Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5416 5416

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Pianistka
11.06.2020 5 z 5

Má první kniha od S. K. Jsem nadšená. Víc asi netřeba dodávat. :)

Netti
09.06.2020 4 z 5

Má první kniha od Kinga... V polovině jsem byla s pláčem rozhodnuta, že ji odložím... Že je to na mě silný kafe, hlavně proto, že mám děti přesně ve věku těch v příběhu. Zvědavost ovšem zvítězila a po lehkém vzpamatování, jsem ji druhý den dočetla. A nelituji. Určitě zase po nějaké Kingovce sáhnu, ale chce to pauzu ;)

Venny345
08.06.2020 4 z 5

Rok. Minimálně rok si teď dám od Kinga pauzu... byla to moje první kniha od tohoto autora, ale určitě ne poslední.
Zapůsobila na mě více, než jsem čekala. Něco tak morbidního jsem tedy ještě nečetla!
Líbilo se mi, že celý příběh byl protkán jakýmsi vláknem, které vás stále tlačilo kupředu.
Na závěr jedno malé doporučení; nedělejte stejnou chybu jako já a nedočítejte tuto knihu za bouřlivé noci plné blesků...atmosféra hororu je tím tak umocněna na druhou...

PetiJelinkova
07.06.2020 5 z 5

Moje druhé setkání s tímto spisovatelem a rozhodně o dost lepší než Tommyknockeři. Tento příběh si ode mě zaslouží plný počet!

Elkiss
29.05.2020 5 z 5

Ne nebala jsem se....ja se totiz malem u cteni po.! Snad zadna knizka me nevydesila tolik jako tahle. Fuj fuj a znova fuj! King me po dlouhe dobe vazne k smrti vystrasil, uz jen proto, ze mam stejne stare dite jako byl Gage. Predstavivost jela na plne obratky a ta bezmoc a zoufalstvi byla zivejsi nez nejzivejsi sen, co se mi kdy zdal. Dilu po pravu nalezi cena E.A.Poea a pro slabe povahy vazne neni. Ale zpracovani a vypraveni Vas tak chytne, ze 5 z 5ti hvezd je tady zcela na miste.

bigbabe
28.05.2020 4 z 5

Vrhla jsem se do ní kvůli výzvě a jsem ráda. Horor není můj žánr, asi bych se do něj jen tak nepustila, King je to také můj první.
Překvapilo mě, že to nebyl jen tak hororový příběh, ale že King má spoustu vážných myšlenek, které se linou příběhem jako by s ničím nesouvisely, ale přitom souvisí se vším.

sedw
26.05.2020 3 z 5

U této knihy upřímně nechápu vysoké hodnocení. Na Kinga i v rámci žánru mi přišla spíše průměrná. Četla se dobře, ne že ne, ale z mého pohledu neměla vůbec nic navíc, co by mě nutilo ji číst znovu.

Daorien
23.05.2020 4 z 5

Já nevím ...

Nevím jakým způsobem tohle dílo hodnotit. Jako horor spíš ne, vzhledem k tomu, že autor má tendenci odhalit co se stane několik kapitol dopředu. Napětí z toho, co se stane se tak mění v očekávání, kdy už se to konečně stane.

Jako psychologický román s prvky mysticismu by to bylo nejspíš vhodnější. Celá kniha je vlastně o tom, co se hlavní postavě odehrává v hlavě a jak na něj působí příkoří a radosti, kterými si jeho rodina prochází. Z tohoto pohledu bych hodnotil knihu o jednu úroveň lépe, než z pohledu hororu.

Co se týče čtivosti tak je to taková horská dráha, pomalu vás to táhne nahoru, pak rychlý sešup a zase pomalu nahoru s konečnou zastávkou v epilogu, který mě upřímně řečeno ačkoliv je to jenom pár řádků naprosto nadchnul a dodává celému příběhu velmi ponurou záhadnou tečku.

kniznistranky
16.05.2020 3 z 5

První kniha od pana Kinga, kterou jsem četla. Byla jsem zvědavá a natěšená jaké to bude. Nějak jsem počítala s tím, že by mi styl autorova psaní nemusel úplně sednout, ale naopak. Četlo se mi to moc dobře, ALE ten děj mě trochu zklamal. Začátek pomalejší, střed o něco lepší a napínavější. Konec to trochu zachraňoval. Řekla bych, že cca od poloviny knihy se mi po začalo víc líbit a poslední část byla skvělá a akční. Možná trochu nereálná ale líbila se mi. Celkově bohužel musím knihu hodnotit jako průměr. Čekala jsem asi víc :/ Kingův styl psaní mě ale příjemně překvapil a potěšil (čekala jsem, že to bude složitější a ne tolik čtivé) a plánuju si od něho přečíst i další knihy. Dlouho přemýšlím nad Pod kopulí a také nad TO. V obou případech jde ale o pořádné bichle, takže jsem chtěla začíst s něčím kratším, abych věděla, jak mi King sedne.
Za mě doporučení, ale nemějte příliš velká očekávání.

