Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5416 5416

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Sofós
16.04.2020 5 z 5

Kniha začíná pohodově, ale záhy se začne do příběhu vkrádat zlo. A je ho víc a víc. Děj je vymyšlen opravdu ďábelsky, nemohla jsem přestat číst. Vše je do detailu promyšlené a skvěle do sebe zapadá. Excelentní!

kristyna3010
13.04.2020 5 z 5

V tomto případě určitě musím doporučit knihu než-li film. Dobře napsané, hned mě kniha pohltila.

Hanca91
08.04.2020 5 z 5

Na knize se mi nejvíce líbí to, jak graduje.

Musím říct, že první část bych klidně zkrátila. Takové top okamžiky jsou setkání s Pascowem, Churchova nehoda a vyprávění o Zeldě.
U druhé části knihy už jsem si regulérně začala okusovat nehet na palci.
A třetí část? Tu jsem málem ani nedočetla, tak moc jsem měla nahnáno.
No a po přečtení epilogu přemýšlím o tom, že budu v noci asi mýt okna, protože hrůzou rozhodně neusnu.

Myslím, že si knihu znovu nikdy nepřečtu, tak moc mě vyděsila. Ale rozhodně musím uznat, že to King opravdu umí...

kamila5406
06.04.2020 5 z 5

Nejoblíbenější spisovatel znám i jeho filmy a super

Boboking
06.04.2020 5 z 5

Po minimálně 15 letech jsem se opět vrátil ke Kingově klasice jménem Řbitov zviřátek. Titul, který jeho rodina považovala z nejhrůznější dílo, které King napsal, je typickou ukázkou jeho tvorby. Temné, hrůzné, v závěru krvavé, a především bez jakékoliv možnosti happy endu. Dporučuji.

Anitram22
03.04.2020 5 z 5

Moje první kniha od autora. Bravůrně napsaný hororový příběh. Při čtení jsem se místy i bála a knihu musela zavřít, hlavně ke konci knihy. Ale stejně mě zvědavost donutila číst dál a dál. Určitě se ke knize v budoucnu opět vrátím a přečtu si ji znovu.

pastelka53
21.03.2020 5 z 5

Jsou knihy, které by člověk mohl číst rok co rok... Za mě je toto jedna z nich.
Už před lety jsem Řbitov zvířátek četla. Bála jsem se, byla jsem naštvaná a plakala jsem nad smůlou rodiny Creedových. Po letech mám ty samé pocity, stejnou sklíčenost i děs v duši. Jsem milovníkem knih od mistr S. Kinga a díky tomuto dílu na něj nikdy nezanevřu.

TomHr
16.03.2020 5 z 5

Další recenze Řbitova zviřátek? Nošení dříví do lesa! Jedná se o klasiku žánru, přitom nejde ani o vyvražďovačku, ani o typický zombie horor. Hrdinové knihy, běžní slušní a hodní lidé, si zlo přivolávají sami, přestože tuší, s čím si zahrávají...
Jak je u Kinga obvyklé, děj se rozvíjí zvolna, aby vyvrcholil dramatickým finále. Nicméně v této jeho knize je od prvních kapitol pod povrchem znatelná přítomnost čehosi zlovolného. V druhé půli knihy gradují mistrně napsané napínavé a hororové pasáže až k nevyhnutelnému konci.

tetes
15.03.2020 odpad!

(SPOILER) !!! SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje !!!

