Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5416 5416

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

andrea7191
13.02.2020 4 z 5

Kniha je napínavá, čtivá a i dnes, po letech, kdy jsem jí četla poprvé a nyní se k ní vrátila můžu jen říct, že King je prostě KING.

Jarmila97
11.02.2020 4 z 5

Knížka se mi hrozně líbila taky byla moje první od Kinga, jediný co bych ji vytkla je ten konec, asi jsem náročná ale přišel mi ten konec takový otevřený ohledně jeho ženy.

Jaruš7
10.02.2020 5 z 5

Audiokniha, po knize bych nesáhla.
Příběh jsou hrátky s osudem a místo s příznačným vlivem je okolí hřbitova, v tomto případě dětská zkomolenina trochu jiného, který má v indiánském území jistou moc. Dotek, pokus o využití síly moci, je jako vstoupit na tekuté písky, zachvátí představivost a pozitivum které vyvolává je role ve hře na Boha, Ježíše.
Mistr hororu má očitý záměr, pokus o řešení v citlivosti dětských neznalých pocitů dokázat bolest ze ztráty změnit, ale pokusy napravovat jsou na zcestí....
Citace :"Když si chceš zmapovat všechny katastrofy, zajdi k lékaři."
Vývoj přirozenosti jde cestami, které mozek fantasty přijímá jako výzvu. Skutečnosti dnešních časů jsou ukázkou hrátek mocné přírody. Boj s ní ji dává jen možnost další variability.

L.Helena
09.02.2020 4 z 5

Nemám ráda filmové horory, tudíž tento žánr nevyhledávám ani v knižní podobě. Ale říkala jsem si, že King je vlastně již klasika a tak jsem zkusila alespoň audioknihu. Poslouchalo se to velice dobře, místy mi to sice přišlo poněkud zdlouhavé, a pokud bych četla, tak si nejsem jistá, jestli bych u knihy vydržela, ale možná si časem poslechnu i něco dalšího.

Misanecka
09.02.2020 5 z 5

Tuto knihu si troufnu zařadit mezi top Kingova díla a dle mého názoru plným právem.
Dlouho ve mně žádné jiné dílo nevzbuzovalo takové pocity jako hřbitov zvířátek.
Nedivím se autorovi, že knihu nechtěl zprvu vůbec vydávat, protože, jak sám uvedl:
,, Nechtěl jsem věřit, že jsem dokázal napsat něco tolik bolestného a zoufalého, co by mohlo někdy spatřit světlo světa."
Kniha ve vás dokáže naplno vzbudit bolest, zmar i zoufalství, prostě veškeré emoce a nakonec i pochopení, proč je člověk ochoten udělat v zoufalé chvíli zoufalé věci. Děj vás natolik strhne, že se sami začnete ptát, proč neexistuje takové místo, kde by smrt vlastně nebyla žádným koncem a bolest by byla jen krátkým momentem, do určité chvíle, kdyby to však nemělo jeden malý háček...

jasnyj
05.02.2020 4 z 5

Je to psychodrama s prvky hororu. Je to skvělé nastínění jednání člověka, který se rozhoduje zda přijmout ztrátu blízkého člověka, nebo se vydat cestou kdy jej získá zpět. volí druhou možnost. Jenže za jakou cenu? A přinese to vůbec očekávaný výsledek?
Začátek velmi pozvolný ale od smrti kocoura nabral děj obrátky a ke konci už bylo těžké se odtrhnout. Úplný závěr mi připadal dost hororově tuctový, jenže kniha byla vydána poprvé roku 1983. Což tehdy bylo jistě přijatelnější a ne tak okoukané.

Suzynka29
04.02.2020 4 z 5

První kniha, kterou jsem od S. Kinga četla. No co k tomu říct. Jako bavilo mě to, přečetla jsem během jednoho dne. Nápad celé knihy super, i když to tedy rozhodně nebylo moc oddychové a pohodové čtení. Líbil se mi styl psaní, i když je pravda, že někdy jsem odstavce tak nějak přeskakovala, protože to chvílemi bylo až moc zdlouhavé. Celá ta část o jeho synovi mi přišla hrozně smutná, ale asi to k tomu patřilo. Každopádně konec mě teda docela dost zklamal. Čekala jsem něco drsného, tajemného, ale tohle mi přišlo až moc přitažené za vlasy, ale dobrý!

Sněžková
04.02.2020 4 z 5

To, co jsem očekávala od pana Kinga, se mi opět splnilo. Umění natahovat příběh jako strunu skoro až k prasknutí a nenechat čtenáře ani na okamžik polevit. Musím říct, že si dám zase na pár dní „oraz“ a přečtu si něco lehčího žánru. Miluju páně Kingovy knihy, ale asi jsem poslední dobou nějak moc přecitlivělá, protože některé pasáže této knihy na mě působily jako dávidlo. Ne z představy rozkládajících se mrtvol. Spíše z představy neznámého strachu, který se jako mlha dokáže připlížit klíčovou dírkou a něco tak iracionálního a nesmyslného jako je „pocit na temeni“ mi naruší celé ráno. Mezi námi - pohřeb dítěte už je sám o sobě dost nepříjemný a při představě, že vám ho podává mistr hororu...

