Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364328/bmid_pycha-a-predsudek-OZt-364328.jpg 5 7355 7355

Není to jen příběh o potížích spojených s provdáváním dcer odehrávající se na počátku devatenáctého století a pečlivý popis života na ospalém britském venkově. V románu najdeme i skvěle vykreslené portréty jeho hrdinů i melancholické zamyšlení nad vládou peněz a váhou společenského postavení.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Omega

Pride and Prejudice , 1813

Evikju
21.08.2014 5 z 5

och, tolikrát přečteno a viděno a stejně neokoukáno. Klasika od Jane, která se v mé knihovně nikdy neztratí. Pěkná zápletka, dialogy, sympatické hlavní postavy ( až na otravnou matku a mladší sestry).. + konec typu "žili spolu až na věky" takže co víc si přát

Aaron Lewis
15.08.2014 4 z 5

Asi přečtu znova:). Pamatuju si, že to bylo moc fajné, i když to bylo složené víceméně jenom z dialogů, ale jakých! Austin byla pěkně inteligentní ženská. No a Mr Percy je můj vysněný mužský a dokaď ho nepotkám, tak zůstanu na věky věků sama… Lépe bych ho nenapsala. V té jeho nedokonalitě je naprosto dokonalý a Elisabeth moc sympatická.

ivzu77
14.08.2014 5 z 5

KLASIKA, VIKTORIÁNSKÁ ANGLIE - MILUJI A DOPORUČUJI !!!!!

Sabča92
12.08.2014 5 z 5

Skvělá klasika v podobě Jane Austen. Četla se mi snadno a bavila mě. Sice jsem nejdřív viděla první film, ale ten mě velmi nadchl. Moc jsem si ji přála vytáhnout u matury, ale i tak jsem odmaturovala :-)

Káča Máča
04.08.2014 3 z 5

Možná nejsem schopna knihu patřičně docenit. Ale ani jsem ji nedočetla. Dělalo mi problém se prolouskat těmi sto stranami, kde jsem skončila a nevím nevím jestli se ke čtení vrátím. Připadalo mi, že se tam prakticky omílá to samé dokola, postavy jsou víceméně povrchní a některé úplně hloupé a nic zajímavého se neděje...kdoví, třeba po ní v budoucnu ještě sáhnu.

carrie3802
15.07.2014 3 z 5

čekala jsem asi víc..

katty.k
15.07.2014

Jedna z nejpovedenějších autorčiných knih, která dokáže vtáhnout do děje. I filmové zpracování je moc povedené.

Amandaa
11.07.2014

Nic moc, docela jsem se nudila.

Silkwe
09.07.2014 4 z 5

Kdykoli slyším název této knihy, vždycky si vzpomenu na jednu epizodu Červeného trpaslíka...
Konečně jsem se odhodlala a přečetla jsem si jí...
Bylo to fajn, jen matinku bych uškrtila.

MaláLasička
06.07.2014 5 z 5

Láska, u které se vůbec nebojím plakat.
Film mne vůbec nenadchl a to je tedy štěstí, že jsem ho viděla až po přečtení knížky. Představy nedotknuty.

Nelda
05.07.2014 5 z 5

Moc pěkný a dobrý román. Konec byl hrozně hezký a i film je hodně vyvedený. Těším se na další romány od této geniální autorky. :)

KriKri
30.06.2014 5 z 5

Úžasná kniha! Strašně dlouho jsem si ji chtěla přečíst, zároveň se mi do ní vůbec nechtělo, protože jsem se bála, že vzhledem k tomu, kdy byla napsaná, se nebude číst zrovna lehce. Ale opak je pravdou, od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Každému doporučuji si ji přečíst, je to prostě klasika, která inspirovala nespočet jiných knih a filmů...

locin
24.06.2014 5 z 5

Četla jsem knihu i viděla film. A musim říct že neni nad knihu a vlastní představivost. Člověk si může postavy představit podle sebe a fantazie jede na plné obrátky :) Tahle kniha nemá chybu. ;)

Dáma s hrnstjm
19.06.2014 4 z 5

Přiznávám, že jsem ke knize měla určité předsudky. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetla, ale to byla asi moje vina, protože jsem na ni zrovna neměla moc času. Víc než příběh samotný mě bavil ten ironický podtext a sarkasmus pana Benneta. Za to paní Bennetová, ta mě ničila na všech frontách!
Jedna věc mi ale na knize neseděla: myšlenka, že člověk se může kvůli lásce změnit - v porování s ironickým a konvence kritizujícím tónem to působí až naivně.
Jinak je ale kniha opravdu skvělá.

