Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488244/bmid_prived-me-zpatky-i7R-488244.jpg 4 1707 1707

Finn a Layla byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil na toaletu. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Takto vypovídal Finn na policii. Jenže to nebyl celý příběh. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Sblížil je zármutek a rozhodli se zůstat spolu. Finn měl ale stále pochybnosti a pocit, že nemůže Ellen zcela důvěřovat. Jako rána z čistého nebe pak zapůsobil telefonát, že Laylu někdo spatřil. Kolem Finna se začnou objevovat dávno ztracené věci z Layliny minulosti, přicházejí anonymní e-maily. Finn nalézá tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back, 2018

Mermaid
02.01.2021 4 z 5

Od Paris neočekávám nikdy moc, snad proto téměř pokaždé překvapí a vyslouží si vyšší hodnocení.
Měla jsem více teorií a ta poslední z nich by byla správně...pokud by vlastně nebyla postavená na hlavu.
Čekala jsem, že se konečné vysvětlení sesype jak domeček z karet, ale nestalo se - v doslovu jsem četla i poděkování odborníkům. Oprávněné.
Upřímně si myslím, že i tohle by se mohlo stát. Ne takhle, ne se všemi těmi kudrlinkami, ale to největší dobrodružství je vždycky v naší hlavě.

Peyka
30.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Zlatý průměr s malým wow efektem. Toto je příběh o slepé lásce a falešných nadějích. Kniha na mě ale nezanechala takovou těžkou stopu jako Za zavřenými dveřmi, ale zase nebyla tak frustrující jako V pasti lží.

B. A. Paris je pro mě autorkou, která neztrácí nápady a každá její kniha je něčím zajímavá. V tomto případě to byly Matryoshky jako symbol rozpolcenosti. I když už mi lezlo na nervy, jak se pořád objevovaly. A zase ta ruská panenka!

Bohužel jako bych příběh už někde slyšela. Souhlasím s názory, že ze začátku kniha připomíná Zmizelou či Dokonalou, ale je kompozičně čtivější a plyne svižnějším tempem.

Ačkoliv se kniha čte sama, střídání ich- a du- formy, posléze střídání kapitol z pohledu dvou postav je příliš chaotické a druhá část s Leylou na scéně je tuctová. Chyběla mi interakce mezi hlavními protagonisty, Leyla je malinko (opravdu) zastrčená do pozadí. Ostatní postavy vlastně jen slouží jako výplně hluchých míst, jako nástroje vedoucí Finna k odhalení syrové pravdy.

Naopak třetí část a závěr čtenář hltá jak nenažraný. Příběh nabere maximální spád, i když jsem tušila, jakým směrem se kniha ubírá, ale frustrace nabírá na obrátkách u Finnovi naivity, zbrklosti a nevědomosti. Závěrečná slova se mi vryla do paměti. Láska je přeci jen iluze?!

Autorčino Dilema si nenechám ujít, stejně tak i její další knihy.

SueD
27.12.2020 5 z 5

Super, napínavé, děsivé, smutné, drásavé, Skvělý románový počin nejen pro ženy. Byl by to skvělý film.

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Opět super čtení. Přečteno za 2 večery. Doporučuji.

Pavlína2019
11.12.2020 5 z 5

Na knihu jsem v knihovně dlouho čekala - a jsem hrozně nadšená! Kvůli málo času přečteno za dva dny. Napínavé, nedá se přestat!! Miluji čtení se střídáním minulost-přítomnost a z pohledu dvou lidí - jako tady. Pro mě - příšerně nesympatický hrdina. Já jsem tedy řešení předpokládala jiné. Super krátké kapitoly, rychlý spád. Také mám ráda méně postav, zato dobrou a napínavou zápletku. Já vřele doporučuji!!

Nunynka
09.12.2020 4 z 5

Kniha mě ze začátku moc bavila,ale postupně,jak jsem začala zjišťovat,jak se vše asi odehrálo,tak jsem byla trošku zklamaná. Čekala jsem ten příběh asi více propracovaný. Ale nemůžu knize odepřít čtivost.

Ellkao
09.12.2020 5 z 5

Tak málo stačilo aby to skončilo dobře ...

Hakate
18.11.2020 4 z 5

Narozdíl od předchozích knih mi tento příběh přišel předvídatelný. Za mě nejslabší doposud vydaných knih.
+* Za styl psaní, díky kterému se kniha velmi dobře čte a je za odpoledne přečtená.

twiggynka
16.11.2020 4 z 5

Kniha byla parádní oddechovka přečtená za jeden den. Příběh mě bavil, četl se lehce a přitom nutil číst dál a dál.

Meggie7
15.11.2020 4 z 5

tato mne dost zklamala.. čekala jsem trochu víc.. konec byl zajímavý, ale dal se vytušit.

VeruHoráková
10.11.2020 2 z 5

Od půlky knihy je zřejmé, jak kniha skončí. V závěru snad jen překvapí zbytečná překombinovanost děje.

evin84
08.11.2020 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou během 2 dní. Úplně mě vtáhla do děje. Jak to doopravdy je jsem tušila až ke konci.

