Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488244/bmid_prived-me-zpatky-i7R-488244.jpg 4 1707 1707

Finn a Layla byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil na toaletu. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Takto vypovídal Finn na policii. Jenže to nebyl celý příběh. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Sblížil je zármutek a rozhodli se zůstat spolu. Finn měl ale stále pochybnosti a pocit, že nemůže Ellen zcela důvěřovat. Jako rána z čistého nebe pak zapůsobil telefonát, že Laylu někdo spatřil. Kolem Finna se začnou objevovat dávno ztracené věci z Layliny minulosti, přicházejí anonymní e-maily. Finn nalézá tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back, 2018

martina5069
07.10.2021 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha namluvená panem Martinem Pechlátem a Terezou Dočkalovou. Přednes super. Co se týče samotného příběhu jsem přemýšlela kolik mám dát nakonec hvězdiček a rozhodla jsem se pro tři jenom kvůli překvapivému konci. V příběhu se setkáváme s hlavním hrdinou Finnem, který jede s manželkou Laylou autem a při zastávce na benzínce Layla náhle zmizí. Finn ji několik let hledá a dokonce si policie myslí, že ji zabil. Roky plynou a Finn se dá dohromady s Laylinou sestrou Ellen, bydlí spolu v domě, kde bydlel Finn s Laylou a jednoho dne najde na zábradlí před domem Matrjošku. Matrjoška měla osobní význam pro obě sestry, díky matrjošce si Finn myslí, že Layla žije a začíná se příběh plný zvratů a matrjošek . Za mě je třičtvrtě knihy nuda , opakující se příběh více méně o ničem a pak začne ta dobrá část, kterou je konec . Za mě osobně ano super namluvené, nuda na začátku ale stejně vás příběh nutí si ho doposlechnout a konec byl boží.

martina2540
21.09.2021 4 z 5

Kniha se mi poměrně líbila, závěr byl překvapující, ale oproti knize Za zavřenými dveřmi jsem se víc nudila.

tess.de.veles
14.09.2021 5 z 5

Přečteno za den......Knihy od téhle autorky jsou jediné v poslední době, které mě dokážou strhnout....Naprosto propadnu jejich ději a nic mě nedokáže od příběhu odtrhnout, dokud nedočtu poslední stránku.... Moc bych si přála, abych znala víc takových autorů, kteří píší jako ONA ....Jo a je to moc hezky přeložený....Takže se to četlo krásně :-)

Aseverova
07.09.2021 2 z 5

Ze začátku byla kniha zajímavá, postupem bohužel začal děj slábnout a konec se teda nepovedl.

VeFab
22.08.2021 5 z 5

Perfektní! Přečteno jedním dechem.

Alena1957
15.08.2021

Napínavý děj, trochu psychologický, přečetla jsem jedním dechem. Doporučuji.

šipek
03.08.2021 4 z 5

Tak mě kniha nenadchla ale ani nezklamala. Takové poklidné vyprávění a hlavně srozumitelné. Čtenář se v knize neztrácí, dobře se čte a za chvilku je nečekané vyvrcholení.

perpe2a
19.07.2021 3 z 5

Průměr, nepřekvapí. Bohužel jsem čekala od autorky více.

Řinakateřina
23.06.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, byla jsem i místy hodně napjatá, nakonec závěr překvapivý, ale pro mě těžko uvěřitelný.

karbulka
14.06.2021 4 z 5

Zajímavý závěr

jarmila7388
08.06.2021 5 z 5

Kniha v které se stále něco děje.A plná zvratů očekavaní.

Comelye
31.05.2021 4 z 5

Zatím všechny knihy od Paris se mi líbily takže tato není výjimkou. Zase to byla jízda.

zimolka
14.05.2021 3 z 5

Kniha čtivá, napínavá. Závěr překvapivý,ale Za zavřenými dveřmi byla lepší.

chrastova.m
09.05.2021 4 z 5

Super počtení, které jsem zhltla doslova na jeden nádech. Autorka mě držela v napětí po celou dobu a rozuzlení bylo pro mě překvapením až do konce. Od autorky jsem přečetla už vsechny knihy a všechny mě moc bavily, sedí mi autorčin styl vyprávění a napětí, které jej doprovází. Za mě super.

Nixa
26.04.2021 3 z 5

Tohle bylo zatím nejslabší co jsem od autorky četla. Nebylo to přímo špatné, ale s porovnáním Za zavřenými dveřmi je to slabota. Čtivost knize ale nemůžu upřít. Napínavé to také bylo a konečný zvrat jsem také nečekala, takže jsem celkem spokojená.

Monika164
22.04.2021 4 z 5

Opět skvělé čtení, děkuji

zdenaR
20.04.2021 3 z 5

Z mého pohledu nejslabší kniha autorky.
Trochu překombinované, už v polovině předvídatelné, závěr také nepřekvapil.
Přesto je kniha čtivá.

Makkys
16.04.2021 4 z 5

Kniha mě hodně bavila byla jsem napnutá od začátku až do konce. Sice tak v půlce knihy ta napínavost opadla, ale pak se to zase rozjelo a já se nestačila divit. Autorka nás celou dobu napínala a pořad sem si kladla otázku jak to teda je. Až do úplného konce jsem neměla tušení a bylo to pro mě opravdu velké překvapeni. Určitě mužů doporučit, je to druhá kniha kterou jsem od autorky četla a opět skvělá.

TerezaJágrová
15.04.2021 5 z 5

Pro mě je to teprve druhá kniha od autorky, takže nemůžu srovnávat s ostatními knihami. Každopádně kniha mě bavila, měla svižný děj, závěr super.

Kniholapka
11.04.2021 5 z 5

Kniha mě bavila. Od autorky jsem si již delší dobu plánovala, něco přečíst. I když mi v knize od začátku něco nesedělo, nedokázala jsem přijít na to co. Proto jsem knihu nutně musela dočíst. :-) Závěr byl pro mě dokonale vykreslen. Poruchy osobnosti jsou celkem časté, ale stále překvapující, co s lidmi dokáží provést tragické události. Mohu doporučit!