Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120293/bmid_podivuhodne-pribehy-a-dobrodruzstvi-jana-kornela.jpg 5 208 208

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela, jak je zažil na souši i na moři, mezi soldáty, galejníky, piráty, indiány, lidmi dobrými i špatnými, sám vždy věren svému srdci. Zajímavý příběh českého chasníka, kterého cesty války zavedou od bitvy u Jankova v roce 1645 až do Latinské Ameriky a po dvaceti letech cestování domů.

heavy66
07.02.2014 5 z 5

Skvělý příběh z období třicetileté války. Vesnický chasník od Mělníka Jan Kornel je násilím odveden do císařské armády. Prožije a přežije jednu z nejvýznamnějších bitev sklonku války, bitvu u Jankova, kde císařská armáda utrpěla těžkou porážku od Švédů. Dezertuje z armády a toulá se zničenou Evropou, na konci války se setká s biskupem Jednoty bratrské Komenským a ve zdraví se dožije podpisu Vestfálského míru. Jeho dobrodružství ale nekončí, intrikami zlého nepřítele se dostává jako vězeň na galéru, se kterou přepluje oceán až na karibské ostrovy...Díky štěstí a dobrým přátelům se po mnoha letech vrací zpět domů.

Hezzy
16.11.2013 5 z 5

Už je to sice dlouhá doba, co jsem tuhle knihu četl, ale stále si pamatuji, jak hrozně se mi líbila. Možná, že kdybych jí četl dnes, tak bych změnil názor, avšak před těmi pěti šesti lety to byla moje oblíbená kniha. Námět famozní a sympatický hlavní hrdina, což je u dobrodružného románu slibný základ... Jedna z nejlepších knih mého dětství.

Ječmínek
17.10.2013

Knihu jsem četl v pozdním dětství a moc moc se mi líbila.

Klamm
10.07.2013

Četl jsem ji asi v deseti letech, takže podrobnosti už si nepamatuji (stejně jako em54). Ta trpká a těžká příchut Kornelova osudu mi však zůstala ležet na duši. Občas si i dnes vzpomenu...

Kakho-Oto
10.02.2013 5 z 5

Nevídané - kvalita a čtivost knihy jsou na obrovské úrovni. Líčení těžké doby 17. století celkem odpovídá tehdejší realitě.

em54
22.08.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako kluk miloval. Už je to dávno, takže si skoro nic nepamatuji - jenom tu atmosféru napětí, dobrodružných příhod, ze kterých Jan Kornel vychází vždy jako vítěz, i když to není snadné. Moc pěkný román pro kluky.

dusty
21.08.2012 5 z 5

Jako dítě mě taky moc oslovila. Pěkně psaný dobrodružný příběh.

vitavita
13.03.2012

Patřila v mládí k mým nejmilejším, chtěl jsem být Janem Kornelem z Mlčechvost.