Set123
14.05.2020

(SPOILER) Nechtěl jsem knihu hodnotit, ale sedmistý komentář? To si nemohu odpustit.

Osobně jsem měl trošičku problém s představivostí. Prostě mi malý Gage nepřipadal býti tím pravým zabijákem. To pro mě byl největší kámen úrazu.

Pan King si krásně hraje s myšlenkou ztráty dítěte (zajisté děsivou) a resurekcí, či reanimací, která se zde zvrhává v prachsprostou nekromancii, se kterou není radno si zahrávat. Zkrátka indiáni nebyli Kristus, aby nechávali mrtvé vstávat z hrobů, milé, zdravé a hodňoučké.

První dvě části byly skvělé a plné hutné, mrazivé atmosféry, ta poslední – naštěstí nejkratší – ve mně však zanechala nechuť. Nevím, ta zběsilost, agresivní děsivost a vůbec taková chaotičnost poslední části na mě neúčinkovala dobře. Zato poslední stránka, posledních několik vět… To bylo skvělé – ehm, samozřejmě děsivé a nechutné, ale skvělé.

Jako horor na mě kniha působila velice silně, to je pravda. U ostatních knih od pana Kinga se mi to nestává často, ale zase na druhou stranu je pravda, že jsem jich zatím mnoho nepřečetl. Po dočtení této knihy jsem každopádně měl chuť projít, když jsem přišel domu, celý dům s nožem v ruce.

Není to nejlepší kniha od pana Kinga, kterou jsem četl, ale je dobrá. Doporučuji.
P.s.: Film je naprosto nekoukatelný. Malé tvůrčí úpravy chápu, ale tady se mi to opravdu nelíbilo.

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Jak to dopadne, když se rozhodnete vzít smrt do vlastních rukou a jít proti přírodním zákonům? Blbě! Doktor Louis Creed se stěhuje do nového domu společně se svojí ženou, dvěma dětmi a kocourem Churchem. Vše v novém domově vypadá v pořádku. Bohužel smůla na sebe nenechá dlouho čekat a dojde k neštěstí. Jejich kocoura srazí kamion a on umírá. Ale to, zdá se, není tak hrozné, jako to, co bude následovat.. Řbitov zviřátek je má první kniha od Kinga a já jsem spokojená! I když jsem čekala různé děsy a běsy už od první stránky, bála jsem se až ke konci. Děj plynul pomalu, ale to ve finále vůbec nevadilo. Protože jsem se bála tak akorát :) Jsem ráda, že už nejsem poslední na planetě, kdo nečetl nic od Kinga a už se moc těším na další jeho kousky :)

MamaKnihomolka
05.05.2020 5 z 5

Tento příběh je pro mě hrozně důležitý. Nejen, že se řadí mezi mé oblíbené knihy od Stephena Kinga, ale také byla má první od něj.
I potřetí jsem stále měla mrazivý pocit v zádech. Zlo přímo čiší ze stránek a u konce se nedá odtrhnout.

King prostě umí nastolit hrozivou atmosféru, že při čtení večer mi tlouklo srdce tak, jakoby se mělo vydrat napovrch. Nejsem žádný strašpytel, ale má fantazie je bujná a tak si vše detailně vybavím. Při čtení i teď po ní mám při pohledu na našeho kocoura divný pocit. I takové následky na vás může kniha zanechat jako to, když vedle vás jde, ohlížíte se přes rameno.

V mnoha věcech jsem Louise fakt chápala. Když člověk přičichne k něčemu takovému, je těžké se od toho držet dál a neposunovat hranice. A k tomu ta bolest ze ztráty...
Dřív mi ten konec vadil. Teď už tolik ne. Asi je to jen tím, že vím, jak to skončí a není to pro mě takový šok.
I po letech patří mezi mé nej.

