Povídky aneb Nechci slevu zadarmo!

Povídky aneb Nechci slevu zadarmo!
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473136/bmid_povidky-aneb-nechci-slevu-zadarmo-oSX-473136.jpg 5 573 573

bob9249
06.03.2015 5 z 5

Ještě jako mládě jsem tuto knihu našel u dědy v knihovně a tak jsem se vlastně seznámil s dílem Š+G. Pak se rozpoutalo peklo, kdy jsem začal shánět kazety jednak s povídkami, ale i s návštěvními dny, Pupákem atd. Tím, že jsem si četl jako mlaďoch jsem nedokázal ještě nedokázal ocenit všechny vtípky, ale to se nakonec ukázalo jako výhoda, protože jsem mohl knihu postupem času číst znovu a znovu a ty fórky co mi ušly, najít.
Povídky jsou řazeny podle jednotlivých souborů. Úvod, kde se Slávek Šimek rozpovídává o svém kamarádství s Grossmanem a vůbec o tom jak psali povídky je příjemným uvedením. Jako bonus pro ty co znají povídky odjinud je filmový scénář Až příjde Komenská.
Oblíbené povídky: Jak jsem se učil kouřit, Jak jsme chovali prase, Soutěž jedlíků a Jak jsme přechovávali Bělogvardějce.

hankapimi
23.02.2015 5 z 5

Inteligentní svérázný a skvěle vypointovaný humor Šimka a Grossmanna, na kterém moje generace vyrostla a s vrstevníky dodnes dokážeme přeříkat dlouhé pasáže povídek i jejich dialogů nazpaměť...Nebo humor Miroslava Horníčka, forbíny Wericha a Voskovce, to jsou skvosty !!! Zrovna tak s nadšením a vděčně poslouchám po sté Kytici ze Semaforu (Ferdinanda Havlíka ) s Pepou Dvořákem, Suchým, Zagorkou, Štědroněm . Moje děti na Kytici "dospěly" a když dnes zapnu TV a kouknu, za co se dnes "převléká" humor a legrace, tak je mi smutno, často i trapně... A proto přeji inteligentnímu humoru co nejvíce čtenářů i posluchačů !!!

Samarka
23.02.2015 5 z 5

Četla jsem ji mnohokrát a pokaždé mne pobaví :D

M*K
19.08.2014

Moc dobrá kniha. V každé povídce se zasmějete. Humor je prostě všude! Krásně vypravovaný :)

Mr.Pajek
20.05.2014 5 z 5

Pro mě je to tzv. Nemocniční kniha..výborný žánr, když člověk leží v posteli s chřipkou a nemá hlavu na nějaké náročné čtivo a chce se pobavit a zkrátit si dlouhou chvíli. VÝBORNÉ!

Ankavi
29.03.2014 5 z 5

Nadčasová, naprosto geniálně humorná kniha, u které se smáli mí rodiče, když byli mladí, a u které se chechtám i já. Zaujala čestné místo v rodinné knihovně a doplnila ji i kompletní sada CD s neopakovatelným podáním povídek obou autorů. Více takových knih, které člověku prodlouží život :-)

sisipv
01.08.2013 5 z 5

Úžasná kniha, kdo si chce prodloužit život smíchem vřele doporučuji.

eliska18
31.07.2013 5 z 5

Skvělá kniha, skvělé příběhy. Pár jich sice bylo slabších, ale naprostá většina byla dokonalá. Když jsem si četla povídky v práci, hned mi šlo vše mnohem lépe a s úsměvem :)

mh.mail
10.07.2013 5 z 5

Naprostá dokonalost. Tohle se dá číst pořád dokola a nikdy se to neomrzí.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Opravdu báječná kniha dnes již legendární dvojice Šimka a Grossmanna. Jedná se o bezkonkurenční nejlepší lék na špatnou náladu a depresi.

Jančislava
17.05.2013 5 z 5

Každé léto si ji berem s kamarádkou na koupaliště a čteme si :-) velmi nás pobaví ( i po padesáté :-) )

jancajanina
13.03.2013 5 z 5

Četla jsem několikrát a vždycky se výborně bavila.. mám to i naposlouchaný, takže mi při čtení v hlavě zní hlas Šimka nebo Grossmanna :-) A není to vůbec špatný..

Evus
03.03.2013 5 z 5

Skvělé povídky od géniů českého humoru, opravdu mohu jen doporučit

maple34
14.02.2013 5 z 5

Je to prostě PRČA ! :) Na nahrávky to samozřejmě nemá, protože Šimek byl geniální narator, ale člověk se zasměje.

joni
18.01.2013 5 z 5

Skvělá kniha, nejde se u ní nesmát.. :-)

petka-2007
03.01.2013 4 z 5

dobře se čte, pobavila :-)

Hekr
08.03.2012 5 z 5

Doporučuji nejlepší lék na zažehnání nudy :DDD

Renava
04.08.2011 5 z 5

Keď ma obchádza zlá nálada, siahnem po tejto knihe - účinok zaručený! Kto nečítal, prišiel o veľa!

Alena Tajemná
13.03.2011 3 z 5

..na mě je ten styl humoru až moc sytý na to, abych to přečetla s chutí celé.

Teru
30.01.2011 5 z 5