Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1383 1383

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish, 2017

Kerberos
10.04.2018 5 z 5

Nejdřív jsem si myslela ,že je to jen příběh zlatokopky ,ale je to psychologický román plný zvratů,který doporučuji přečíst.

romana0733
09.04.2018

Tak to byla bomba. Takový zvrat od pulky knihy jsem nečekala, závěr uplně skvělý. Mohu jen doporučit.

Chcharlie
09.04.2018 5 z 5

To se povedlo,kniha se krasne četla ani se mi od ní nechtělo odcházet.

bobulaL
09.04.2018

Tak tohle "babské" čtení mě hooooodně bavilo :) L.

vineka
06.04.2018 5 z 5

Tohle byla pecka! Na prvotinu excelentní.

Evaho73
06.04.2018 5 z 5

Musím uznať, že kniha je pre čitateľov veľmi atraktívna. Príbeh má aktuálnu tému zo sveta luxusu a bohatstva, ktorá sa síce zo začiatku javí ako lacná story o intrigánskej a závistlivej žene, ale neskôr sa čitateľ stáva svedkom drámy v podobe psychického aj fyzického týrania.

Dejové línie príbehu sú perfektne vystavané, kde sa neustále striedajú rôzné zápletky nabité akciou a napätím, vďaka čomu sa čítanie knihy rýchlo posúva ku jej koncu. Autorky zvolili vystížné a vecné opisy bez zbytočného rozpytvávania jednotlivých situácii, pričom musím vyzdvihnúť aj ich bravúrne vyprofilovanie hlavných postáv.

Prečítanie tejto knihy ma utvrdilo v tom, že nikdy netreba ľudí posudzovať podľa ich výzoru a správania, ktoré môže byť iba pretvárkou skrývajúcou vážne narušenie osobnosti.

mysterygirl
05.04.2018 5 z 5

Precteno na jeden zatah!

Erzetka
03.04.2018 5 z 5

Přiznám se, že ze začátku mi to přišlo jako "klasická limonáda", ale sakra... tohle byla bomba, nemám jiné slovo. Autorka mi vytřela zrak. Druhá část s Daphne mi kouzlila úsměv na tváři a vyvanulo mi v mysli, že na každou s.... se vaří voda. Za mě velmi podařené dílo :-)

zuzana2599
03.04.2018 5 z 5

Tak mě napadá staré známé: Není všechno zlato co se třpytí, že milá Amber ?
Také já se připojím k ostatním čtenářům a pochválím tento vydařený debut, který má skutečně mnoho skvělých přívlastků. Mně se líbily obě části vyprávění, král se stal nakonec žebrákem... :-) a spravedlnosti bylo učiněno zadost.
Bezva čtení, pobavila jsem se královsky !!!

Beky

Neuvěřitelné!
Strhující, napínavé a úžasně napsané už od první stránky!
☆ vyprávění příběhu z pohledu obou hlavních postav (žen) se dokonale hodilo a otevřelo oči v celém ději. Překvapivé!!!
☆ nedá se odtrhnout, čte se sama a na konci se člověk prostě musí pousmát, protože karma ... :-))

Hope80
02.04.2018 5 z 5

Skvělá bomba super kniha. Chytla me a bavila od prvni stránky. Kdyby to šlo, přečetla bych ji za 3 dny. Musim priznat, ze chvilkou byla na me opravdu drsná...ale jako thriller opravdu super napínava knížka, celá. Od začátku až do konce. Doporučuji.

i.stefany
02.04.2018 5 z 5

Geniálně zpracovaná kniha na stokrát obehrané téma, "jak chudá holka ke štěstí přišla", ale tahle se opravdu hodně povedla. Tento zdařilý psychothriller je prošpikovaný lží, závistí, násilím, mocí, luxusem, bohatstvím, prostě vším, o čem se dobře čte. Pro mě to byla jedna z nejlepších knih v poslední době a rozhodně doporučuji.

