Vše, co k tobě cítím

Vše, co k tobě cítím
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501097/bmid_vse-co-k-tobe-citim-wJo-501097.jpeg 4 119 119

Pro tebe všechno série

Zaříkávač koní Damián Álvarez slaví velké mezinárodní úspěchy a má hodně fanynek. O svém již dospělém synovi se dozví jen pár dní před tím, než si syn vezme život. Damián v šoku odřekne všechna turné a stáhne se na rodinnou usedlost v Andalusii. Když ho nečekaně vyhledá Linda Grünfelderová, psychiatrička jeho syna, hází nejprve vinu na ni a je zatvrzelý vůči veškerému okolí. V jedinečné atmosféře španělského hřebčína se rozplétají rodinné historie a propojují se životy lidí, kteří by se bez tragické události nikdy nesetkali. Linda se na farmě seznamuje s mnoha jejími obyvateli. Někteří jsou členové blízké rodiny Damiána, jiní jsou zaměstnanci. Všichni se starají o více než sto andaluských koní. Španělský temperament a německý smysl pro pořádek a pravidla se na první pohled jeví jako neslučitelné. Přesto Damiána na Lindě něco přitahuje. Podaří se právě jí prolomit jeho tvrdou skořápku? Nebo odjede z farmy s nepořízenou a jen s několika pěknými zážitky od koní?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Red

Alles, das ich für dich fühle, 2020

@pribehyodjany
09.06.2023 4 z 5

Pro mě velmi příjemné překvapení, četlo se to úplně samo. Bála jsem se, aby to nebylo moc depresivní kvůli sebevraždě, ale naštěstí s tím tématem autorka pracovala velmi dobře a s nadějí. Určitě jsem si z knihy odnesla spíš příjemný pocit naděje než nějaké deprese.

Navíc Španělsko, skvělé jídlo, společnost a tanec z knihy dělá skvělou oddechovku třeba právě na dovolenou. Na další díl se těším!

Martule44
05.05.2023 3 z 5

Příjemně oddechová romantická kniha, protkaná bolestí, láskou a novou nadějí v budoucnost.
Když člověk odpustí sám sobě,je to nejlepší cesta k uzdravení ... :-)

dam.si.knihu
18.03.2023 3 z 5

Máme tady další romantickou knihu od německé autorky, která se trochu liší tím, že se tentokrát nejedná o příběh ze školního prostředí. Když si to řekneme na rovinu, já moc velká očekávání neměla, protože pro mě zaříkávač koní s delšími vlasy úplně neníno, sexy? Ale to je jedno, i tak ta dokonalá obálka a vidina skvělého romantické příběhu další německé autorky, byla nutností.

Příběh byl psán čtivé a měl hezkou myšlenku, ale jaksi jsem tam postrádala to hlavní téma, což byl smrt nepoznaného syna. Sice byl na začátku hlavní hrdina nešťastný, nicméně pak se děj točil úplně okolo něčeho jiného a on si téměř nevzpomene. Ráda bych zmínila další věc, ale nebudeme si tady spoilerovat. Kdyby autorka zapracovala více na hlavním tématu celého příběhu, mohla to být větší senzace, u které by si troufám říct čtenář i pobrečel. :) Kniha se bohužel nevyrovná jak Kasten, tak Kneidl, které tu laťku alespoň pro mě nastavily dost vysoko.

Ale i tak to byl hezký příběh, který se určitě bude líbit těm, co milují jak já říkám koňáky () a jednoduchý, nenáročný děj. BTW. slovo Hacienda nemůžu ani slyšet.

janqa410
22.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Příběh se mi "líbil". V uvozovkách proto, že i já znala klučinu, který si před lety z naprosto nepochopitelných důvodu, sáhl na svůj mladý život. Dalo by se říci, že to, jak to prožívali v knize, i mě znovu vracelo k pocitu smutku a otázce proč? Jannisův dopis pro mě tedy byl svým způsobem i vysvětlením nepochopeného. Otazka, zda deprese a své démony v hlavě neměl vlastně i můj kamarád, se nabízí sama. Možná ano, to už se nikdy nikdo nedozví. Ale jak bylo psáno, bylo to jeho rozhodnutí. A co je psáno, to je dáno. Kniha mě velmi v tomto duchu oslovila, přesto, že zbývající dej byl dost předvídatelný. Knihu bych kvůli vyobrazenému tématu označila jako "z poloviny oddychovou". Nicméně přes to vše těžké, se dokázali přenést a že se Weibke nakonec na koňský hřbet dostala, to pro mě byla velká satisfakce.

