Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488244/bmid_prived-me-zpatky-i7R-488244.jpg 4 1707 1707

Finn a Layla byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil na toaletu. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Takto vypovídal Finn na policii. Jenže to nebyl celý příběh. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Sblížil je zármutek a rozhodli se zůstat spolu. Finn měl ale stále pochybnosti a pocit, že nemůže Ellen zcela důvěřovat. Jako rána z čistého nebe pak zapůsobil telefonát, že Laylu někdo spatřil. Kolem Finna se začnou objevovat dávno ztracené věci z Layliny minulosti, přicházejí anonymní e-maily. Finn nalézá tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back, 2018

pifffka
23.06.2019

Tak to byla dost velká blbost. Nevěrohodné a velmi zdlouhavé.

medialstar
20.06.2019 5 z 5

Do třetice všeho dobrého. Paris potvrdila, že umí. Ano, občas je to trošku kolovrátkové, ten konec bych si uměla představit jiný, protože je to přece jen trošku nereálné, ale budiž. Co se jí ale nedá upřít je svižnost děje a alespoň já mám nutkání číst stále dál a dál. A to přesně u thrilleru chci. Její knihy si užívám a těším se na další kus.

HaHa11
18.06.2019 2 z 5

Třetí a jednoznačně nejhorší autorčina kniha (i když ty dvě předchozí také nebyly žádný literární skvost, ale to se od tohoto žánru ani neočekává)! Zpočátku jsem měla dojem, že se autorka inspirovala jednak známým filmem (Záhadné zmizení z r. 1993), zadruhé jsem nacházela i určitou podobnost s nedávno proslavenou Zmizelou. Ale toto jsou vlastně ještě pozitiva. Příběh samotný je neuvěřitelně zdlouhavý, donekonečna rozvíjené podobné situace čtenáře omrzí. Po nějaké době jsou mu protagonisté tak nesympatičtí, že jim přeje nějaký logický a předvídatelný konec vycházející z celkového, mnoha nesrovnalosti a neuvěřitelnými vedlejšími liniemi prošpikovaného příběhu. Co třeba pád meteoritu?!

michaela1992
17.06.2019 3 z 5

Já se nemohu sama rozhodnout, jestli jsem byla knížkou uchvácena nebo zklamána. Ale rozhodně jsem po jejím závěru zmatená. Celá kniha v konečném vyznění by vydala za mnohem kratší povídku. Neustále se točíme kolem stejných prvků. Chvílemi už jsem nevnímala ani děj, protože jsem chtěla znát primárně rozuzlení. Co se autorce nedá upřít, je čtivý styl a rozhodně dechberoucí závěr. Tři hvězdy za to, že se prostě nemohu rozhodnout, zda celé prokousání se knihou, za tenhle závěr stálo.

Lenysek
17.06.2019 2 z 5

Předešlé dvě autorčiny knihy se mi líbily, bohužel toto dílo mě zklamalo :(

teli9845
16.06.2019 2 z 5

Předvídatelné, průhledné, pro člověka trochu ovládající logické myšlení zcela jasné už na cca 70 straně. Ach jo. Nadruhou stranu čtivé a napínavé. I tak! Thrillery přece čteme, aby nás šokovaly. Špatně.

mirka71
14.06.2019 4 z 5

Zatím nejslabší z autorčiných knížek, celou dobu se motáme kolem matrjošek, už mi pily krev. A konec divně překombinovaný, tak jako do zmatena....A Finn není schopen poznat, s kým žije????
Souhlasím s petula22: přitažené za vlasy.
A proč název ,,Přiveď mě zpátky?" Styl psaní výborný, ale tím to asi tak končí.

Beruska18
14.06.2019 3 z 5

Přijde mi, že ze začátku se dej trochu táhl, pořád jsem čekala, kdy přijde nějaký ten zvrat a ono pořád nic. Až závěr knihy to zachránil, ten byl opravdu neobvyklý.

Luciecii
13.06.2019 2 z 5

Nejslabší kniha od autorky. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu dokola pořád jednu a tutéž stránku. Pořád matrjošky, pořád konspirační teorie, hrozně moc otázek a pořád dokola. Závěr byl sice trochu překvapení, ale strašně mě zklamal. Mám totiž sto chutí se Finna zeptat, jestli byl fakt tak hloupej nebo slepej......
Poslední stránky jsem už jen tak lehce přelétavala očima.
Pro mě určitě zklamání.

petula22
13.06.2019 2 z 5

Sice čtivě napsané, ale ....trochu přitažené za vlasy...

Demi
12.06.2019 1 z 5

Za mě naprosté zklamání. Kniha postrádá napětí, v podstatě i dramatickou vlnu. Po pár stránkách je děj rozvleklý, únavný . Závěr nedopracovaný, velmi málo uvěřitelný.
Ani thriller ani drama, prostě nic. Dočetla jsem , ale věřím, že rychle zapomenu. Škoda, předchozí kniha " V pasti lží" byla úplně někde jinde. Tak snad příště ...

biairicia
12.06.2019 2 z 5

Jakože cože?! Autorka píše čtivě, to ji vzít nikdo nemůže, ale co to jako bylo? To rozuzlení snad musela psát pod práškama, protože takovou krávovinu nevymyslíš. Nedoporučuji.

zaru0878
12.06.2019 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Opravdu mohu jen doporučit.

monika0356
12.06.2019 5 z 5

Přečteno na jeden zátah, chvilkami to bylo už trošku moc překombinované, ale nutilo mě to číst dál a dál..

PetraBery
08.06.2019 3 z 5

Třetí kniha autorky a i tato mě bavila. Kam se ztratila Layla, přítelkyně hlavního hrdiny Finna? A kdo po letech oživuje vzpomínky a zasahuje Finnovi s novou partnerkou Ellen, která byla Laylinou sestrou, do života? Svižné čtení s celkem překvapivým závěrem. Přesto pro mě o něco málo slabší než předchozí knihy.

Lethania
08.06.2019 2 z 5

Uf, tak tohle byla nuda od začátku až po samotný závěr. Jestli se tomuhle říká thriller, tak já jsem v tom případě japonský bůh srandy. Všechno bylo špatně - příběh, postavy, konečné rozuzlení, které bylo do očí bijící už od poloviny knihy. Kdybych věděla, že to bude tak hrozné, tak bych to ani nečetla, ale když už něco rozečtu, tak mám ve zvyku to dotáhnout do konce, i přes to, že jsem při čtení trpěla. Nedoporučuji.

misha4005
06.06.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá, ačkoli jsem pointu prohlídla asitak v půlce:)

Askarinka
05.06.2019 2 z 5

Čekala jsem asi něco víc, ale i tak byla kniha čtivá, přečtená jedním dechem... Byla jsem zvědavá jak to nakonec všechno dopadne, konec takový hodně překombinovaný, ale dobrá... Asi to autorce prominu :-)

Marosusu
05.06.2019 5 z 5

Ďalší skvelý námet ..knihy sa čítajú samé a záver super ;-)

M100
04.06.2019 5 z 5

Líbí se mi autorcin styl psani a i tato kniha me nutila cist stale dal a dal. Konec me prekvapil.