prestiggio
24.03.2018 5 z 5

Kniha sa citala relativne dobre. V prvej časti pôsobila takmer až nudne a niektoré veci ma iritovali. No druhá časť. To už bolo o niečom inom. Myslim že dobrá kniha, ktorá stojí za prečítanie.

ivousekk
24.03.2018 4 z 5

Vyborny pribeh. I kdyz jako psychothriller pro me byl az od casti Daphne. Cast Amber byla dulezita pro zapletku. Ale Amber mi byla tak nesympaticka. Je to typicka neprejici, zavistiva a ublizena mrcha, ze jsem jednu chvili uvazovala, ze nebudu cist dal. Jeste, ze jsem pokracovala. V casti Daphne doslo k odhaleni, ktere jsem necekala a Daphne jsem drzela palce, co to slo. A konecne to zacalo byt napinave.

Alchemilla75
21.03.2018 4 z 5

Až na ten závěr knihy, ve stylu pohádky Potrestaná pýcha, je to skvělé čtení.
První půlka knihy má klasický scénář - hodná manželka, prohnaná milenka a svedený manžel. Trochu nuda. Ale vydržte. Druhá polovina knihy pak dává odpovědi na předchozí otázky a vše zapadne na své místo.
V mládí jsem chodila s takovým podobným "panem Parrishem", tak jsem soucitně trpěla s hlavní hrdinkou. Pro ženy s podobnými zážitky to může být skvělá duševní očista :)

HaHa11
19.03.2018 3 z 5

Xtá variace na téma Vypočítavá mrcha aneb Kdo chce kam, pomozme mu tam. Neočekávejte žádnou přidanou hodnotu - nenáročné čtení, celkem předvídatelné vyústění vztahů. Přečtěte (nudit se nebudete) .... a zapomeňte. Bylo by to tak na dvě a dvě třetiny hvězdy.
Srovnávat s knihou Talentovaný pan Ripley? Koho to proboha napadlo? Zdejší manipulátorka je malá prohnaná darebačka, Ripley (a především ti filmoví) mají zločinecké charisma.

Ivuska.09
18.03.2018 5 z 5

Bavila mě už první půlka knihy. Pak ale nastal neskutečný zvrat a zbytek příběhu se stal obrovskou jízdou! Čtivé a skvěle vymyšlené. Určitě se bude líbit všem, koho nadchlo třeba Za zavřenými dveřmi.

malkina11
18.03.2018 5 z 5

Musím říct, že jsem od této knihy nic nečekala. Sáhla jsem po čtení, které mi připadalo jako takové odpočinkové nenáročné čtení pro ženy na ještě temný předjarní večer. Vykluboval se z toho velmi poctivě vyvedený psychologický thriller, který jsem přečetla téměř na jeden zátah. Kniha je rozdělena na dvě části. V té první jsme svědky dábělského plánu, který zosnovala Amber, aby připravila svou sokyni Daphne o její "pohádkově bohatý život a krásného manžela". Ale není všechno zlato, co se třpytí a na každou svini se někde vaří voda. Když se příběh přehoupne do své druhé části a svůj pohled na život nám otevře Daphne, začíná ta pravá jízda...Její promyšlené vyúčtování je vrcholem, který završí slastný pocit zadostiučení. V poměrně krátké době, je to už druhá kniha, kterou jsem přečetla a shodou okolností se dotýká problematiky domácího násilí a profilu psychopata. A tak to člověk najednou vnímá i jako poměrně aktuální společenské téma, které si zaslouží hlubší zamyšlení. Závěrem tedy snad jen...kniha předčila mé "neočekávání" a jistě si najde i své další fanoušky.

salunka
17.03.2018 5 z 5

Perfektně vymyšlený příběh. Moc se mi to líbilo, přečetla jsem za dva dny :)

Trustty
16.03.2018 5 z 5

Jak kdo zaseje, tak taky sklidí :)). Příběh se mi moc líbil, i přestože byl předvídatelný. Styl psaní byl super, krásně stránky lítaly jedna za druhou. Pravda je, že v momentě, kdy se změnil vypravěč to bylo ještě mnohem zajímavější. Doporučuji