georginaa
30.01.2023 3 z 5

Řekla bych, že v tomto příběhu je znát jiná mentalita. Psychiatrička, která se utápí ve svém žalu, má předat dopis a nedokáže kloudně komunikovat, věčně utíká, babrá se v myšlenkách co kdyby a jak by.... docela to byla fuška se tím stále prokousávat. Damián zase při každém problému utíká ke koním a utíká z ranče, jen aby nemusel čelit realitě. Oba se ztrácí ve svých myšlenkách, místo aby si to vyříkali. To se dělo skoro 3/4 knihy, než našli společnou řeč (spíše sex). No a pak už to dostalo lepší spád. Řekla bych , že od každého bylo trochu a nic nebylo dopsáno do konce. Mohly se nějaké části zkrátit a více rozepsat to podstatné. Těch myšlenek tam byla spousta a je škoda, že si to spisovatelka nechala pro sebe a nedostala to do příběhu. Příběh nebyl zase až tak špatný, ale scházelo mi připoutat čtenáře o něco víc, proto hodnotím na tři hvězdičky.

Annyshga
11.01.2023 5 z 5

"Každý den, každou hodinu, každou minutu se můžeš znova rozhodnout, jakým člověkem chceš být. Je to jedině na tobě."

Vše, co k tobě cítím je přesně ta kniha, co vás pohladí po duši a zpříjemní vám pochmurný den. Nádherná krajina Španělska, koně, moře a národní speciality ve mě vyvolaly touhu sbalit se a odjet. Příběh je plný úžasných lidí co vám přirostou k srdci . Vážně jsem se s nimi nechtěla loučit. Jedinou výjimkou byla matka hlavní hrdinky Lindy, ta mi lezla na nervy svým chováním a kritizováním. Linda i Damian byly vyspělé postavy, které si v životě už něčím prošly. Díky tomu měl příběh potřebnou hloubku a můžete se tak těšit na velké množství krásných mouder. Aby vše nebylo zalité jen sluncem, řeší se zde i těžké téma úmrtí dítěte. To je trošku víc v pozadí než bych z anotace očekávala ale jsem za to ráda.

MilackovaN
03.01.2023 3 z 5

V tomto romantickém příběhu mi něco chybělo. Navíc tematiku koní moc nemusím, takže i to mi na celkovém prožitku z knihy moc nepřidalo. Linda mi k srdci taky zrovna nepřirostla. Jediný, ke komu jsem si našla vztah byla vedlejší postava Nurie a její maminky. A jedna hvězda navíc za prostředí mého milovaného Španělska.

Vknihách
23.11.2022 4 z 5

Nemka Linda je psychiatrička. Čo ju spája so španielskym zariekavačom koní Damiánom? Jedna hrozná tragédia.
Linda pricestuje do Španielska, kde ju okrem Damiána prijmú s otvorenou náručou. Aj keď je cudzinka a nikto netuší prečo prišla, na ranči je dosť miesta a obyvatelia tohto konského raja sú veľmi pohostinní. Príbeh je rozprávaný z oboch pohľadov hlavných hrdinov,čo je veľmi dobre, pretože vidíme myšlienkové pochody najmä Damiána, ktorý je odťažitý, ufrflaný, utrápený a pred Lindou sa snaží vytvoriť ochranný múr. Linda mu pripadá krásna, ale keďže ju viní z osobnej tragédie, nechce s ňou mať nič spoločné. Aspoň si to nahovára a snaží sa držať ďalej. Veľmi mu to nevychádza. Všetci na haciende to vidia. Linde sa naopak Damián páči, aj si to pripúšťa a veľmi ju mrzí, že jej pripisuje vinu za niečo, za čo naozaj nemôže. Obe hlavné postavy majú svoje trápenia.
Damián sa cíti menejcenný preto,ako ho vychovával otec. Linda si v srdci nesie výčitky kvôli sestre,preto žije svoj život podľa vzoru matky a nie taký, aký by ho chcela mať ona sama. Matka ju viní aj z toho, že do Španielska odišla. Nezáleží jej na tom aké je to pre Lindu dôležité. Postupne ale Damiánove hradby začnú pukať v základoch a dovolí sám sebe preniknúť do Lindinho života. Je veľmi dobre, že autorka popisuje emócie aj (no pre mňa najmä) u Damiána, lebo z jeho strany som absolútne necítila žiadnu chémiu, žiadne reálne city,celé jeho chovanie by mi prišlo absolútne neopodstatnené. Napríklad, v bare by som z jeho správania a postoja očakávala vyvolanie nejakého konfliktu. On, so svojou zádumčivou povahou sa však rozhodne ísť tancovať!!!
(Celý text nájdete na https://blogvknihach.blogspot.com/2022/11/vse-co-k-tobe-citim.html?m=1 )

