Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542133/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3036 3036

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

etell
05.04.2021 4 z 5

Moja prvá kniha od autorky a keď bude pokračovať v tomto žánre, tak isto nie posledná. Čítala sa sama, nevedela som ju odložiť, napínavý príbeh s postavami, ktoré vás dostanú. Mala som tri možné scenáre, ako sa to skončí, koniec ma však prekvapil - kombináciou z dvoch mojich predpokladov a niečím navyše. Naozaj sa autorka pekne pohrala s fantáziou, hrala sa s čitateľom do konca. Čo si z knihy odnesiem asi najviac je, že naozaj veci nie sú také, ako sa nám javia na prvý pohľad. Mohla to zahrať ešte na strašidelnejšiu nôtu, ale v konečnom dôsledku je kniha skvelá presne tak, ako je. Vrelo odporúčam každému, kto má chuť na napätie s trochou romantiky.

ZÓNA
03.04.2021 5 z 5

Manipulativní román!
Skvěle koncipovaný, balancující na hranici mezi hororem a dramatem.
Jednoduchý text a zároveň složité téma, které na první pohled působí až nepatřičně zvrhle.
Silné a charismatické postavy, kterými se necháváte pohltit. Všechny do jedné!
Hooverová má talent a vypravěčsky se jistě může rovnat největším celebritám ze světa novodobé literatury. Píše tak, že knihu musíte přečíst co nejrychleji. Odkládat ji je zbytečné, protože podstatou jejích knih není hloubka příběhu, ale posedlost dozvědět se co nejrychleji, jak vše dopadne.
Na závěr bych měl výtku k nakladatelství. Pozměnit v tomto případě název originálu je víc než zavádějící, dá se uvažovat i o manipulaci s čtenářem. Původní název VERITY by byl mnohem důstojnější a více respektující autora.
Kaňku na celkovém vyznění románu tedy nehledejme v paní Hooverové.
Ona odvedla skvělou práci. Chytrou, žensky variabilní a nepřekonatelně tvůrčí...

Blueberry.hd
03.04.2021 4 z 5

Má již třetí knížka od této autorky a musím říct, že z tohoto příběhu mě skutečně mrazilo, jako snad ještě nikdy z ničeho.. Ačkoliv příběh Sky z knížky Bez naděje mi byl svým způsobem bližší, protože jsem zažila nemco velmi podobného, tak ani tohle mi nezabránilo se ztotožnit s Low a jejími občasnými reakcemi, i když někdy až moc přehnanými.. A ten konec........

izinkaVENDULKA
01.04.2021 5 z 5

Moje první knížka od autorky a už teď se obávám, že ji jiná nepředčí. Thriller napínavý jak kšandy s romantickou linkou, přesně takto to mám ráda. no a konec úplně překvapil. Když už jsem tušila, že vše vím, o tom jak to bylo, tak poslední kapitola mě vyvedla z omylu. Wau. Doufám, že od autorky nechtěně poslední thriller.

INCOGNITOREADER
31.03.2021 5 z 5

Podruhé posloucháno jako audiokniha a dojem je stále stejný. Výborné! Audiozpracování se mi líbilo i výběr Terezy Vilišové pro mě dosud neznámé interpretky. Opravdu moc doporučuji. Co je zajímavé, tak na mě příběh působil trochu jinak a konec si teď vykládám jinak než po prvním přečtení. A to je to pravé kouzlo této knihy.

kristie
30.03.2021 4 z 5

Nápad, téma i samotná zápletka byly zajímavé, konec se mi líbil moc. Absolutně vystihuje český název knihy. Během čtení jsem byla napnutá jak kšandy a čekala jsem kam se to bude vyvíjet.

Jenže i tak si myslím, že z toho mohla autorka vymáčknout víc. Místo stopadesáté (a téměř stejné) erotické scény by příběhu slušelo víc napětí. Nejsem čtenářka Colleen a tak nevím, jestli je takové množství sexu v jejích knihách běžné. Nicméně mě to zhruba od poloviny začalo fakt rušit. Nejsem puritán a vulgarity ani erotika v knihách mi nevadí, ale tady mi to přišlo jako výplň, kterou autorka použila snad aby zaujala, nebo natáhla knihu aspoň na těch 300 a něco stran...

