Pod kupolí

Pod kupolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50429/bmid_pod-kupoli-662f75127532b.jpg 4 2356 2356

Městečko odřízne od okolí neproniknutelná bariéra a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet. Místní radní s diktátorskými sklony začne vše řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Nastává postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Under the Dome, 2009

Svatoslav
09.06.2016 5 z 5

Po pětileté pauze se Stephen King vrací s dalším eposem nesoucím krutou pravdu o společnosti a s enviromentálním poselstvím vůči matičce přírodě. Ti, co mají autora řádně načteného, budou uslintávat blahem nad miliony odkazů na jeho předešlá díla. Většinou jsou to pouhá slůvka, věty nebo pouhé narážky. Po dlouhé době udělal čáru přes rozpočet všem, kteří se hlásili k prohlášení, že mistr už dávno není tím, čím byl. Po autonehodě, která se mu přihodila v roce 1999, se zdálo jako by ztrácel dech. Ovšem Pod kupolí je nejen ten starý dobrý Stephen King, jakého známe. Autorsky vyrostl na novou úroveň sledující aktuální trendy. Vrátil se s plnou parádou a za zvuků fanfár usedl zpět na trůn děsu a strachu. Pomocí spousty odkazů rekapituluje svou předešlou tvorbu a zároveň posunuje hranice daleko kupředu. Pokud vás zajímá, jak si lidé odříznutí od okolního světa se zhoršujícím se ovzduším poradí, či kdo má na svědomí tajuplnou kupoli, neváhejte! Kdo ví, třeba za tím opravdu stojí malí zelení mužíčci. Pravda je totiž někde venku. (The truth is out there.)

Emem
31.03.2016 5 z 5

Super kniha i přes to množství postav :-)

Briv
04.02.2016 5 z 5

Ležela v knihovně v doporučené sekci a já neodolala. A bylo to dobře. Na to, že kniha má tolik stran, četla se dobře už od začátku, což nebývá u tlustých knih zvykem. Pro mě úžasný psychologický thriller. Až mě mrazilo, když jsem si představila, že pravděpodně bychom v dnešním světě dopadli pod kupolí podobně. V knize jsou krásně vykreslené postavy, děj příjemně graduje, kapitoly jsou krátké, což mi vyhovovalo a konec byl pro mě šílený a nečekaný. Rozhodně doporučuji. King prostě umí.

hanka616
02.02.2016 3 z 5

Musím říct, že pro mě byla kniha bohužel průměrná, od Kinga jsem čekala prostě víc.

premacech
27.01.2016 5 z 5

Vynikající! Po slabších dnech (Dumma Key, Lunapark) je to zase pěkná jízda. 98%

david5746
06.01.2016

Měl jsem tendenci, že si to přečtu, když mě seriál docela bavil. Bohužel jen úvodní seznam postav mi dal jasně najevo, že kniha je kandidát na odložení na dobu, až opravdu nebudu mít co jiného číst.

Rumnnec
06.01.2016

Kniha od Kinga jako každá velmi krásná. Je to další unikátní dílo z jeho sbírky.

tester
29.12.2015

Autor se snaží čtenáře upoutat nejrůznějšími dosud neznámými situacemi, prostředím a postavami. Kdo na to naletí hltá stránku za stránkou a zvedá si adrenalin-nic moc. Vypadá to jako napsané generátorem knih. Vezmu pár pojmů čehokoliv, hodím to do stroje a ano z toho něco vyleze. Podobně jsou psané scifi s různými nesmysly-volant ve vesmírmé lodi atp. Vhodné pro děcka.

Terie
28.12.2015 5 z 5

Tahle kniha byla výborná. Myslela jsem si, že po přečtení To a Řbitova zviřátek už se mi těžko něco bude líbit víc, ale King překvapil. Opravdu skvělé, dobře se čte, ne-li přímo hltá. Doporučuju :)

ajla5
27.12.2015

Kniha je skvělá. Na rozdíl od filmového zpracování. Uvažuji o její koupi.

Vilas1979
09.12.2015 5 z 5

Moje druhá kniha od mistra hororu a další majstrštyk. Rozhovory vedené pod vlivem metamfetaminu mezi Šéfem a prvním radním, smál jsem se moc! I přes velký počet stránek nemá kniha slabé místo. Doporučuji!

Krysa1769
03.12.2015 4 z 5

Dokázala jsem se od příběhu snadno odtrhnout, takže asi bylo něco špatně, nicméně, Pod kupolí je skvělý román, který rozhodně stojí za přečtení. Uvítala bych trochu jiný konec a možná, kdyby se to místy tak nevleklo, bych byla z tohohle díla nadšená stejně jako z To.

walik
29.11.2015 3 z 5

Jednoduse nic moc. Od Kinga jsem cetl vetsinu knizek, jeho styl se mi vzdycky libil, ale tohle byl tak nejak az moc King. Charakterove zas ty stejne postavy jako v ostatnich knizkach se chovaji a premysleji stale stejne,
Pro me byl vrchol Temna vez, ted uz jsem Kingem presyceny, coz ale neznamena, ze knizka nemuze zaujmout vas ostatni :)

Martial
19.11.2015 5 z 5

Výborná kniha

Greene
13.11.2015 3 z 5

Od začátku knihy jsem měl pocit, že to tentokrát nebude ono, že se tentokrát King do mého vkusu netrefil. Bohužel se tak stalo, a já prvních 400 stran protrpěl. Bylo to sice čtivé a naprosto uvěřitelné, ale přeci jen se mi na tom něco nezdálo. Bohužel. Ale tak to prostě je. Od druhé půlky to však mělo větší spád a já se i celkem bavil. Další hvězdu však strhávám za podivný konec.

dva.v.1
09.11.2015 4 z 5

nejděsivější je ta věrohodnost...i když si kladu otázku nakolik se nechal ovlivnit historií ..modré pásky na ruce..hmm
stejně jako Veronty i mě dost zklamala závěrečná apokalypsa.

RyxiraAmyGinger
08.11.2015 4 z 5

SPOILER Ale jo, už jenom jméno King je pro mě zárukou toho, že se u knihy nebudu nudit. Děj má spád, postavy odkrývají i ta nejtemnější zákoutí své duše atd. ...ale možná je toho Kinga už tak nějak moc. Na určitou míru expresivity jsem u něj zvyklá, ale zdá se mi, že tady to trochu přehání (viz. Junior a jeho "kamarádky"). A potom ten závěr - budu to brát tak, že autorovi šlo především o vystavění charakterů a jejich vývoje během děje, ale stejně... to lze všechno svádět na mimozemšťany (slovíčko všechno je narážka na vyvrcholení Kingovy knihy To, která mě bavila jen o chlup více než mě zklamalo její rozuzlení)? Paralele s mravenci se nicméně nedá upřít zdrcující logika. Celkové hodnocení - trochu rozčarovaní, proto ta hvězdička dolů. P. S. Za "kingovky" číslo jedna stále považuji Zelenou míli a Osvícení.

Veronty
08.11.2015 4 z 5

A zase ten konec! Stejně, jako u Nezbytných věcí, jsem knihu hltala jedním dechem, pak ale přišlo rozčarování z konce. Nebýt tak kýčovitý, rozhodně bych knihu ohodnotila 5 hvězdičkami.

EvaTurner
06.11.2015 4 z 5

Moje první kniha od Kinga. A nezklamala.

klikas
29.10.2015 4 z 5

Super reality show...jak bychom jednali my???