Vše, co k tobě cítím

Vše, co k tobě cítím
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492097/bmid_vse-co-k-tobe-citim-Eim-492097.jpg 4 114 114

Pro tebe všechno série

Zaříkávač koní Damián Álvarez slaví velké mezinárodní úspěchy a má hodně fanynek. O svém již dospělém synovi se dozví jen pár dní před tím, než si syn vezme život. Damián v šoku odřekne všechna turné a stáhne se na rodinnou usedlost v Andalusii. Když ho nečekaně vyhledá Linda Grünfelderová, psychiatrička jeho syna, hází nejprve vinu na ni a je zatvrzelý vůči veškerému okolí. V jedinečné atmosféře španělského hřebčína se rozplétají rodinné historie a propojují se životy lidí, kteří by se bez tragické události nikdy nesetkali. Linda se na farmě seznamuje s mnoha jejími obyvateli. Někteří jsou členové blízké rodiny Damiána, jiní jsou zaměstnanci. Všichni se starají o více než sto andaluských koní. Španělský temperament a německý smysl pro pořádek a pravidla se na první pohled jeví jako neslučitelné. Přesto Damiána na Lindě něco přitahuje. Podaří se právě jí prolomit jeho tvrdou skořápku? Nebo odjede z farmy s nepořízenou a jen s několika pěknými zážitky od koní?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Alles, das ich für dich fühle, 2020

valika0302
02.08.2022 3 z 5

Dnes mám pre Vás recenziu na ďalší román z dielne nemeckých autoriek. Tento sa ale svojou špecifikáciou trošku odkláňa od ostatných.

V knihe je motív koní a prostredie krásneho Španielska, čo som zatiaľ v žiadnej inej knihe ešte nenašla a príjemne ma to prekvapilo, prteože to bolo niečo nové.
Zároveň sú tú už starší hlavní hrdinovia (30-tnici) namiesto new adult postáv, na aké sme u týchto románov zvyknutí.

Čo sa týka deja, tak sa nám tu predstavuje Linda, psychiatrička, ktorá bola lekárkou syna hlavného hrdinu Damiána a ktorý o synovi nevedel, až do jeho ranej dospelosti. Damián sa dozvedá o synovi len pár dní pred tým, ako si vezme život. To sa pohrá s jeho psychikou. Keď prichádza Linda za ním s listom od jeho syna, tak je na ňu nepríjemný a vôbec sa s ňou nechce baviť. Linda je ale silná osobnosť a nenechá sa len tak ľahko odradiť, čo nakoniec vedie až k vzniku vzájomných citov hrdinov jeden k druhému.

Kniha je celkom fajn oddychovka, no možno by som ju odporúčala trošku starším čitateľkám ako som ja. Mne ako 20-tničke sa téma straty dieťaťa ešte nezdá ako niečo, do čoho sa viem naplno vcítiť a pochopiť hlavných hrdinov.

Hodnotím 3/5 *

ronnies.library
27.07.2022 4 z 5

další německá pecka! Španělsko, koně a hooodně sexy hlavní mužská postava. pro mě to asi nebylo na pět z pěti (slůně Bambi?!) a nějaké další mouchy to mělo. ale ta španělská farma aka Hacienda de los Caballos Blancos a Damián! mi povězte, která z nás při pohledu na Španěla nepadá do kolen. postavy se tady pohybují kolem třicítky, takže to byla pro mě trochu obměna od těch “teen” knih. z toho všeho v knize byla taak příjemná atmosféra a jen zavřu oči, cítím moře…a taky koně. opět jsem tady “narazila” na to jak strašně je důležitá komunikace ve vztahu, sdělování svých pocitů, odpuštění a pochopení jeden druhého. kniha mě tak pohltila, že jsem měla přímo před očima typické Španělsko, hudbu, cítila jsem vůni výborného jídla, flamenco a už jsem zmiňovala Damiána? za mě ANO ANO ANO! kniha má teda i druhou stránku než jen tu romantickou, ale myslím si, že na tohle si každý při čtení přijde sám.

AshleySimmer
26.07.2022 4 z 5

Nově vracející se koňské prostředí, znepokující minulost, špaňelská atmosféra, dva neznámí lidé si najdou k sobě cestu. Takhle by se dal shrnout popis téhle knížky, ale my si to pojďme rozebrat.

