R.U.R.

R.U.R.
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541841/bmid_r-u-r.jpg 4 5766 5766

Čapkovo utopistické drama, v němž se světu poprvé představilo slovo robot. Vypráví o továrně, v níž vznikají roboti, kteří pracují za lidi a umožňují tak vzniku jakéhosi ráje. Jenomže nic netrvá věčně a i roboti můžou začít myslet na sebe...

Rocker007
15.03.2013

Hra, ze které mrazí.

Karolin
17.02.2013 5 z 5

Skvělá ! Rozhodně si ji přečti !!

Bublinka78
08.01.2013 5 z 5

Požádali jsme svědka na naší svatbě, aby přečetl při obřadě závěrečnou Alquistovu řeč, takže mám k této knize silný vztah. Je to poučné a velmi krásné drama. Čapek mne nikdy nezklame a ráda se k němu vracím.

Freedyn
24.12.2012 4 z 5

Mě se tedy RUR líbil. Ze začátku mi sice dělalo problémy se zorientovat (ale to mě dělá u dramat pořád..) ale výsledek byl krásné čtení :)

Kate.S
06.12.2012 4 z 5

Hezky vystižené. Čtivé a napínavé.

Evus
05.12.2012 3 z 5

Knihu jsem přečetla za chvíli a mám z ní poněkud rozporuplné pocity. Místy je velmi patetická, nedává smysl, hlavně ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka má rozhodnout, jestli si vezme předáka té společnosti... A sci-fi taky nic moc. Celkově mi připadá, že tady psal Čapek pod svou úroveň, minimálně pod úroveň toho, co jsem od něj zatím četla. Za morální ponaučení 3*

Veru.nka
29.11.2012 5 z 5

Kdo tvrdí že povinná četba nemůže být skvělá? Já rozhodně ne.
Nelituji toho, že jsem tuto knihu vzala do ruky.

gacie
31.10.2012 4 z 5

Pro mě, jako pro fanouška sci-fi, to byla povinnost si ji přečíst a vůbec nelituji. Karel Čapek je nejlepší český spisovatel. A každé jeho dílo má něco v sobě.

Joges
30.10.2012 5 z 5

Čapek rozehrává úchvatnou impozantní hru, která se stala světovou.

HiRes
14.10.2012 5 z 5

Čapek, pro mě nejlepší český spisovatel. Jedno z mnoha výborných dramatů. Přelomové dílo, na které se začíná zapomínat. CHYBA!

Knišíl
12.09.2012 5 z 5

Ač součást povinné četby, knihu jsem přečetl ve dvou dnech. Určitě jedna z nejlepších a nejčtivějších knih k maturitě. :-)

Aliii
07.09.2012 5 z 5

Divadelní představení jsem neviděla, ale kniha se mi moc líbila.

emptyRow
23.08.2012 4 z 5

´´... Proč ješte sítí hvězdy, když už není člověka, který by se jimi kochal ...´´
S úžasným citom a krásnymi metaforickými zamysleniami sa prešpikovaná hra od majstra svojho remesla. Začiatok bol trošku nezáživný a uťahaný, následne sa z tohto čítania stala veľmi pekná jazda. Samotné zakončenie bolo naozaj zaujímavé od prechodu z o sveta technológií ku návratu človeka ku knihe kníh. Veľmi pekné čítanie.

Graine
16.08.2012

Měla jsem možost zhlédnout i divadelní představení a vřele doporučuju

Radkab.
15.08.2012 3 z 5

Nejednat se o povinnou četbu, asi bych nikdy tuto knihu nevzala do ruky. Drama a ještě k tomu utopistické, to není nic pro mě, říkala jsem si. Přesto nakonec toho, že jsem R. U. R. přečetla, nelituju. Stejně, jako dalo tohle dílo světu slovo "robot", dalo i něco mě.

MissBlack
15.08.2012 5 z 5

Dokonalé! Pro mě dokonalé. Já tomu opravdu nemám co vytknout. Nedokážu pochopit, jak to některé lidi ze třídy nemohlo bavit. Alespoň trošičku. Jsou tam krásné myšlenky, co se týče otázky moci, stvoření života, soucitu, lásky...
Je to jedna z knih, které si určitě přečtu znova a doufám, že hru budou u nás brzy hrát, abych ji mohla i vidět.

Ledinka
14.08.2012 3 z 5

Musím se přiznat, že přes všechnu originalitu jsem RUR nedočetla. Začala jsem se v ději ztrácet, protože jsem jí už na konci nedokázala věnovat takovou pozornost. Začátek famózní, poté už to nebyl můj šálek kávy. Mě byla sympatičtější Bílá nemoc :)

kacimilek
05.08.2012 5 z 5

RUR je takový sci-fi příběh, který podle mě nemusí být až tak velkou utopií. Samozřejmě v této době vzpoura robotů nehrozí (snad), ale postupem času, kdy se moderní stroje a přístroje budou nadále rozvíjet a mít velký úspěch, nebudu daleko od pravdy. Knihu mám velmi ráda a také se mi líbila divadelní adaptace zlínského divadla. Mohu pouze doporučtit.

Kiki C.
04.08.2012 5 z 5

Tuto knížku jsem měla v povinné četbě a myslela jsem si, že to bude nuda, ale nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Prostě super! :))

ILDK
22.07.2012 5 z 5

O tomto díle snad jen samé pozitivní superlativy!!!