Chyžná

Chyžná
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491378/bmid_chyzna-wVG-491378.jpg 4 351 351

Pokojská / Chyžná série

Molly pracuje ako profesionálna upratovačka vo veľkom hoteli a na rozdiel od ostatného personálu svoju prácu zbožňuje. Až do dňa, keď v jednej hotelovej izbe nájde v posteli mŕtveho prominentného hosťa. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby zvláštnou nebola samotná hrdinka Molly – je to dievča, ktorej sociálne zručnosti sú na bode mrazu a dokonca si aj nesprávne interpretuje správanie či narážky iných ľudí. A práve jej podivínska povaha z nej spraví hlavnú podozrivú z vraždy. Aj keď má táto kniha neobvyklú hlavnú rozprávačku, štruktúra deja sa nesie v štýle klasických záhad za zamknutými dverami a určite poteší milovníkov dobrých mysterióznych príbehov.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Maid, 2022

nada3314
06.09.2022 5 z 5

Tuhle knihu budete buď MILOVAT, nebo nenávidět. Já se stavím na stranu těch, co jsou hodně nadšení. Styl psaní autorky je přirovnáván k Paule Hawkins, která napsala již plno bestsellerů - ( Dívka ve vlaku, Do vody, Pomalu hořící oheň), a tu já zbožňuji, takže POKOJSKÁ byla jasná volba.

Hlavní hrdinka Molly může být někomu nesympatická nebo ji může označit za divnou a toto právě dělá ten příběh ještě zajímavějším a originálním. Já nemám žádné předsudky k lidem, kteří se chovají jinak než já, každý člověk je originál a tak je to správně. Bohužel, ale všichni nejsou jako já a tím pádem to Moly nemá vůbec lehké – kolegyně se jí snaží zesměšňovat, nazývají ji ponižujícími názvy, smějí se ji za zády a některé ji i kradou spropitné. Molly si toho nevšímá a žije si jen svým úklidem. Celý život má naplánovaný podle úklidu. Chodí jen do práce a domů – nezná žádnou zábavu vlastně ani žádný koníček kromě úklidu nemá. Mohlo by se zdát, že žije velmi asociální život, ale ji to tak nepřijde a vše ji takto vyhovuje. Svoji práci Molly zvládala excelentně, miluje čistotu a práce pokojské byl její životní sen.

Před devíti měsíci ji umřela babička, která ji vychovávala a se kterou doposud žila. Molly musí vše zvládnout sama, její bývalý „přítel“ ji zneužil a vybílil účet, takže musí začít úplně od nuly. Molly je sama a to úplně na všechno. Poté co v hotelu najde mrtvolu bohatého klienta se ji obrací život o 180 stupňů a to jak profesní tak i osobní. Pro policii se stává podezřelá a vyšetřování začíná. Pomůže Molly někdo nebo bude na vše tato "divná" dívka sama jako doposud? Kniha určitě stojí za přečtení, já jsem moc moc spokojená.

A taková perlička na závěr: Na zahraničním webu jsem zjistila, že kniha bude zfilmována a ještě větší radost mám z obsazení herečky, hlavní postavu Molly bude hrát Florence Pugh, kdo ji neznáte, tak hrála např. v Malých ženách. To je taky moje srdcovka.

Korsika
03.09.2022 2 z 5

Pro čtenářky Pauly Hawkins! Pokud máte rádi knihy s tzv. nespolehlivým typem vypravěče, rozhodně vám knihu doporučuji. Pěkně se četla, je vtipná a hlavní postava je kouzelně nepoužitelná do "běžného" života. Závěr knihy vás určitě překvapí. Já ale tento styl vyprávění nemusím, takže pro mě byl závěr (epilog) spíš rozvratem než zvratem.