lusitta05
20.11.2022 4 z 5

Tak som strávila veľmi kľudnú nedeľu s touto príjemnou knihou. Príbeh fajn a Damián a Linda boli super. Tiež mam radšej príbehy so zrelšími postavami, než z prostredia vysokej školy. Ja som spokojná.

Mojepočteníčko
19.11.2022 4 z 5

Já vám teda řeknu - dostat se k nějaký tý romantice skoro až na konci srpna, to je docela prekérka. Ale co, nakonec pro vás jednu přečtenou mám...
Linda si vezme na hrb docela těžkej úkol. Rozhodne se odjet z Německa, aby předala dopis svého zesnulého pacienta jeho otci. A tím není nikdo jiný než charismatický Damián, který žije ve Španělsku a je proslulý svou prací s koňmi.
Nejspíš si nemusíme věšet bulíky na nos. Všichni víme, jak takový příběhy končí. Já jen chci, abyste věděli, že tenhle za přečtení stojí. Mě se líbil moc. A nejen proto, že mi prostředí koňský stáje není cizí. Čtivý, nepřeslazený, dotýkající se vážnějších témat. Krásný popisy, při kterých představivost pracuje na plný obrátky, to všechno okořeněný špetičkou erotiky. Co chcete v létě víc

alzbeta4340
10.10.2022 3 z 5

Autorka vytvořila několik různých možností rozvoje příběhu - dopis nepoznaného syna nebo výcvik koní či záchrana koně týraného. Ke škodě čtenářů není nic z toho dostatečně rozvedeno a zůstali jsme proto u dějově jednoduchého čtení pro ženy. Nemám celkem nic proti tomu, jen mám pocit, že kniha mohla být ještě daleko lepší. Možná bude další díl?

sabiburesova
09.10.2022 5 z 5

To byla taková nádhera :) Pohlazení po duši tohle čtení, moc doporučuji!

dooky
16.09.2022 4 z 5

Další z německých autorek a musím říct, že jsem velmi spokojená. Tento příběh mi vlastně seděl daleko lépe, než třeba knihy od Mony Kasten a spol... Mám raději příběhy z dospělejšího prostředí, než vysokoškolské koleje. Je to takový zajímavý proces úměrně k věku, který na sobě poslední dobou pozoruji. Tato kniha je zasazená do úžasného a nepříliš obvyklého prostředí a je psaná velmi čtivě. Hvězdu ubírám pouze za celkem zbytečně urychlený vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny, já bych dala klidně více prostoru poznávání a oťukávání. No a slůně Bambi mě vyloženě praštilo do očí :-) ale to jen taková drobnost na závěr.

hana1039
13.09.2022 4 z 5

Tak tohle si přečtěte, když budete mít potřebu relaxu... pláže,slunce, hacienda a samozřejmě koně...toto na vás čeká...

Ketfl
09.09.2022 4 z 5

Příjemná a oddychová kniha. Na rozdíl od dalších německých autorek je tato spíše pro starší čtenářky. Španělsko, koně, dobré jídlo, jižanský temperament a láska. Já jsem spokojená. Ano, četla jsem už lepší knihy, ale nemohu si na nic extra stěžovat. Těším se na další díly.

niki2698
05.09.2022 5 z 5

Kniha byla taková oddychová, zaujala že začátku hlavně obálkou a pro některé by mohla být nudná, ale zbožňuju prostředí Španělska a koní, dokázala jsem si to představit, takže mě kniha bavila a doporučuji ️

kristyna9911
02.09.2022 5 z 5

Jednohubka na jeden den. Napsaná velice příjemně

Stojí za přečtení

tereza9371
27.08.2022 3 z 5

Knihu bych doporučila spíše "starším" čtenářům. Jako mladá (24) a bezdětná jsem se nedokázala vcítit do jednoho z hlavních témat, a to smrti syna. Možná i proto jsem si s Damiánem nesedla a byl mi nesympatický. Naopak Lindu jsem si díky jejímu odhodlání oblíbila hned. Nejvíc mi k srdci ale přirostla Nuria, na jejíž příběh jsem opravdu zvědavá.

