Přízrak

Přízrak
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501985/bmid_prizrak-gVr-501985.jpg 4 2962 2962

Harry Hole série

Doženou Harryho přízraky z minulosti nebo se dokáže postavit pravdě? Detektiv Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Gjenferd , 2011

čef
14.03.2016 5 z 5

"Člověk je zkažený a nemocný druh" myslí si Harry, ale sám je jen nemocný, zkažený ani náhodou. Zkažených je však v knize nekonečně - kniha chvílemi připomíná My všichni ze stanice ZOO nebo americkou tvrdou školu - armády nešťastných feťáků, bezohledných dealerů, levých policajtů a zkorumpovaných politiků. Příběh je fabulačně prostě úžasný - plný zvratů, falešných stop se vystupňovaným překvapivým závěrem, který nás zároveň připravuje na další snad závěrečný díl. Protože jsem ho již v předstihu přečetl, mohu jen doporučit.

josska
06.03.2016 5 z 5

poprvé jsem se jaksi nemohla začíst mám s tím problem u Nesbo ale pak super napínávé až do konce

Charlesska
24.01.2016 4 z 5

Není to jedna z těch detektivek od Nesba, která mě chytila hned na první stránce a nepustila až do konce. A taky už mi trochu začíná vadit, že Harry přežije prostě všechno:-) Ale přesto velmi dobrá detektivka a hned jsem se pustila do Policie.

Katuska88
18.01.2016 4 z 5

Hole je prostě Hole,
o tom žádná, k tomu se již nedá v deváté knize nic moc dodat,
ale konkrétně tento díl mne zklamal svým obsahem.
Byla jsem zklamaná jednáním většiny postav.
Otevřený konec mne překvapil, je to poprvé, ale celkem mne to mrzí. Kniha přečtená samotná bez návazností nedává žádný smysl.

adrianna0305
07.01.2016 4 z 5

Po sérii dobrých příběhů, byl tohle pouze Harryho přízrak. Nebylo to špatné, ale nemělo to ty překvapivé momenty. Vše nějak v poklidu vyplulo na povrch a doplavalo to k obyčejnému konci.

farao14
27.12.2015 5 z 5

Nesbo opět nezklamal.

vyvodka
15.12.2015 4 z 5

Za mě tedy tentokrát jen necelé 4 hvězdičky, kdyby byla procenta, tak dám 75%. Nemám ráda příběhy z drogového prostředí, ale Nesbovy knížky s Harry H. patří mezi mé oblíbené, takže jsem nechtěla tento díl vynechat. Zápletka napínavá, nakonec i téma drogových gangů nebylo nudné, návrat Ráchel a Olega na scénu mě taky potěšil. Ale top knižka tohoto autora to pro mě určitě nebyla.

Iva B.
08.12.2015 5 z 5

Výborné, určitě můžu doporučit!! Ještě dnes se musím pustit do Policie..

tinka1974
05.12.2015 5 z 5

líbilo se mi. Škoda jen, že se tyhle knížky tak těžko v knihovně shánějí a nečtu chronologicky. Zase poutavé čtení a do konce jsem netušila, jak to dopadne. Je to již devátý díl, ale klobouk dolů před vymýšlení takových příběhů. Jinými slovy, nelze se odtrhnout a na konci žasnu, jak se všechno sekládalo

TomK
02.12.2015 5 z 5

Harry Hole je bůh :) Musím říct, že i když to bylo mé první seznámení s panem Nesbem, tak nechci skončit a musím číst dále, je to opravdu pan spisovatel. I když musím říct ,že drogové prostředí mne moc nezaujalo tak i přes to se to četlo skvěle a líbilo se mi prokládání dopisem,které bylo opravdu poutavé :) Vrhnu se do dalších koutů Osla a jiných částí Země a budu nadále fandit panu Holeovi, který je občas opravdu nesmrtelný :)

gomaki
01.12.2015 4 z 5

Tak tady už jsem nebyla tak úplně spokojená, Ráchel ... co k tomu jen dodat ... a ten její povedený sebestředný chlapeček, byl taky pěkně na pěst...

Příběh tak nějak o ničem, vyšetřování tak nějak o ničem...Harry naprosto báječný.
Abych pravdu řekla, na Policii jsem se díky tomuto dílu úplně netěšila.

honys
29.11.2015 4 z 5

Po dlouhé době jsem si naplánoval detektivku a nebylo to špatné čtení, kniha hezky vtáhne do děje i když některé popsané scény jsou trochu přitažené za vlasy.

kilometr
27.11.2015 3 z 5

Pořád dobré čtení na dlouhé (pod)zimní večery.Jen už je z Harryho až moc velkej a neohroženej superhrdina(Vítej Johne Mclane).60%.

fmash
25.11.2015 3 z 5

Autor ztrácí invenci co do důvodů, proč svého hrdinu stále vracet do pekla jeho osobních problémů (a jak ho k tomu přesvědčit), což je vzrůstající problém, kulminující v desátém dílu. Přízrak je pořád ještě zábavná kniha, ale během pár týdnů, které uplynuly mezi jejím přečtením a psaním tohoto komentáře, jsem se několikrát musel hluboce zamyslet, abych si vzpomněl, o čem vlastně byla. To myslím mluví za vše a třeba u Sněhuláka nebo Netopýra by se mi to nikdy nemohlo stát.

ilicka
22.11.2015 3 z 5

V sérii takový komornější, tišší díl, po epickém a poněkud přepáleném Levhartovi se s Harrym vracíme do Osla a ke kořenům - k Rachel a Olegovi. Zároveň Přízrak buduje základnu pro velké finále - opět strhující Policii. Jako takový mě ale dostatečně nezaujal. Dám mu ale ještě určitě šanci.

Endy17
09.11.2015 4 z 5

Netradiční, překvapivé, mnohem více osobní. Ale také čím dál tím víc nereálné. Styl vyprávění ze tří úhlů je zajímavý a líbil se mi, konec nečekaný a otevřený. Autor nenabízí čtenáři jinou možnost, než urychleně sáhnout po Policii.

MKrat
07.11.2015 5 z 5

Jasně, jasně, opět skvělá kniha..

Lidka
14.10.2015 5 z 5

Tak tentokrát byl můj zážitek mimořádný. Moje překvapení, když v knihovně na mne čekala kniha i audiokniha , byla to náhoda, ale teď říkám krásná náhoda. Prostě jsem střídala četbu s poslechem a mohu říct, že některé pasáže jsem přečetla a ještě si je i poslechla, protože četba v podání pana Hynka Čermáka byla naprosto dokonalá a umocňovala napětí a atmosféru příběhu. Byl to prostě zážitek. Ráda bych si to takto zopakovala a prožila i u jiných knih. Ale mějte to štěstí, že se vám to takto sejde:-)).
A jak se mi to celé líbilo? To jsem vyjádřila počtem hvězdiček.
P.S. Jinak HH je prostě boží :-))

Aknel26
12.10.2015 4 z 5

Devátá „harryovka“ v pořadí, co do čtivosti jako vždycky super, hltala jsem řádky jako o život. Prostředí drogově závislých mi nijak blízké není (naštěstí), Harry byl na mě zas až příliš nesmrtelný, ale moc se mi líbilo, jak bylo vyprávění prokládáno osobní zpovědí Gusta. V řešení jsem tentokrát byla poměrně úspěšná, řadu věcí jsem odhalila, ale konec mě velice zklamal. Řadím Přízrak k těm slabším v celé sérii.

decemlineata
12.10.2015 5 z 5

Paráda můj druhý Nesbø a hned po přečtení jsem hledala další knihu.
Doporučuji