TerezaaBaarova
06.11.2020 2 z 5

V první části jsem se lekla, jestli B.A.Paris nezměnila žánr, na romantiku, dobrý nezměnila, byl to thriller, jestli se tomu tak dá říkat, ženský thriller. Jednohubka na jedno odpoledne.
No, trošku mě to zklamalo, její předchozí dvě knihy se mi líbily více. Ale nehanim její počin, líbilo se mi to, jen prostě... nesedla jsem si na zadek.

anebar
03.11.2020 5 z 5

Úžasný příběh. Člověk je napnutý od začátku do konce a přemílá, kdo je vlastně klaďas a kdo záporák. Druhá půlka přečtena na jeden dech, doporučuji.

Címa
29.10.2020 2 z 5

Po předchozích dvou knihách jsem se na novou těšila. Tak do 3/4 knihy mě pribeh bavil, je to čtivé, má to i docela spád, dáte to za jeden až dva dny. Jen ten závěr je na mě moc přitažený za vlasy. Čekala jsem cokoliv, ale tohle mi přijde hodně nereálné... vlastně mě ten závěr docela zklamal.

handulli
28.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Já věřím, že existuje disociativní porucha identity, ale nevěřím, že by Finn Laylu nepoznal, že by neměl ani stín pochybností.
Bylo to takové rozvláčné, nijaké. Za zavřenými dveřmi bylo mnohem lepší.

ElikaS
20.10.2020 4 z 5

Na začátku knížky jsem měla trošku problém se zorientovat v postavách. A chvilku mi trvalo než jsem si srovnala kdo je kdo a nějak si postavy představila. Kapitoly v minulosti, které byly psány du formou, mi připomněly knížku Ty a možná i proto se mi hlavní hrdina rychle začal ztotožňovat s Joem Goldbergem. Přišly mi jako dost podobné charaktery. Každopádně jsem měla určitou představu u příběhu a musím říct, že ve většině věcí jsem se mýlila a knížka mě mnohokrát představila a vlastně do posledních stran jsem čekala, co z toho vzejde. To hodně oceňuji. Přesto si myslím, že knížka Za zavřenými dveřmi ve mě zanechala hlubší emocionální stopu - z toho důvodu 4 hvězdičky.

Luccinda
19.10.2020 5 z 5

B. A. Paris prostě umí! Když jsem četla knížku Za zavřenými dveřmi, byla jsem z ní naprosto unešená a okamžitě jsem ji označila jako nejlepší psychothriller, co jsem kdy četla. Přiveď mě zpátky mě sice neuchvátila tolik jako Za zavřenými dveřmi, ale i tak to byla parádní jízda a já jsem si čtení neuvěřitelně užila.

Musím se přiznat, že z té první části (cca 1/3 knihy) jsem byla malinko v rozpacích. Děj stál na místě, chybělo mi tam napětí a něco, co by mě u té knížky udrželo. Navíc mi to hrozně připomínalo Zmizelou od Gillian Flynn a bála jsem se, aby to nakonec nedopadlo stejně. Moje obavy se ale nakonec nepotvrdily a ve druhé části už autorka konečně ukázala, že psychothrillery psát zkrátka umí. Děj nabral neuvěřitelný spád a já jsem knížku nemohla odložit, prostě jsem musela číst dál a dál. Poslední část představovala úžasné rozuzlení příběhu a přestože jsem pointu tak trochu odhadla, autorka mě stejně dokázala šokovat.

Parwana
18.10.2020 2 z 5

Autorčin standard - velmi čtivá, až jednoduššeji psaná kniha, kde o lži, vztahová dramata a překvapivé konce není nouze. V tomto případě jsem asi v polovině začala tušit, že sestry jsou dvě v jednom, jen bylo otázkou, která je skutečná a která je nastěhovaná v hlavě. Na propršený víkend ideál, přečtete do 24 hodin. Nic hlubšího než oddechovku s lehkým šimráním na zádech v tom ale nehledejte.

sarkaditt
17.10.2020 5 z 5

Audiokniha: Naprosto skvěle čtená, nakombinovano mužem a ženou, takže paráda. B.A.Paris mě prostě ještě nezklamala.

Spoiler:
Vzhledem k tomu, že mě téma "alter ego" již dříve dost zaujalo, tak beru tuto knihu jako příběh, který se zcela reálně může stát. Četla jsem o spoustě případů, které se opravdu staly. Např.únos cca dvanáctileté slečny, která si vytvořila hned několik silných osobností díky stresu, který zažila během únosu a následného znásilňování a dalších stresovych zážitků během věznění. Vždy, když byla "přeplá" do některého alter ega, tak nevěděla o existenci těch ostatních, bylo to prostě několik zcela odlišných osob v 1 těle.
Doporučuji všem si o tomto tématu něco přečíst, je to velmi zajímavé. Jen je škoda, že téma B.A.Paris ve své knize trošku nepriblizila čtenáři. Proto chápu, že někomu to může připadat nereálné a tím si knihu dostatečně nevychutná.