Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488244/bmid_prived-me-zpatky-i7R-488244.jpg 4 1707 1707

Finn a Layla byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil na toaletu. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Takto vypovídal Finn na policii. Jenže to nebyl celý příběh. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Sblížil je zármutek a rozhodli se zůstat spolu. Finn měl ale stále pochybnosti a pocit, že nemůže Ellen zcela důvěřovat. Jako rána z čistého nebe pak zapůsobil telefonát, že Laylu někdo spatřil. Kolem Finna se začnou objevovat dávno ztracené věci z Layliny minulosti, přicházejí anonymní e-maily. Finn nalézá tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back, 2018

dom.ini
28.05.2020 2 z 5

Pro me toto bylo opravdu velke zklamani a s predchozimi knihami autorky se podle meho neda vubec srovnat. Vetsina hlavnich postav mi byla dost nesympaticka a Finnovi jsem nekdy za jeho nelogicke chovani nadavala i nahlas, a to se mi snad jeste nestalo. Cely pribeh byl za me silene prekombinovany a nelogicky, casto jsem mela pocit, ze se toci v kruhu, a i kdyz je mi to velmi lito, protoze predchozi knihy se mi moc libily, tak tuto za sebe doporucit nemuzu.

kanitsuj
27.05.2020 3 z 5

Čtivé, poměrně překombinované, nemoha jsem se dlouho začíst a rozhodně mi nebyli sympatičtí hlavní hrdinové. Působilo to na mne dojmem, že jsou všichni psychopati a schází tam někdo s odstupem, kdo by celou záhadu rozklíčoval. Takový průměr, který po sobě nezanechá výraznější dojem.

Lindulinek
24.05.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Četla jsem jedním dechem. Čtivá a napínavá. Těším se na další knihu.

Janinkniznisvet
23.05.2020 5 z 5

Výborně napsáno. Čtivá knížka s výbornou zápletkou.

RomanDušek
21.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak trochu zvláštní příběh… Ani nevím, kde začít…
Na Finnovi bylo vidět zcela zřetelně, že Laylu opravdu moc miloval! Bylo to poznat již z jeho vzpomínek na jejich společné chvíle, kdy si i po mnoha letech pamatoval naprosté maličkosti. Sice byl občas výbušnější, ale kdo z nás není… Ovšem, nelze se mu divit, že v ten osudný den, kdy se mu Layla ztratila, byl naštvaný na nejvyšší úroveň. Tak ono, když mu jeho životní láska řekne, že měla sexuální styk s někým, koho ani neznala, jen proto, aby zjistila, jaké to je milovat se s někým jiným, to by položilo každého z nás… Ale nevěřím tomu, že by jí byl schopný ublížit, jak se Layla bála. Na to jí až moc miloval.
Když pak odešla ze scény, aby se o několik let později vrátila a předstírala, že je Ellen, měla s Finnem opět moc krásný vztah. Jenomže, jakmile se chtěl Finn s Ellen zasnoubit, začalo se drát na povrch pravé Laylino já… jelikož Finn to tak daleko s Laylou nedotáhl, a tak se musela Layla ozvat.
Byl to dobrý nápad s těmi matrjoškami. Když Finn absolutně netušil, kdo mu je podsouvá a podezíral lidi v okolí a následně mu došlo, že by to mohla být pravá Layla, stálo to za to. Ten stres bych nechtěl zažít. Obavy, aby mu nenarušila vztah s Ellen ještě víc zhoršily emaily od „neznámého“ odesílatele.
Jak se Finn krůček po krůčku snažil rozplétat klubko pravd a lží, které jej stále více obklopovalo, příběh nabíral na dramatičnosti. V tu chvíli nemohl věřit absolutně nikomu! Jelikož veškeré varianty, které se nabízely, byly možné. Nikdo nebyl mimo podezření.
I já jsem měl z toho zamotanou hlavu a neodvážil bych si na nikoho vsadit, kdo za tím stojí a proč…
O to více šokuje zjištění, jak to celé bylo a co tím sledoval…
B. A. Paris s každou další knihou posunuje laťku psychothrilleru výš a výš a pro ostatní autory bude těžké se jí vyrovnat, natož jí překonat…!

Melaanie
20.05.2020 5 z 5

Čtivě napsaný příběh, který rychle ubíhal a nutil vás číst dál a dál. Příběh byl zajímavý a jak jsem se blížila do finále, tak jsem si říkala, že to bude tak jak to skončilo. Sice jsem doufala v trošku jiný konec, ale přesto knize nemám co vytknout. Opravdu byla čtivá a líbila se mi.

snowpinkee
19.05.2020 4 z 5

Moje první a ne poslední od B.A. Paris. Konec mě trošinku zklamal. Sice jsem to nepředvídala, ale čekala jsem kousíček jiný závěr. Na celkový prožitek to extrémní vliv nemělo.

