Prípad 1569

Prípad 1569
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499676/bmid_pripad-1569-HIl-499676.png 4 126 126

William Wisting série

William Wisting má za sebou prvý týždeň letnej dovolenky. Sleduje, ako sa miestne pátranie po nezvestnej žene rozrastá na prípad, ktorý rozoberajú celoštátne noviny a polícia stále nemá žiadnu stopu. Práve, keď sa dostáva jej zmiznutie na titulky novín, nájde Wisting vo svojej schránke záhadný list. Neobsahuje nič, len číselný rad. Je to policajný kód pre vraždu spred dvoch desaťročí. Jednej letnej noci v roku 1999 niekto zabil sedemnásťročnú Tone Vaterlandovú, keď sa vracala z práce. Jej vraždu rýchlo objasnili a páchateľa odsúdili. Na celú vec sa takmer zabudlo, no nedávne udalosti odhalili spojitosti, ktoré neboli pred dvadsiatimi rokmi evidentné. List je prvým z radu niekoľkých anonymov a všetky poukazujú na to, že existuje aj iná pravda, nielen tá, ktorú odhalila polícia. Wisting pátra po odosielateľovi a aj po tom, čo sa v skutočnosti stalo. Avšak nie každý sa teší z jeho rozhodnutia pozrieť sa na dávno uzavretý prípad.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Premedia

Sak 1569, 2020

Mona-Lisa
22.05.2023 4 z 5

Patnáctý díl detektivní série severského autora.
Předchozí jsem nečetla žádný, tento otevřela jen na zkoušku a super. Hned jsem se chytla a 80 stránek fuč. A druhý den dočtený zbytek.
Není drastická ani krvavá.
Hlavní vyšetřovatel bez skleničky v ruce, zato se starým uzavřeným případem na stole, který mu nedá spát. A tobě nedá taky. Sedí za mřížemi ten pravý vrah? Jdem na to poctivou policejní práv přijít.
Jsme v Norsku. Čekala jsem víc reálií, to mě mrzelo. Nicméně byla pecka se dozvědět, jak se v novodobém vyšetřování využívá technologie, mobily, krokoměr, elektroměry atd. Fakt zajímavé, na čem vás můžou teď nachytat. Vrahové to nemají vůbec lehké. :-D
Proč nedávám 5 hvězdiček, ale jenom 4?
Protože na mě byl konec nejednoznačný a to mi tu vadilo.

Jane2016
14.05.2023 3 z 5

Má první přečtená kniha od autora Jorna Liera Horsta.

Když jsem se na databázi knih koukala, kolik knih už autor v minulosti napsal, byla jsem celkem překvapená, že jsem na jeho tvorbu nenarazila již dříve. Každopádně, jak se říká! Lepší pozdě, nežli později! Autorova tvorba se mi totiž opravdu velmi zalíbila. Děj v knize ubíhal poklidně, nebyly zde přehnaně akční scény, ale to mi jako čtenářce vůbec nevadilo. Ba naopak. V klidu jsem mohla sledovat celý vývoj případu a nebyla jsem rušená přehnanou akcí.

Způsob, jakým autor píše je pro mě milým překvapením. Rozhodně se v budoucnu zaměřím na jeho minulou tvorbu, zaujaly mě například knihy Poustevník, Vyvolení nebo Zadní pokoj. Autorů, kteří píší dobré krimi příběhy není nikdy dost!

Sečteno podtrženo, autor si mě dokázal získat a já jsem knihu přečetla během jediného dne. S příběhem spojené anonymní dopisy mě nenechaly klidnou a já musela vědět, jak celý příběh skončí!

MarianP
21.02.2022 4 z 5

Klasika od Horsta, žiadna prehnaná akcia, ale výborne vyrozprávaný detektívny príbeh plný pátrania...