zdálo na první pohled.

Když chybou Ness skončí na špatné výletní lodi, na počátku to mezi Cruzem a Ness vře. Postupně se však začínají více sbližovat a začínají se odhalovat tajemství z jejich dospívání.

Ness je silnou postavou. Její vztah s Bearem byl krásný, a já se vždy dojala, když se jí zastal. Avšak občas jsem nerozuměla jejímu nedospělému chování a proč se pořád staví do pozice vyvrhele. Potěšilo mě, že autorka šikovně uzavřela minulý vztah a nenajdeme zde žádný zbytečný milostný trojúhelník.

Cruz byl dobrý, ale já mu nemůžu pořád odpustit ten knírek Taky mi vadilo jeho občasné špatné chování k Ness, hlavně že začátku, kdy mi přišlo, že si s ní jenom zahrává a snaží se jí z důvodu minulosti ubližovat.

Příběh je vyprávěn z pohledu obou hlavních postav a romantická linka se pomalu vyvíjí směrem k nevyhnutelné epické lásce. Líbí se mi také zmínky z minulosti, které dodávají příběhu hloubku a kontext.

Kniha není bez dramatu, která se objevují jak ve formě minulých vztahů, tak hlavně ve formě rodiny Tennessee. Je těžké nerozčilovat se nad tím, jak se členové této rodiny chovají k Ness. Jejich ponižování a hysterie jsou téměř nepřekonatelné, a jejich jednání směrem k vlastnímu dceři/sestře je opravdu otřesné.

Všechny vedlejší postavy mě štvaly (až na Beara). Jejich náhlé uvědomění a omluvy mi přišly příliš plytké a málo uvěřitelné, zejména jak se z nejhorší rodiny staly najednou nejvíce milující.

Plavba zlých snů je zábavným románem s chytlavým příběhem a silnými hlavními postavami. Má své momenty, které vás překvapí, a obsahuje všechny ingredience, které od autorky L.J. Shen očekáváme. I když mě některé aspekty příběhu štvaly, stále se jedná o čtivý a dojemný příběh lásky a sebepoznání.

Instagram - Nikmakbooks