Každopádně jsem si ráda přečetla milý příběh v úžasném prostředí, který jsem zhltla na dva zátáhy.

IG: vesnicka_knihomolka

Lovana
24.08.2022 4 z 5

Kniha další německé autorky, která mě v prvé řadě nalákala svou nádhernou obálkou. Zároveň pokaždé doufám, že se nová německá autorka připojí k mé oblíbené trojici – Laura Kneidl, Mona Kasten, Lilly Lucas, které jsou pro mě ze všech autorek „německé stáje“ nejlepší a každou jejich novou knihu očekávám s velkým očekáváním. Zatím se k nim žádná další autorka nepřidala a bohužel ani s touto autorkou se to nezměnilo. Tím ale v žádném případě nechci říct, že by kniha byla špatná, to vůbec ne, jen v porovnání s knihami mých tří oblíbených německých autorek mi v knize něco chybělo.
Nicméně co knize rozhodně nechybí je čtivost, stránky mi ubíhaly rychlostí blesku. Ani jsem se nenadála a už jsem byla ponořena v příběhu, čemuž rozhodně pomohlo i to, že je příběh vyprávěn z pohledů obou hlavních postav, což já mám obecně radši než když vše vidíme jen „očima“ jedné postavy… Zaujalo mě, že tentokrát se setkáváme se staršími postavami než jsme u německých autorek povětšinou zvyklí, vůbec mi to nevadilo, stejně jako mi vůbec nevadilo to, že se ocitáme v jiném prostředí než je prostředí školy, kampusu, kolejí a podobně. Prostředí se mi líbilo hrozně moc, hned bych se do Španělska vydala, chtěla bych vyzkoušet místní jídlo, vidět všechny ty koně a tak dále, navíc se mi líbilo občasný použití španělských výrazů, přesto, že španělsky neumím, tak se mi tento jazyk vždy líbil.
S hlavními postavami jsem neměla žádný zásadní problém, ale asi mi až tak nepřirostli k srdci, ale koho jsem si oblíbila hned od prvních stran, tak to byla Nuria a podle všeho by zrovna ona měla být hlavní postavou druhého dílu, díky čemuž se na něj těším ještě více.
Líbilo se mi, že kniha nebyla jen obyčejná romantika, ale objevilo se zde i vážné téma, na druhou stranu na knihu, která má 304 stran jich tam možná bylo až moc… Možná by to i chtělo více rozvést vznikající vztah mezi Lindou a Damianem, přišlo mi, že to bylo takové z ničeho nic.
Knížka mě bavila, četla se dobře, ale jak už jsem psala výše něco mi tam chybělo. Každopádně další díl série si určitě přečtu, ne jen proto, že tentokrát bude hlavní postavou Nuria.

Hodnocení 4*/5*

MaláKnihomolka
16.08.2022

V červenci přišla na trh nová německá autorka a jelikož jsem fanda německé stáje, nemohla jsem si tuhle knihu s nádhernou obálkou nepřečíst. Okamžitě mě uchvátilo krásné prostředí španělské haciendy. Od malička koně miluju a autorka dokázala vše opravdu krásně vykreslit, až jsem měla chuť se na Haciendu de los Caballos Blancos okamžitě taky vydat. V knize naleznete také španělské výrazy, což se mi moc líbilo, jelikož jsem španělštinu na střední měla a je to pěkný jazyk. Plus se zde objevuje kopa španělského jídla, až mi skoro taky kručelo v břiše a měla jsem chuť pomalu vše vyzkoušet.
Zároveň se setkáváme se staršími postavami, ne jako u ostatních německých autorek, které mají postavy často ještě na škole. Bohužel mě víc zaujaly vedlejší postavy, o kterých doufám, že bude další díl a Damián s Lindou si mě bohužel tolik nezískali. Myslím však, že fanouškům Strmého pádu by se tato kniha mohla hodně líbit, i když je teda o něco tenčí.
Plus mi upřímně lezlo na nervy časté používání "o. k.", takové nové perplex. A překlad? Úplně nevím, ale například "těhotný vzduch" a "slůně Bambi" mě docela zarazilo.
Na léto je tato kniha ovšem skvělá oddechovka.

Za poskytnutí knihy k recenzi v rámci #spoluprace děkuju @knihydobrovsky.