Erica
23.05.2014 4 z 5

Pro mne Austinová nikdy nebude autorkou červené knihovny, na to nepíše dostatečně jednoduše. Její knihy obsahují bohatou myšlenkovou základnu, charaktery i zápletka jsou složité a stylistická hodnota jejího jazyka je na vysoké úrovni. Jediné, proč ji nedám pět bodů, je skutečnost, že reálie ještě pro mne nejsou dostatečně historické, navíc dávám přednost moderní době. Dokonce musím napsat, že film se mi líbil o poznání víc.

Modrina
20.05.2014 5 z 5

K červené knihovně jsem nikdy netíhla, ale Jane Austen mám moc ráda. A tahle vlajková loď prostě nemá jedinou chybičku. :)

Blanka S.
11.05.2014 5 z 5

Nikdy jsem v životě nečetla lepší knihu a s nadsázkou bych řekla, že je to taková moje "bible" :)) doporučuji všem romantičkám, které mají rády šťastné konce ;)P!

wiix
11.05.2014 5 z 5

Klasika klasík, romantika romantík, staré anglicko, presná etiketa a láska nadovšetko. Nikdy neomrzí moje ženské srdce :)

Sofie45
09.05.2014 5 z 5

Přečíst Pýchu a předsudek jsem toužila už pěkně dlouhou dobu, vlastně po zhlédnutí naprosto báječného seriálového zpracování a následně ještě báječnějšího filmového, ale věděla jsem, že je taková literatura pro 10-11letou holčičku docela "nářez", že bych knihu ještě nedokázala přelouskat. Vlastně jsem si jí ze zvědavosti někdy ve 12 zapůjčila v knihovně, ale už styl vyprávění na první stránce byl pro mě natolik atypický, že jsem své záměry přehodnotila a odložila četbu na další roky.
Teď, když je mi 14, jsem pocítila náhlou chuť dát tedy knize druhou šanci, ostatně proč by ne, třeba jsem za ty 2 roky udělala jistý pokrok v porozumění textu...

A musím říct, že se mi kniha jevila ÚPLNĚ jinak, svými ironickými způsoby mě dostala už na první stránce a ač ne nějakým rychlým tempem, jsem se do knihy postupně čím dál více ponořovala. Ze začátku jsem sice byla nejistá z byť osobitých a zajímavých, ale poněkud zdlouhavějších dialogů, ale stačilo si pouze zvyknout a pokusit se v nich najít alespoň minimální osobní sympatie.
Když jsem se do knihy tedy trvale ponořila, příběh, byť známý nazpaměť, mě dokonale okouzlil. Našla jsem v něm naprostý klenot světové literatury, kam právem patří. Ocenila jsem, že se kniha obešla bez dlouhých, (nudných), zanícených popisů okolního světa...jedná se přesně o věc, jež mě dokáže od knihy dokonale odradit.

Pýcha a předsudek je kniha, která i po těch staletích jen tak nevyšuměla, ba naopak má pevné místo v absolutní špičce.

Sečteno podrženo, tomu, kdo ještě neměl možnost okusit toto charismatické nádherné a nesmrtelné dílko, radím, aby šel bez obav do toho! Jinak vážně o mnoho přijde! :)

pemla
25.04.2014 4 z 5

Knihu jsem si pořídila a začala číst na základě shlédnutí seriálu z 95, který je věrnou adaptací. A můžu říct, že mě vizuální zpracování bavilo více, ale i kniha měla něco do sebe - a to hlavně konec, který je ve filmu uťat a do kterého jsem se zamilovala. :) Některé knižní pasáže jsem přeskakovala, některé jsem musela číst stále a stále. Nebýt seriálu, asi bych po knize nesáhla, tento typ četby mi moc blízký není. Nicméně nelituji, krásně napsaná oddechová kniha, ke které se budu určitě ráda vracet.