Stani95
16.05.2020 3 z 5

Příběh, který začínal skvěle a přečetla jsem polovinu knihy za den, jak čtivě to bylo napsané. Ale pointa příběhu, vysvětlená na posledních stranách a cele rozuzlení bohužel celkový dojem zkazilo.

blackoutzuzi
14.05.2020 2 z 5

B. A. Paris je má oblíbená autorka a na její žhavou novinku jsem se těšila jako malá :) Ve finále jsem ale ráda, že jsem si ji půjčila z knihovny a nekupovala ji, protože tohle bylo jedno velké zklamání. Za mě je tohle bohužel prozatím nejslabší autorčinou knihou. Zbytečně uspěchaný závěr, navíc byl celý příběh hoodně přitažený za vlasy.. Pokud chcete opravdu napínavý a čtivý příběh, raději si od této autorky přečtěte V pasti lží.

sonkovaj
07.05.2020 3 z 5

Napínavá a čtivá kniha. Od autorky, ale dle mého nejslabší. Druhá polovina knihy zbytečně rozvleklá, při slově MATRJOŠKA už se mi chtělo vyskakovat z okna....

Bakana
06.05.2020 4 z 5

Jednu hvězdu ubírám za to, že byl podle mě příběh napsaný trochu zdlouhavě. Některé retrospektivní pasáže mohly mít větší spád.
Ale celkově dobrý psychothriller, takový, ve kterém si nejste jistí, kdo za to všechno může, jestli náhodou není blázen sám vypravěč (tedy ten hlavní, Finn). Konec možná byl trochu přitažený za vlasy, ale protože jsem ho nečekala, tak se mi líbil.

Petrasim
28.04.2020 1 z 5

Četla jsem obe předešlé knihy autorky a byly super. Ale tato kniha pro mě byla velkym zklamanim.

Leniiis
25.04.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, až do té doby než jsem přišla ke konci. Celkovej závěr mě normálně naštval a přišlo mi to jako blbost. Za to ubiram jednu hvězdičku, protože jinak měla knížka našlápnuto fakt dobře.

Špekyn
22.04.2020 3 z 5

První část knihy je víceméně nezáživná, druhá část už je zajímavější, člověk začíná tušit, o co tu jde, a třetí částí vše graduje – ta je napínavá, plná zvratů. Závěr a rozuzlení jsou, jako v ostatních knihách autorky, velmi působivé. Nicméně zápletku jsem odhalila už asi v polovině knihy, takže pro mne až takovým překvapením nebyla. Hlavní hrdina Finn mi nebyl příliš sympatický. Celkově je psychologie hlavních postav mnohem méně propracovaná než u předchozích dvou knížek autorky.

novina
06.04.2020 4 z 5

Mě ten konec hrozně naštval, tohle jsem fakt nečekala. A nechce se mi věřit, že by ji i po tolika letech nepoznal...

ZetHolda
01.04.2020 4 z 5

Na knizku Za zavrenymi dvermi tohle dilo nema, ale libilo se mi vic, jak V pasti lzi. Cte se dobre, udrzuje v napeti, ke konci uz nevite, komu verit. Tentokrat jsem zacala tusit uz pred koncem. Za precteni urcite stoji, i kdyz spis jako oddechovka.

*** Spoiler **** v tech nachazenych predmetech jsem cekala vic, nez jen matrjosky, ty uz casem byly nuda. Stejne tak ze by Finn Laylu nepoznal, no, nevim. :)

Šárušinka
29.03.2020 3 z 5

Musím říct, že příběh se četl samo, ale to rozuzlení a závěr se mi moc nelíbil. Na prvotinu od B. A. Paris to nemá, ale pokud někdo hledá nějaký odlehčený thriller, proč ne.

kamila5406
23.03.2020 3 z 5

Detektivka čtivá, zajímavá, napínavá, uprostřed zbytečně zdlouhavá

koolsavage
21.03.2020 3 z 5

Kniha celou dobu udržuje napětí a zajímavý je koncept střídaní vypravěčů, obzvláště Finnovy pasáže zní trochu jako ty Joa z "Ty / You" od Kepnes. Nicméně! Ten konec, opravdu debilní a nereálný.

Doubravka1975
20.03.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé, konec překvapení, vůbec jsem netušila