Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1164 1164

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

Ellinek
24.11.2021 5 z 5

Sice jsem měla celou dobu pocit, že mi to čtení nějak trvá, ale i tak se mi to líbilo. Je to typický Ládík a člověk díky němu zjistí, že i ty naše končiny umí být zajímavé. Získala jsem pár tipů na výlety a pár zajímavých historek pro tlumočení rodině. O relikviáři jsem zarytě vyprávěla mamce venku ve tmě při venčení psů. :D Akorát mě mrzí, že se u nás na východě Ládík nezastavil o trochu déle. Nejdál do Těšína, ale kdyby si ještě popojel, to by bylo teprve vzrůšo!

HoneyBunny
22.11.2021 5 z 5

Téměř bezkonkurenčně nejlepší Ládíkova kniha!! A proč?

-opět třeskutě vtipná, smála jsem se až se lidi v metru lekali
-opět krásný ilustrace
-díky českým destinacím přibyly skvělý dialogy s lidmi kolem
-velmi oceňuju vysvětlování historických událostí nenásilnou vzdělávací formou :)
-jako milovnice zvířat jsem se opravdu tetelila blahem (nezapomenu na jízdu na oslu, jeskyni netopýrů a kozu požírající bylinky)
-jako začínající řidička jsem hltala každou příhodu s Nissánkem

Po dočtení knihy na mě padl smutek jako při rozloučení s báječným kamarádem, kterýho uvidíte zas až za rok...

Martina99
21.11.2021 5 z 5

Nejlepší a nejvtipnější ze všech knih. Mimochodem pasáž o zachodě ve vlaku je pravdivá, já si jí naštěstí zkusila z pozice, kdo dveře otevřel a netrůnil

Barticek
21.11.2021 5 z 5

Na novou knížku od Ládi se těším už od přečtení jeho prvotiny před několika lety. Tuhle jsem dočetla předevčírem a v pondělí ta knížka byla podpořená Láďovou přednáškou v Olomouci. Skvělá zábava - doporučuji jak knížku, tak i přednášku!

AlbionFoxyFox
20.11.2021 5 z 5

Od Zibury mám přečteno vše a vždy se k němu ráda vracím pro humor a lehkost jeho psaní. Tentokrát to pro mě bylo ještě příjemnější, protože osobně k cestování a výletům vyhledávám, byť vlakem ne autem, jen místa v naší zemi, která mi má i po 32 letech stále co nabídnout. V knize jsem se tedy vrátila na mnoho míst, hodně jsem si připomněla a opět se i něco málo dozvěděla. Jako závěrečná pochvala může sloužit i skutečnost, že můj manžel, který přečte maximálně 3 knihy ročně, knihu přečetl během 3 dnů a chvílemi se smál nahlas. :)

Amazonka72
19.11.2021 4 z 5

Opět velká spokojenost při čtení pohodového cestopisu Ládi Zibury. Moc se mi jeho knihy líbí, právě proto, že se nás Ladislav nesnaží ohromit svými dobrodružnými zážitky, ale vsází na laskavý humor a příhody, které s sebou nese život sám. Jsem moc ráda, že se tentokrát věnoval i naší zemi. Jednak proto, že jsem díky tomu měla možnost poznat, kolik míst ještě neznám... a jednak proto, že jsem spoustu míst poznávala a bylo tak velmi příjemné ponořit se i do vlastních vzpomínek a zážitků, které se k dané lokalitě vztahují. A že těch míst, která máme společná, nebylo málo...
Největší zážitek - asi postřehy řidiče začátečníka (ocenila jsem, že se jako začátečník chová i řidič - muž, obvykle všeobecnému posměchu bývá vystavena řidička - žena). A pak mě opravdu moc pobavila příhoda s putování s oslem. Docela by mě zajímalo, jestli letošní cestu do Santiaga de Compostela Ladislav opravdu uskutečnil v doporovdu oslíka. Takový příběh bych si totiž velmi ráda přečetla, abych se u něj mohla od srdce zasmát. Knihu doporučuji, určitě Vás nezklame.

Alík064
18.11.2021 5 z 5

Autor opět nezklamal!

Martina157
18.11.2021 5 z 5

Skvělé, mnoho zajímavých míst, které jsou určitě výbornou inspirací na další výlety, laskavý humor i historická fakta

Marčullkas
14.11.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení.
Přiblížit nám naši krásnou zemičku. Moc tleskám. Moc se těším i na besedu.

Toledo
14.11.2021 4 z 5

I když pana Ziburu vždycky hodnotím 5*, tentokrát dám jen 4, protože mě asi baví více zažitky ze zahraničních cest než z ČR. To je asi jediná výtka k této knize (za kterou nese spíše vinu pandemie, než samotný autor :D ).
Jinak jako vždy skvělý humor, který mě opravdu rozesměje a moc se mi líbí "funfacts", která jsou přidávány. Skvěle naporcovaná dávka humoru a poznávání, nemůžu se dočkat dalších knih.

Martina1805
14.11.2021 5 z 5

Jsem teprve na začátku, ale už teď vím že to bude jízda. Ládík opět nezklamal, člověk se musí smát a tak je to v pořádku.