Co musím hned na začátek zmínit, je čtivost. Čte se to opravdu samo a co mě hned mile překvapilo, jsou moderní dnešní používaná anglická slova, která nebyla tlačena na sílu, ale byla přidána tak akorát, jako doplněk.
Kniha v sobě schovává těžká témata, která ale neovlivňují příběh na depresivní ba naopak, užila jsem si jej v té milé, duši pohlazující atmosféře. Ukrývá v sobě také naprosto nádherné motivující myšlenky.
Mám ale tři konkrétní věci, které mi na knize vadily.
Za prvé, děj mi přišel až moc urychlený, podle mě se autorka mohla více rozepsat, hlavně v romantické lince, kde mi prišlo, že všechno šlo moc rychle :D Za druhé, klišé. Přišlo mi, že něco podobného jsem viděla už několikrát ve filmech. Dalo by se říct, že celé to bylo klišé, ale kniha má takové své vlastní kouzlo, které čtenáře pohltí. A za třetí, moc mi nesedly hl. postavy. Linda mi tedy přišla víceméně v pohodě, ale hlavně v Damiánovi jsem se nevyznala, byla jsem zmatená a některé jeho postoje a myšlenky jsem fakt nepochopila. Vykompenzovaly to ale vedlejší postavy, které byly super a hlavně Nuria! Ta mě fakt bavila. Myslím, že o ní bude druhý díl, to se nemůžu dočkat :D
Co na mě dále zapůsobilo, bylo prostředí Španělska, popisy pláží, podniků a ranče mi přivodily z příběhu skvělou atmosféru. Koňské prostředí mi taky sedlo, tenhle prvek už tu dlouho nebyl a je to příjemné ozvláštnění knížky.
Knihu vám doporučuji hlavně na léto, myslím, že je to perfektní volba na odpočinek, kdy se přesunete na slunečný hřebčín.

Andrejka91
18.07.2022 4 z 5

Vůbec jsem nečekala a mile mě překvapilo, jak se mi kniha tak líbila, protože všeobecně koně moc nemusím.
V knize bylo tak dobře popsané prostředí, že jsem se tam úplně viděla.
Krásný příběh, sympatické postavy a těžká životní témata mě nutila hltat každé slovo.
Těším se na další díl, snad vyjde brzy.

TerryDee
18.07.2022 4 z 5

Hned na začátku knihy se dozvídáme, že příběh bude vyprávěn oběma hrdiny. Což je vždy super, protože na danou věc nahlížíme z obou úhlů.

Co vás na této knize v první řadě zaujme, tak je jednoznačně prostředí. Příběh se odehrává ve Španělsku, v Andalusii, které poznáváme skrze jednotlivé popisy místní kultury. Díky těmto popisům máte pocit, jako byste to místo znali a věděli jste, jak chutná pan con tomate či rebujito.

Hrdiny našeho příběhu jsou Linda a Damián. Linda je psychiatrička z Německa, která svojí cestou do Španělska chce splnit jeden slib. Postupem času zjišťujeme, kdo je Linda a že to v životě neměla jednoduché, ale snaží se jít dál a být silná. Damián to též neměl v životě jednoduché a s nepřízní osudu se pral po svém. Proto působil odtažitým a nepřístupným způsobem a byl tak trochu bručoun.

Romantická linka se mi zdála trochu uspěchaná. V tomto případě bych zvolila pomalejší tempo, abychom viděli, jak se naši hrdinové více poznávají a zbližují. Zkrátka, aby to bylo uvěřitelné.

Pokud máte rádi romantické příběhy, Španělsko a jeho kulturu, rodinné a přátelské vztahy, koně, tak tahle kniha je přesně pro Vás.

Lucyk01
16.07.2022 3 z 5

Další recenze na knihu od německé autorky. Upřímně jsem nic velkého nečekala, jen očekávala podobnou úroveň jako u jiných německých autorek, ale bohužel uspokojení se ke mě nedostavilo.

Kniha se četla velmi dobře, prostředí knihy bylo hezky popsané, i když někdy na mě až moc. Krásné prostředí španělské haciendy a jejich zvyklosti, jídla a kultury. Toto jsem hodně ocenila.

Děj knihy trošku pokulhával. Zdál se mi hodně obyčejný a furt jsem tam čekala něco, nějaký to wow. Nebo něco, čím bych ho trošku odlišila. Teda, když nepočítám to Španělsko koně a jídlo, kulturu atd. Ale něco mi tam chybělo.

Jelikož kniha má jen něco přes 300 stránek, máte ji docela rychle přečtenou.

Linda i Damián mi sedli, i když jsem zvyklá u německých autorek, že jsou mladší. Protože Lindě je 31 a Damiánovi 37. Takže z tohoto pohledu je to odlišné.

Je super, že kniha obsahuje 2 pohledy - Damiána a Lindy, což je taky odlišné.

Ale z hlediska děje, který byl krásný a realistický, mi něco chybělo. (jak už jsem zmínila výše)

Ale určitě si přečtu další díly v sérii.