I přesto ale nechávám 4/5 (ač slabších), protože to "jádro pudla" mě vážně zaujalo a knížku jsme dala prakticky na jeden zátah.

Malíček
29.03.2021 5 z 5

Colleen je má oblíbená zahraniční autorka. Velmi mi sedí její styl psaní a témata, kterých se ve svých knihách dotýká, jsou vždy zajímavá a něčím zvláštní.
Tahle kniha mě naprosto dostala a nemohla jsem ji vůbec odložit. Každá jedna kapitola mě nutila číst dál a dál, a i když autorka píše běžně romantické knihy, tento thriller se jí dle mého názoru velmi povedl. Konec byl překvapující, což považuji za velmi podstatné, a kniha obecně nebyla tolik předvídatelná.
Musím se přiklonit ke kladnému hodnocení a určitě knihu doporučuji!

tereza7804
29.03.2021 4 z 5

Všude jsem na knížku slyšela neskutečnou chválu a tak jsem se rozhodla ji konečně přečíst. Kniha nebyla vůbec špatná, od autorky to byla moje první kniha a musím uznat, že má svůj styl a je docela specifická. Bohužel mi přišlo, že se v knize nic moc nedělo. Zápletku jsem zhruba odhadla, což jsem nečekala že zvládnu (vzhledem k tomu, že všichni mluvili jaké to bylo překvapení). Na konci jsem furt čekala a čekala, co mi má vyrazit dech a ono nic. Kniha ve výsledku nebyla špatná, ale pro mě nic přeborného, ale rozhodně chápu, co se na ní lidem líbí! 4,5/5

Mabie
27.03.2021 4 z 5

To dilema v životě asi zažil každý z nás - pravda nebo lež? V tomto příběhu získává další rozměry v souvislosti s citlivým tématem dětí, třeskutou otázkou “jak dobře můžeme vůbec poznat druhého člověka” a samozřejmě téma potrestání vraždy. Velice hezky a hlavně názorně byl rozpracován způsob jak obyčejnými slovy na papíře převrátit některé situace úplně naruby, takže ta otázka tu byla zas - čemu věřit?
Autorce bych vyčetla pár nelogičností - Lowen a její reakce jsou trochu ode zdi ke zdi, zbytečně moc erotiky a vulgarismů ubírá příběhu body a posunuje ho do trochu jiné kategorie, ale celkově je to napínavé čtení s dobrou zápletkou.

Danago
25.03.2021 4 z 5

Podruhé posloucháno jako audio kniha, byl to tedy pro mě úplně jiný zážitek. Když už jsem věděla o co jde, tak jsem si příběh víc užívala a mohla jsem nad vším více uvažovat. Závěr jsem si přesto vyvodila úplně stejný jako po prvním přečtení.

Red-haired
24.03.2021 4 z 5

Kniha je čtivá, obsahuje pro mě dost brutální popisy, které jsou navíc umocněné tím, že jsme při těchto činech v hlavě pachatele. Postavy mi nebyly ani trochu sympatické, ba naopak, ale vzhledem k žánru nejde tak úplně o to, abyste si je oblíbili, a tak bych to nebrala jako mínus, nebýt toho slavného závěru.

Konec mě za prvé vůbec nešokoval, takže celé to velké rozuzlení, na které jsem po celou dobu čtení čekala, mě nakonec zklamalo. Za druhé - je pro mě pouze jedna z variant pravdivá vzhledem k charakteru a chování postav.

Strhávám tedy jednu hvězdičku za závěr, ale rozhodně nemůžu Colleen upřít, jak skvěle píše.

Hugoline
24.03.2021 2 z 5

Kniha je napsaná čtivě, ale... Někdy je to dáno překladem, ale vyjadřování autorky bylo pro mě za hranou, co se týká vulgarismů. Souhlasím s několikrát zmiňovanou přemírou erotických scén, dostává to knihu do jiného žánru a nižší kategorie. Možná jsem se nechala moc ovlivnit kladným hodnocením, ale čekala jsem víc.

