Purpurové řeky

Purpurové řeky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498140/bmid_purpurove-reky-hjK-498140.jpg 4 558 558

Komisař Niémans série

Legendární francouzský thriller, podle kterého vznikl slavný velkofilm. V prostředí skal a ledovců jsou postupně nalezena tři zmučená těla – všechna ve stejné, zvláštní pozici. Jedná se o promyšlené rituální vraždy, nebo o dílo šílence? Na druhém konci Francie dojde ke krádeži dvacet let staré školní kartotéky a podivnému vniknutí do místní hrobky. Vyšetřování vedou nezávisle na sobě dva neortodoxní policisté. Jednotlivé střípky do sebe postupně zapadají a skládají se v děsivý obraz, ze kterého mrazí až do morku kostí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Les rivières pourpres, 1997

reccal
10.02.2014 5 z 5

Jednou větou úžasná a propracovaná kniha a pořád se nemůžu rozhodnout, jestli se mi víc líbí kniha, nebo film. Zatím se lehce kloním k filmu, neb mám ráda happyendy:)

Marký.M
07.12.2013 5 z 5

Jako první jsem (bohužel) viděla film a až poté četla knihu.... Jsem nadšená, přečetla jsem jí jedním dechem a tomu, kdo má rád napětí, ji vřele doporučuji!!

princesse
23.06.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla za jeden den, ačkoliv není úplně útlá. Nebyla jsem ale schopná se odtrhnout. Paráda. Film jsem viděla až poté a musím říci, že až na potřetí jsem ho dokoukala do konce a teď už mi "nevadí", ale kniha je o 100% lepší.

Ječmínek
21.03.2012 2 z 5

První polovina knihy je zajímavá a docela nadějná, ale závěr je překombinovaný, naivní, přitažený za vlasy. Snad kdyby autor děj zasadil do středověku, nepůsobilo by to až tak nevěrohodně a možná bych zamhouřil oči.

katulinka
24.02.2012 5 z 5

Tak tohle byla bomba... Tak skvělá knížka a pak obrovské zklamání z filmového zpracování.. A přitom miluju ty herce... Ale kdo to přečetl, nemůže nikdy vzít film na milost :)