Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5425 5425

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

Junjun
03.01.2016 4 z 5

Nejdriv jsem dala tri hvezdicky a pak zmenila na ctyri. Sice to neni zadna narocna literatura, ale svuj ucel- oddychove, vtipne, ale zaroven ne trapne knizky splnila. Vsichni ti chlapi mi byli sympaticky a rada bych to docela videla i zfilmovany:-)

myomyo
30.12.2015 5 z 5

Oddechová četba popisující současné radosti a starosti dnešních 30-40cátníků.

pipetion
29.12.2015 4 z 5

Čtyři kamarádi z gymplu po třicítce. Čtyři různé životní postoje. Bylo to převážně veselé a milé čtení, pár momentů k zamyšlení, ale žádná přehnaná filozofická moudra.

Juzzy
22.12.2015 4 z 5

Příjemná oddychovka, ale erotikon je o chloupek lepší. :-)

Jaruce
22.12.2015 4 z 5

Přečteno jedním zátahem, myslím, že byla lepší než erotikon, aspoň mě se víc libila tato.

Cheynee
17.12.2015 4 z 5

Fajn knížka, taková oddechovka :)

veeverka
29.11.2015

super, doporučuji

Efča59
23.11.2015 3 z 5

Výborná kniha na dovolenou i pro nečtenáře.

david7814
22.11.2015 4 z 5

Pridavam sa k nazoru, ze dielko je vydarenejsie, nez Prazsky Erotikon. Da sa precitat velmi rychlo a aj ked autor nezachadza do hlbky postav tak, ako v Erotikone, ich vyrazne roznorode osudy su predstavene dostatocne obrazotvorne. Opat nechybaju typicke exaltovane opisy situacii a ich detailne vyjadrovanie v obrych financnych velicinach.

MagdaS
14.10.2015 5 z 5

Četla jsem až po Erotikonu a podle mě je to mnohem lepší kniha, u které jsem se pobavila. Autor píše velice dobře, těším se na jeho další knihu.

katajanci
13.10.2015 3 z 5

Zdá se mi, že celé to šlo tak trochu po povrchu a hloubku příběhu aby jeden pohledal. Spíš mi to přišlo jako nástřel postav pro nějaký další projekt, než jako román, ale ve finále jsem se pobavila a jako čtení na dovču rozhodně dobrý. Jen bych to klidně dotáhla ještě někam dál a hloubš.

Mermaida
05.10.2015 4 z 5

Mě se kniha celkem líbila, byla humorná a přesto ze života. Od autora jsem zatím četla jen tuto knihu, tudíž nemám srovnání s jinými. Každopádně to byla příjemná oddechovka při marodění :-)

simonabr
17.09.2015 2 z 5

Podle hodnocení a komentářů jsem čekala, že kniha bude lepší než Erotikon, ale opak byl bohužel pravdou. Vtip jsem v ní za celou dobu téměř nenašla, všechny čtyři postavy byly ploché a nevýrazné a některé scény vyloženě trapné (veřejné svlékání, swingers party, travesti show atd.) nebo nedotažené.

KACABAK
14.09.2015 5 z 5

Čtivá kniha o 4 chlapech, kteří prožívají tzv. "krizi středního věku". Nejde ani o to knihu přečíst rychle, ale zaručeně se nad knihou pobavit, což se Vám opakovaně podaří. Každý chlap má jiný život. Názvy na titulu jsou přezdívky...proč asi Šampón, no to Vás nejspíš trkne. Proč asi tečka...má snad beďary? Proč asi Prvok...no kdo studoval biologii tak asi ví...A proboha proč tomu poslednímu nenapsali tu přezdívku Barel?

bookcase
31.08.2015 5 z 5

Opět výborné hořkosladké čtení, které jsem přečetla na jeden zátah.

tanuki
19.08.2015 5 z 5

Komu se již Michal Viewegh zdá za zenitem svých sil a zároveň si vypěstoval averzi ke všem jeho Oskarům a Kvidům, tomu bych doporučil tuto knihu Patrika Hartla o mužích, kteří se perou s krizí středního věku jak společnými akcemi, tak každý po svém. Je vidět, že jakýkoliv sebešílenější čin může vést od počátečních katastrofických vizí až k nečekaně pozitivním výsledkům. Určitě se nebudete nudit. :o)

jindrusa
07.08.2015 5 z 5

To, že bych si knihu pořídila mně napadlo až nedávno v době, kdy opakovali Show Jana Krause a P. Hartl tak byl jako host. Rozhodně nelituji, měla v sobě jak trochu peprný humor, tak i spoustu lidskosti. Určitě zůstane v mé knihovně.

Betyty
06.08.2015 5 z 5

Knížka je perfektní. Cynický humor laděný do 80 let. Super oddechové počtení.

Andy6
04.08.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Párkrát mě i dostala smíchem k slzám. Hezky čtivě napsaný. Dala jsem ji s přestavkou na spaní za dva dny.:-)Ted mě čeká Malý pražský erotikon. :-)

Makropulos
03.08.2015 4 z 5

Mám ty čtyři kluky ráda, celou dobu jsem se vlastně o ně bála, aby si ten život úplně nepo...... .