Skiria
12.11.2021 5 z 5

Ladislava Ziburu jsem objevila teprve pár týdnů nazpátek, jeho knížka Prázdniny v Evropě se ke mně dostala náhodou, díky mé úžasné tetě, která mi svůj výtisk věnovala. (Hlavně z toho důvodu, že pod nánosem tisíců a tisíců knih se jí v domě začíná propadat podlaha, ale to je zase jiný příběh.)
Moje očekávání nebyla nijak vysoká, potřebovala jsem tou dobou náhodné odpočinkové čtení, abych se mohla odreagovat. Říkala jsem si "No, snad to nebude jedna z těch bezobsažných knížek, které všichni čtou jen proto, že je čtou i všichni ostatní." Naštěstí se toto proroctví nevyplnilo a já si Prázdniny v Evropě moc užila, skoro jako bych cestovala společně s autorem.
Když jsem tedy minulý týden měla (pro mě) neočekávanou možnost skočit v knihkupectví po Prázdninách v Česku, tak jsem nezaváhala a udělala to. Lépe řečeno udělala bych to, nemít plnou náruč dvanácti dalších knih.
Po přečtení můžu zkonstatovat následující:
1. Ladislavův humor a nadšení pro cestování jsou naprosto odzbrojující. Spoustu pasáží jsem se snažila, leč neúspěšně, předčítat svému muži. Než mě totiž opustil prvotní záchvat smíchu, on si mezitím odešel zakouřit na terasu a než se vrátil, už jsem si zas vesele četla dál a o nějakém předčítání už nemohla být řeč.
2. Jako poněkud introvertnějšího člověka mě fascinuje Ladislavova schopnost navázat s každou cizí osobou hovor. Je toto snad magie? Já můžu maximálně doufat, že mě při výletění v tomto ohledu adoptuje někdo z extrovertních přátel.
3. Pokud se někdy bude hlasovat o námět na další knihu, tak jsem všemi deseti pro soupis citátů od Ladislavova otce. Co takhle "Řidičské historky rodiny Ziburových"? Ne? Vážně ne? Alespoň jsem to zkusila...
4. Zkrátka pokud se rádi dozvíte něco o různých způsobech, jak se dá rozbít auto... Chci říct, o cestování po naší vlasti s humorem sobě vlastním, s dobrými přáteli a nezdolným optimismem, je tohle TA kniha, kterou si nesmíte nechat ujít.

soukroma
11.11.2021 4 z 5

Kaleidoskop zážitků z Čech, Moravy a Slezska, aktuální střípky (až na výjimky ze vzpomínek). /Kaleidoskop, nikoli koláž, jak v závěru své dílo hodnotí sám autor - dle mého kniha nedává ucelený pohled na věc, tedy naši zem, byť prostřednictvím nestejnorodých prvků./ Rozhodně spousta zajímavostí, netradičních setkání na nezvyklých, neobyčejných až unikátních místech (např. podhledna). Většinu neznám, což mi nepříjemně připomíná, že některé jiné země mám prozkoumané mnohem víc a lépe než rodnou hroudu.
Myslela jsem, že to bude opravdu 9 prázdninových týdnů na okružní cestě, nakonec to ale bylo jinak, více cest startujících buď v Praze nebo Budějicích, a pro mne tohle bylo trochu rušivé, nedalo se ani dobře sledovat mapu. A zejména v druhé půli mne navíc dost otravoval "Nissánek" a "Adrianka"... Lepší a autentičtější byly zážitky z cest o samotě, bez závislosti mj. na neduzích auta a autorem zbytečně zdůrazňovaných nedostatcích v řidičském uměni. Byť už ne pěšky, ale na čtyřech kolech a navrch s neustálým zvukovým doprovodem (což dle mého také ruší při poznávání krajiny a míst). Takže tentokrát jen 80%.

Pozn.: velmi nepříjemně na mne působily vulgarity, které se občas vyskytly, přitom neměly v textu co dělat, nebyl k nim sebemenší důvod, ve všech případech, nebo šly elegantně opsat v případě nějakých historek a vtipů dle autora zřejmě nutných. Takto fuj.

Eridan
03.11.2021 4 z 5

Moje druhá ziburovina. Tuto knihu jsem měl tu čest nejdříve vyslechnout na autorské one man show alias besedě a trochu jsem se bál, zda nepřijdu při čtení o vtip. Nepřišel. Tedy ano, asi polovinu jsem znal, ale stále jsem se bavil. Užíval jsem si tento netradiční cestopis plný egzotů, podivínů, zajímavých lidí a historek nejen z historie. Nějaký ten výletní tip jsem nasál a snad začnu poslouchat i vážnou muziku a stopovat.

zuzana4587
30.10.2021 5 z 5

Já: Za týden jdu na Ládíkovu projekci o Česku, knihu číst nebudu, ať nepřijdu o očekávanou srandu. Taky já: Za 3 dny byla kniha přečtená. A řeknu vám, že opět jsem se nahlas smála, Ládík prostě umí. Nejen, že je skvělý spisovatel a příběh umí nádherně podat, ale po všech jeho přečtených knihách už vím, že nudit se nikdy nebudu. Díky za to, z knihy jsem jako vždy nadšená a těším se na další. 5* je jasná volba, i za tu nádhernou grafiku Prázdnin v Česku.

EDIT: Přednáška je rovněž skvělá, ale v knize je historek logicky více. Každopádně doporučuju navštívit, čtenář si některé zážitky daleko lépe vizualizuje.

nicolettkaa
26.10.2021 3 z 5

Další ze série cestopisů Ládi Zibury tentokrát po českých luzích a hájích. Musím říct, že ty předešlé "pěškopisy" se mi líbily mnohem víc a měly větší kouzlo. Tento pobaví také, zároveň si připomenete místa, která už znáte nebo získáte inspiraci navštívit nějaká nová. Zasmějete se u některých prupovídek. Není to ale nic, co bych potřebovala číst opětovně.