Ono, tej knihe nie je čo vytknúť, lebo sa „čítala sama“ (alebo žeby už to bolo vytknutie?).
Keby som ako autor chcel čitateľa prekvapiť s cintorínom, kde ožívajú mŕtvi, nedám pointu do názvu diela. Keby som chcel prekvapiť fiktívneho Louisa (doktora, kvázi hl.hrdinu z knihy) s cintorínom, nepovedal by som mu o ňom nič (ako povedal Jud). Celkovo bola kniha prehliadnuteľná od začiatku. Pôjde o cintorín, kde zakopaním ožije mŕtvy (to sa povie v prvej štvrtine knihy). Predtým, ako ožije, toho mŕtveho treba „vyrobiť“ – postaviť pár metrov pred domom hlavný rýchlostný ťah, po ktorom sa premávajú kamióny a susedov dom dať oproti cez cestu – veď prečo nie (vsadenie postáv aj s kamiónmi je v prvej štvrtine knihy), a na ňom zabiť toho, ktorého chceme pochovať = úplne logické. Potom sa zvyšok knihy čaká na to, kedy sa niečo bude diať. Že cintorín funguje = kriesi, vidíme na kocúrovi už na konci druhej štvrtiny knihy a potom AŽ DO KONCA KNIHY čakáme, bude príbeh nejaký (Roman Anďel :D). Ak šlo autorovi o napísanie hororu s myšlienkou „čakáme na horor“, tak mu to bravúrne vyšlo. Na konci knihy kamión konečne zloží doktorovho syna, ten ho, samozrejme, pochová na cintoríne a synátor si na pár hodín (posledných cca 5 strán knihy) pochodí mŕtvy po dome, za tých 5 strán zabije dédušku a mámušku, a bodka, koniec knihy. Zvyšok knihy sa nič nedeje, iba naťahujú stránky, aby kniha neskončila ako 10stranová poviedka. Autor nás naozaj presviedča a presvedčí o tom, že horor môže byť aj samotné „čakanie na horor“. Keby bola kniha o polovicu kratšia, bola by lepšia. Možno. A keby v nej od začiatku nelietali kamióny a nevolala by sa Cintorín a nepovedal by nám starý ujo na začiatku, že na cintoríne zakopaním mŕtvoly ožívajú, tak by sme možno nepredpokladali, že nejaký kamión niekoho zabije a že ujo doktor toho niekoho pôjde pochovať, aby vstal z mŕtvych a aby bola psina.
A k filmom, ktorým kniha slúžila ako predloha: ani jedna filmová adaptácia nezachytila biblické myšlienky a „skutky“ v knihe = namiesto toho, že Jud v knihe „zaspí Petrovým spánkom v Getsemane“ ho Louis vo filme opije. Vo filme žiadne „Lazár vstaň“, v knihe to máme spomenuté niekoľkokrát aj s odvolávkou na stať v biblii. Vo filme dokonca nie je spomenuté, že Rachel je židovka a Louis má problém s jej otcom, čo bola v knihe jedna z podstatných „rodinných“ vecí. Judova Norma vo filme nežije, v knihe je práve ona príčinou, prečo sa Louis dozvie o cintoríne. ...a také meno ako Steve Masterton vo filme absolútne nehrozilo ani spomenúť, pritom, keby chcel spraviť King pokračovanie knihy, tak na Stevovi Mastertonovi a preživšej malej Ellie by mohol postaviť základ (a namiesto „Hej hou, lets go“ od Ramones, by mohol použiť „American idiot“ od Green day).

DericCaster
15.03.2020 3 z 5

Řbitov zviřátek je mé další setkání s autorem. Nemohu říci, že mne knížka nebavila, ale z těch co jsem četl mi přišla asi nejslabší. Téma s trochou nadpřirozena bylo typicky Kingovské, avšak příběh mi přišel nedlouho po začátku celkem předvídatelný...

Marcas94
10.03.2020 5 z 5

První a zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Kinga četl. Horor, jak se patří. Atmosferické situace jsou skvěle napsané a vybroušené tak, že když jsem chtěl jít v noci na záchod, tak jsem si to i párkrát rozmyslel. Navíc, oproti známějšímu TO, dává aspoň smysl.

klavesnicetuka
10.03.2020 5 z 5

King je sice rozvláčný a v této knize trochu víc, ale nevadí to, protože několikrát přišel šok. Kniha byla napínavá, přestože jsem tušila, kam to směřuje a doufala, že to tak nedopadne. Bála jsem se. Líbily se mi popsané myšlenkové pochody pana Creeda. Brilantní konec.