Podle knihy je samozřejmě natočen film, který mnozí znáte, aniž jste si toho vědomi. Já osobně velmi doporučuji provedení z roku 1989 (Hřbitov domácích zvířátek), protože to má děj nejvíce podobný knize, nejspíš i protože scénář psal sám autor a i si v něm zahrál. Naopak zpracování z roku 2019 (Řbitov zviřátek) je příšernost. A film z roku 2023 (Řbitov zviřátek: Pokrevní linie)? Neviděla jsem ho a podle traileru asi ani nechci.

Zelený_Drak
02.05.2020 3 z 5

Myslím, že přes první polovinu knihy mě dostala jen skutečnost, že jsem Řbitov zvířátek poslouchala jako audioknihu. Nakonec dávám tři hvězdičky za řemeslně dobře odvedenou práci s postavami (které mi ovšem byly úplně ukradené, takže jsem se musela trochu nutit do objektivity). Ale ta jednoduchá zápletka... Rodina se dvěma dětmi a koucourem, žena má dávné trauma ze smrti, muž je racionální doktor, mladší z dětí se akorát učí chodit. Nesmyslně rušná silnice. Starý indiánský hřbitova za humny. Sousedi naproti jsou staří starousedlíci, aby mohli vše kolem hřbitova nově přistěhovaným vysvětlit. A jmenuje se to Řbitov zvířátek. Ve chvíli, kdy člověk ví tohle, ví i co se bude dít a jak to dopadne, což teda značně snižuje napětí.

CarolC
28.04.2020 5 z 5

Naprosto strhující děj, od začátku do konce je děj absolutně našponovaný. Nemám slov! Dokonalé! Naprosto brilantní klasická kingovka. Přečetla jsem na čtyři delší zátahy. Nešlo jinak, kniha měla nějakou zvláštní moc.

Polinka92
26.04.2020 5 z 5

Hodně pěkný příběh, který nám říká, že nic není zadarmo. Nic se nemá pokoušet.

Gracian1964
26.04.2020 5 z 5

Pánové, takmer 700 komentárov, fúha.... To je něco.... Konečne som sa odhodlal prečítať si aj toto dielo od Majstra a ako pravoverný fanúšik nemôžem inak, než maximum hviezd. Desivo morbídne, úchvatné, famózne. Myslel som si, že som túto knihu kedysi dávno čítal, ale ak aj áno, vôbec som si na ňu nepamätal. Živá nočná mora šľahnutá šialenstvom.

Sany87
25.04.2020 5 z 5

Krásně se četlo. Doporučuji.

Lesandi
25.04.2020 3 z 5

No, kde jenom začít ... nějakou dobu na mě kniha zírala z knihovny, říkala jsem si: 'Úú Řbitov zvířátek, to bude síla!' Musím uznat, že Zelda, Gage a závěrečný epilog, ta poslední věta, to byla síla! Ale zbytek mě trochu, zklamal? Ne. Možná .... Já nevím, možná když se o něčem pořád mluví, pak si člověk myslí, že jak to nebude úžasné.
Kinga mám ráda pro jeho psychologické thrillery. U příšer s rohy a šupinatým jazykem se nějak neumím bát.

Nikusha
24.04.2020 5 z 5

Hrůza. Hrůza. Hrůza.
!! SPOILER!!

Já myslela, že pro mně nic horšího než příběhy z koncentračních táborů být nemůže. Ale může. Druhá část knihy. To celé bylo pro mně učiněné utrpení. Úmrtí dvouletého dítěte. Pohřeb. To následné vyjmutí z pohřbené rakve. Ta věta "Luis choval svého syna". Booooože. Jako kdybych to četla kdysi, tak by mi to možná nic moc neudělalo. Ale teď jako novopečená matka....peklo.
No abych knihu tak nějak ohodnotila celkově, tak super čtivá, žádné nudné pasáže. I ty hororové prvky krásně napsané, že se člověk fakt bojí. Po přečtení "To" jsem se bála, že mě to nebude bavit, ale tohle je úplně jiné kafe. Ale už si to nikdy nepřečtu :D

BGolias
18.04.2020 5 z 5

Mé první setkání se Stephenem Kingem a jeden z mých oblíbených knižních hororů, který se vyjadřuje k tématice smrti a jejímu pojetí v dětství a dospělosti. Včetně jejího přijetí. Nepříliš obsáhlá kniha má rychlý nástup a stejně rychlý spád. Nemá žádné hluché místo. Přesto se ale postavám věnuje dost na to, abychom je chápali i žili s jejich starostmi. V tom je King prostě excelentní. A horor zde je velice dobře dávkován. Tak aby vyzníval co nejsilněji. Tedy v rámci ohrožení hodnot, které si jako čtenář vybudujete ke svým postavám. 95%