Politické vzpomínky I

Politické vzpomínky I
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54778/bmid_politicke-vzpominky-i.jpg 5 19 19

Paměti L. K. Feierabenda (1891–1969), významného českého národohospodáře a politika tzv. Druhé republiky, prvních měsíců protektorátu a pak londýnské emigrace. Zásadní memoárové dílo doplňuje, co dosud nebylo o minulosti řečeno, a vrhá v mnohém zcela nové světlo na události třicátých a čtyřicátých let. První díl obsahuje oddíly: Ve vládách Druhé republiky, Ve vládě protektorátu, Z vlády doma do vlády v exilu. Přílohy, Jmenný rejstřík.... celý text

Přidat komentář

Hobo
03.11.2024 4 z 5

Překvapivě čtivé. O Mnichovu a situaci před a po Mnichovu jsem se dozvěděl mnoho nového a uvěřitelného. Takže budu muset brzy přejít k 2. dílu.

olga8832
20.07.2021 5 z 5

Neuvěřitelné. A obdivuji ty, kteří dokázali nesejít ze svých morálních zásad. L. K. Feierabend byl byl velice zásadových muž a děkuji za jeho vzpomínky. Víc pak dokážeme chápat, co se vlastně událo, že rudý únor nespadl z nebe.


Jordanka9
19.07.2021 5 z 5

Poslouchám radioknihu na Českém rozhlasu plus vždy půl hodinu před půlnocí. Je to velice originální vyprávění, spousta informací se jeví v cela jiném světle, než se nám ve většině historických zdrojů doposud prezentovalo.
Třeba pohled na prezidenta Beneše. Lví podíl na poutavosti má krásný přednes pana Jana Kačera.

Evina.Cetba
19.07.2021 4 z 5

Překvapilo mi, jak poutavě může být kniha o historii napsaná. Probírá se zde jen politika z období protektorátu a druhé republiky a ve vzpomínkách se politik L. K. Feierabend (1891–1969, meziválečný národohospodář a vrcholný představitel družstevnictví, též ministr zemědělství) vrací jen k řízení státu a vztahy mezi státy. Probírá se zde období druhé světové, protektorátu a druhé republiky (1938-1939). Uvítala jsem, že jsou zde nesmýšlená fakta, mezi knihami plnými fabulací si v literatuře ráda udělám odbočku a opakovaně se vracím k reálným událostem, abych se něčemu přiučila.
Polovinu svého života pak strávil tento rodák z Kostelce nad Orlicí v exilu ( v Londýně a v USA).