Birlibán
07.03.2020 5 z 5

Typický King, napínavé do poslední chvíle...

Yorika
02.03.2020 5 z 5

U této knihy jsem prožívala muka. Neustále jsem v mysli odrazovala hlavního hrdinu od jeho činů ,,nedělej to, nechoď tam" apod. Přitom jsem dobře chápala, proč to musí udělat.
Skvěle vystavěná atmosféra strachu, ten úžasný Kingův hororový svět...Jedna z mých nejoblíbenějších kingovek.

Adrim
23.02.2020 1 z 5

Chvílemi napínavější, ale jinak nijak skvělá kniha

jarynek
23.02.2020 5 z 5

Tak tuto knihu jsem už jednou četl - v minulém tisíciletí:). Již tenkrát se mi to hodně líbilo a i na druhé přečtení velká spokojenost. Určitě některé pasáže čtenář prožívá jinak, když má teď vlastní děti. Každopádně super atmosféra něčeho nevyhnutelného, kdy víte, že děláte něco, co byste neměli, ale stejně si nemůžete pomoci a pokračujete ve svém zoufalém konání a kdy přehlížíte zcela zjevné, protože vidět nechcete. Ale ono se vám to vše bezpochyby spočítá i s úroky.
Stále řadím mezi jedno z nejlepších děl z toho, co jsem od Kinga četl.

Ridley
21.02.2020 2 z 5

No anoooo, po filmu jsem si to musela přečist....moje prvni kniha od Kinga a nevim mám trochu rozporuplné pocity....film mi přišel takový "nic moc" a myslela jsem, že to kniha spraví, ale nějak se nepovedlo

elena2054
19.02.2020 2 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli čtenářské výzvě.
Je to má druhá kniha od Kinga. První jsem jako vůbec jedinou knihu nedočetla a málem jsem nedočetla ani tuto.
Kingovo psaní mi zřejmě nevyhovuje.
Kniha plná úvah a myšlenkových pochodů, během nichž se pořád vracíme do minulosti. No, a jelikož je děj velice předvídatelný, nevzbuzuje ve mne ona rozvláčnost a spousta zbytečných stran napětí, ale neskutečnou nudu.
Z celé více než třísetstránkové knihy by stačilo udělat povídku, která by měla stejný efekt nebo by dokonce vyzněla strašidelněji.
Navíc jsem k žádné z postav necítila sympatie.
Chtěla jsem dát z úcty ke spisovateli lepší hodnocení, jenže pak jsem si řekla, že jakápak úcta, když jednu knihu jsem nedočetla a druhou s velkým přemáháním..?

A závěrem ještě jedna věc (pozor, malý spoiler), která mne při čtení iritovala, a to, že jsem ještě nezažila tak vyspělé pětileté dítě se slovníkem a myšlením dospělého.

Škoda no, zdá se, že nejsem cílová skupina pana Kinga.

OnlyFour
18.02.2020 5 z 5

Nemám rada hororové veci, ale proste King :) Pred pár rokmi som čítala knihu a neviem prečo, ale nezaujala ma. Preto som tentokrát siahla po audioverzii a spokojne som si vrnela :D Je to strašidelné, zúfalé, miestami nechutné (hlavne keď sa mi trafí nejaká fajná scéna do jedla). Film ale vidieť netúžim.

Kaik
17.02.2020 5 z 5

"Je zřejmě scestné věřit, že neexistuje hranice hrůzy, jakou může lidská mysl zažít."

Moje druhá přečtená kingovka a oproti předchozímu To mi Řbitov zviřátek sedl mnohem více. King je skvělý vypravěč, příběh byl napsán naprosto přirozeně a uvěřitelně. I když jsem Luisovi v duchu mnohokrát říkal "Nedělej to!" a děsil se toho, co zákonitě musí přijít, kdesi hluboko uvnitř jsem ho chápal a jeho motivům rozuměl. Intenzivní čtenářský zážitek, jsem nadšen!