Kiuska
22.03.2021 5 z 5

Tohle byl neskutečný masakr. Jasně, je to jiná Colleen než jsme zvyklí, takový thriller není úplně thriller, který očekáváte, když to slovo slyšíte, je to takový její romantický thriller, v jejím podání. Ale za mě tohle jí taky neskutečně sedí, jak tohle sakra vymyslela? Vždy když si myslíte, že to je nějak, je to zase jinak. Nejdřív si myslíte, že za to může tenhle, pak tenhle, ale stejně vůbec netušíte. Je to neskutečně čtivé a napínavé, na konci mi úplně bušilo srdce a zírala jsem s otevřenou pusou. Jen tedy musím říct, že jako velice rodinně založený člověk, který miluje děti, se mi některé pasáže četly opravdu těžce a ještě teď mám problém se z toho dostat. Ale je to opravdu skvěle napsané, skvěle vymyšlené. Bravo! Vím, proč je to jedna z mých nejoblíbenějších autorek.

telileov
21.03.2021 3 z 5

Není to ten typ thrilleru, kde je všechno do puntíku promyšlené, kde do sebe všechny detaily najednou zapadnou. A kdyby jo – Colleen tomu ani nedá prostor. Když vysvětlujete vtip, není to vtipné. Když vysvětlujete, proč má být čtenář v šoku, nebude v šoku.

Kdybych měla knihu ohodnotit jedním slovem, bylo by to zklamání. Moje očekávání se nenaplnila. Autorka si vybrala skvělé téma, ale neuměla ho dobře zpracovat. Má velmi čtivý styl psaní, ale neuměla v něm promítnout správný žánr.

Co mě u knihy nejvíc mrzí, je ten obrovský nevyužitý potenciál, tohle mohla být taková pecka! Oceňuji snahu vykročit ze svého žánru, ale byl to krok vedle. Nemastné, neslané, nedomyšlené, bez wow efektu. Nenáročné čtenáře určitě může nadchnout, ale jestli už máte v thrillerech trochu načteno, Pravda, nebo lež asi nebude pro vás...

LeSk
21.03.2021 5 z 5

TOP kniha, přečteno na jeden zátah, nedalo se odtrhnout. Konec byl wauuuuu, nepředvídatelný, rozhodně je kniha určená k zamyšlení. Vynikající čtení, DOPORUČUJI.

blanka5427
18.03.2021 5 z 5

fakt hustý

Petty001
15.03.2021 5 z 5

U této knihy jsem váhala jestli si ji mám koupit, ale nakonec jsem dala na kladné ohlasy a jsem ráda. Hooverová mě opravdu nezklamala. Děj knihy není žádná tuctovka. Přečteno jedním dechem a závěr knihy je top!

klarence
14.03.2021 3 z 5

celkově musím říct, že se to dobře četlo , ale nebylo tam dotažených pár věcí, jenda z nich nůž , nemusím mít v knize tolik erotických scén, ty jsem přeskakovala. konec byl možná překvapivý , i když jsem cosi tušila (ne všchno) jen mi úplně nezaskočil a na to jak kniha celou dobu probíhala jsem čekala asi víc... vím, že tento žánr autorka většinou nepíše a pro mne je to její první kniha ,tak úplně nemohu posoudit , ale řekla bych , že se jí to docela povedlo

temna.vila
13.03.2021 5 z 5

Na tenhle počin Colleen Hoover jsem se neuvěřitelně těšila a přiznávám, že jsem ani tentokrát nebyla zklamaná. Hltala jsem každou stránku a po nocích jsem se s knihou necítila úplně komfortně. Atmosféra za mě byla výborně vystavěná, zvraty nečekané a rozuzlení a v podstatě nejasný konec velmi překvapivý.

Janadvorackova
12.03.2021 4 z 5

Tyjo, nebylo to vůbec špatné. Autorku neznám, byla to náhodná volba. Pravda nebo lež? To je přesně ta otázka, kterou jsem si položila, když hrdinka sledovala dům ve zpětném zrcátku.
Tím nic neprásknu, nebojte.
Pozornost udrželo i množství erotických pikantností, proč ne.
Ale znepokojivá linka příběhu, zejména jeden rukopis, byl sakra geniální :).
Celkově jsem velká očekávání neměla, ale knihu jsem poslechla během pár hodin, takže si asi rozumíme :).