Kniha je taková oddychovka. Takže ti z vás, kteří mají rádi Španělsko, Andalusii, španělštinu, koně, haciendu, jejich jídlo, kulturu a zvyky, tak tahle knížka je přesně pro vás!

ElisR1
14.07.2022 3 z 5

Spíše průměrná romantická knížka, která sice má svoje mouchy, ale dobře se čte. Navíc z ní doslova dýchá letní atmosféra a je jako dělaná pro milovníky zvířat a Španělska. Takže ve výsledku je to ideální jednohubka k aktuálnímu čtení. Více v recenzi.

andulka1406
14.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Příběh se četl velmi dobře. Hodně mě bavilo prostředí haciendy, Španělska a koní. Bylo fajn, že se zde objevovaly španělské výrazy. Linda i Daminán se mi zdáli fajn. Nicméně mi přišlo, že je tady až moc negativity. Jennis, Wiebke, Louis.. Vadily mi některé slovní obraty, což bude asi překladem : vzduch byl těhotný... a další. Taky mi vadilo o.k. místo standardního ok. A často se to tam opakovalo. Dvojí pohled se tady hodil. Nicméně mi přišlo, že za těch 304 stránek, se nic moc nestalo. Dějově to nebylo nic moc. Nejvíce mě asi zajímal příběh koně Revoltosa. 3,5*

Áža707
13.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Příběh se četl velmi dobře (svědčí o tom i to, že jsem ji během dvou dnů měla přečtenou) a tato německá autorka nám nabízí skvělou změnu prostředí. Děj se odehrává ve Španělsku na farmě s koňmi a naši hlavní hrdinové jsou starší. Rozhodně to ničemu nevadí a myslím, že si knihu užijete, tak jako já.

V knize se střídají pohledy Lindy a Damiána a musím říct, že v tomto příběhu mi to sedlo a vůbec mi dvojí pohled nevadil, podle mě byl skvěle napsaný! Linda je takový zlatíčko a i když mnohdy působí jako velmi silná a sebevědomá žena, tak je velice citlivá a empatická a má i pár svých démonů, kteří ji pronásledují životem.

Do Damiána se zamilujete a to nejen pro jeho práci s koňmi a to že s nimi našel stejnou řeč, ale celkově pro jeho chování. I když na začátku to vypadá, že bude nepřístupný morous, tak postupem knihy se otevře a vy se s ním následně nebudete chtít rozloučit.

Děj ubíhal skvěle a líbilo se mi, jak postupně nachází k sobě vztah, ale i k jiným věcem - např. Linda ke koním. Samozřejmě jak v takových knihách čekáte, tak zde přijde zajímavý zvrat, který s dějem doopravdy zamává. Tady mě nadchlo uvědomění si Lindy a jakýsi moment jejího dospění.
(Možný menší SPOILER: "Osmnáct let jsem chtěla být hlavně dobrou dcerou. Doufala jsem, že mi tak odpustíte chybu, kterou jsem udělala jako holka. Je načase, abych s tím přestala a začala být prostě dobrá Linda." KONEC)

Najdete zde i plno hezkých myšlenek, některé vás vážně vezmou za srdce!

Za sebe mohu knihu jen a jen doporučit, je to taková velmi příjemná romantická oddechovka, která je naprosto ideální právě na léto. Těším se na další díl a doufám, že vyjde brzy

⭐ 5/5

kristy.books
13.07.2022 5 z 5

nemeckých autorkách som zvyknutá čítať prevažne príbehy o vysokoškolákoch, takže príbeh o tridsiatníkoch bol celkom zmenou, ale jednoznačne príjemnou. Vše, co k tobě cítím je krásny emotívny príbeh o strate, bolesti, hneve, výčitkách svedomia, láske, odpustení, nádeji.

Veľmi sa mi páčilo prostredie Španielska a haciendy, kone, olivovníky, pláže... Spoločne s priateľskými postavami, španielskymi výrazmi a pomalou romantickou linkou dodávali príbehu čarovnú atmosféru. Toto všetko dopomohlo k tomu, že som si príbeh od začiatku do konca veľmi užívala.

Obaja hlavní hrdinovia mali svoje trápenia. Linda je psychologička, ale po tom, čo jej nedávno zomrel pacient má pocit, že zlyhala. Trápia ju aj výčitky svedomia kvôli jej mladšej sestre, v čom jej nepomáha ani prístup rodičov. Jej mama sa k nej správala naozaj hrozne, Linda sa mohla aj pretrhnúť, no jej mama nikdy nebola spokojná.

Damián bol celkom komplikovaná povaha, väčšina ľudí ho poznala ako chladného a uzavretého muža. Vrelejšie city prejavoval len pri práci s koňmi. Pred pár týždňami jeho život zasiahla ďalšia katastrofa, vďaka čomu sa jeho správanie ešte viac vyostrilo. Postupne sme mali možnosť spoznať aj jeho citlivejšiu stránku a mne bol čoraz viac sympatický. S koňmi mu to naozaj išlo veľmi dobre, vždy ma zahrialo pri srdci, keď nejakého trénoval, prihováral sa mu alebo sa mu snažil pomôcť.

Ľady medzi Lindou a Damiánom sa začali pomaly lámať až niekedy v polovici príbehu. Oceňujem, že autorka im dopriala dostatok času a takmer nič (až na jeden moment) neunáhlila, vzhľadom na celú situáciu by to nepôsobilo prirodzene. Linda netlačila na pílu, čím sa jej postupne darilo dostávať Damiánovi pod kožu (čo ocenili aj jeho blízki). Zároveň však aj Damián pomohol získať Linde iný pohľad na svet a vymotať sa zo začarovaného kruhu, v ktorom sa necítila šťastná.

Autorkin štýl bol príjemný, kniha sa mi čítala veľmi dobre, hoci kapitoly boli pomerne dlhé. Striedali sa tu pohľady oboch hlavných hrdinov.

Vše, co k tobě cítím je prvý diel z trilógie (ďalšie dva sa venujú bratom Damiána) a ja už sa teraz teším na dvojku. Snáď sa jej dočkáme čo najskôr

nela3812
13.07.2022 4 z 5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @knihydobrovsky.

V této knize vás zcela jistě naprosto nadchne prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Nejen detailně vykreslená krajina Andalusie, ale také do posledního drobečku krásně popsaná španělská kuchyně, si vás získají okamžitě. Prostředí v tomto příběhu se opravdu vydařilo a je doslova dechberoucí.

Také hlavní dějová linka si vede skvěle. Máme poměrně neotřelou zápletku a hlavní hrdiny 30+. Především oni jsou v romantické knize příjemnou změnou oproti postavám že SŠ a VŠ. Mají sice své mouchy, ale ve výsledku to v hlavě mají opravdu srovnané a při jejich rozhodnutích si neťukáme na čelo, jako tomu bývá u mladších jedinců.

Jak říkám, byla to opravdu příjemná změna v porovnání s ostatními příběhy. O to víc mě mrzí, že se romantická linka nevydařila. Vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny je těžko uvěřitelný a stane se zničehonic.

Zde mi nejvíce pomůže citát z knihy: "...nevím proč, ale z nějakého záhadného důvodu bych najednou hrozně rád věděl, jakou barvu její oči mají."

Inu, v životě to tak opravdu může být, ale tady jsme v knize. Jako čtenář prahnu po detailech, chci znát jejich myšlenky, znevažovat jejich volby! Chci vidět do hlouby jejich duše a prožívat s nimi úskalí vznikajícího vztahu.

Autorka příliš dlouho brouzdá po povrchu, jejich minulosti a prostředí hřebčína. Chybí mi zde hloubka rozvíjejícího se vztahu, okolo kterého byl celý příběh postavem a nakonec jim byl i pohřben.

Příběh se čte opravdu krásně a romantickým duším jej mileráda doporučím. S ohledem na hloubku romantické linky však hodnotím 3,75/5. ⭐️

lena.o.knihach
13.07.2022 3 z 5

Damián Álvarez vede hřebčín ve Španělsku. Díky svému trénování andaluských koní je známý po celém světě. Jenže nestihl poznat svého syna.
Linda Grünfelderová je psychiatrička, dala výpověď v práci a jede do Andalusie za otcem pacienta, který si vzal život.

Začetla jsem se bez problému téměř ihned. Kapitoly se střídají z pohledu Lindy i Damiána, což já osobně upřednostňuji. Hlavní postavy mi byly sympatické, ale ničím nevynikaly. Mnohem víc jsem si oblíbila ty vedlejší, které budou hrát hlavní roli v dalších dílech.

Na můj vkus se až příliš často opakovalo o. k. (jako kdyby to nešlo někdy nahradit něčím jiným).
Občas mě pár slovních spojení praštilo od očí (buď jsem to slyšela poprvé, nebo to může být chyba v překladu) - těhotný vzduch, od rozhovoru máme přestávku ve vysílání, slůně Bambi a další.

Nicméně prostředí bylo naprosto úžasné. Pláže, hacienda, stáje s koňmi - nemělo to chybu. Díky tomu tahle kniha v edici Red vyniká.

Nora Welling
německá