B-artX
04.02.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek je naprosto vyjimečné drama plné potemnělé atmosféry a specifické tenze, kterou jsem nikde jinde neviděl. King napsal naprosto perfektní postavy s uvěřitelnými charaktery, které dělají z knihy na poli mysteriózní literatury velice realistické dílo. Už jen proto se kniha čte velmi dobře. King pracuje s napětím, přísunem informací pro čtenáře a postavami natolik dobře, že jsem se kolikrát přistihl, jak přemýšlím během výuky nad dějem a jeho dalším vývojem. Zvláště během druhého dějství knihy, které mne dost šokovalo.
Knihu bych za horor neoznačil. King nechce ve čtenáři vyvolat hrůzu, strach či úzkost. Řbitov zviřátek je o truchlení a ztrátě blízkého či milovaného. Proto u mě kolikrát vyvolal pocit smutku nad ztrátou prarodičů, přesto, že se to stalo před lety. King je naprosto geniální a jsem rád, že jsem se dostal ke čtení této knihy, přesto že u mě kolikrát vyvolala menší depresi.

Sisi394
04.02.2020 5 z 5

V detstvi jsem videla tento horor v tv a v dospelosti precetla knihu. Obe verze jsou proste skvele dilo.

Noctua8
31.01.2020 3 z 5

Ze začátku velmi pomalé a rozvláčné, později napínavé a na konci vážně děsivé. Závěr dost šílený s absencí zadostiučinění. Celkově mě to příliš nenadchlo.

Sklíčko
27.01.2020

K názoru většiny zde uvedených komentářů se připojím, až ztratím rozum. Nezaujalo mě na tom zhola nic.

denisa7400
26.01.2020 3 z 5

Nezvykle jednoduchý děj, nijak mě to nenadchlo a konec mně trochu zklamal

Arev122
25.01.2020 3 z 5

Sice napínavý hororový příběh, ale nějak mě nevtahl do děje. Příliš mnoho popisů smrti. Více se mi líbila např. Misery

Twinny
23.01.2020 5 z 5

Těsně před zkouškovým mě posedla zběsilá chuť na čtení a tak jsem si ("chytře") přinesla z knihovny pět knížek. Být to jiná kniha, tak ji nechci po čtení skript ani vidět. Se řbitovem to bylo jinak. Musela jsem každý den přečíst kus. I když mi to trvalo skoro čtrnáct dní, tak to stálo za to.
Příběh je velmi napínavý, člověk čeká, co se to bude dít. Začíná to dost nevinně. Jenom malá mýtinka v lese, kde děti pohřbívají své mazlíčky. Jen málokdo tuší, že to místo má zvláštní a nebezpečnou moc.
Vyprávění začíná pozvolna a je čím dál děsivější. V poslední části člověku tluče srdce v uších a nemůže se odtrhnout. Doporučuji pro milovníky hororů. A jsem ráda, že nemám kočku.

knihyKeMne
14.01.2020 5 z 5

Mám předsudky vůči módním autorům, co sází jednu za druhou... To je důvodem, proč jsem Kinga objevila až teď...

To je jeho pravé příjmení? Příhodné.

Překvapil. Asi je patrné, že nemám slov. Ještě doznívá... Mistrovsky napsané.

Deia
12.01.2020 5 z 5

Väčšina Kingových kníh patrí medzi moje srdcovky a ani táto nie je výnimkou. Kniha človeka chytí a nepustí, pri čítaní som často mala zimomriavky, King vie vážne skvelo vykresliť atmosféru. Páčili sa mi "výlety" do minulosti (rozhovory Louisa a Juda), kde sme sa dozvedeli, ako Zlo pôsobilo na mestečko aj predtým. Čo sa mi nepáčilo, je ten koniec. Kingove knihy zbožňujem, ale jeho otvorené, resp. nedotiahnuté konce fakt nemám rada! :D

Rade
12.01.2020 3 z 5

Smrt a vzkříšení kingovským pohledem.
Co bylo dobré? To, co mě u Kinga vždy ohromí a v čem je jedinečný. Pomalé, postupné budování atmosféry, uvěřitelný pohled na hlavní postavy, které autor umí postupně přiblížit tak, jako by se s nimi čtenář dlouho znal. Pro mě – na rozdíl od mnohých - byla nejlepší první část, to dusno, něco nedefinovatelného a špatného, co se blíží a my ještě nevíme co, tam jsem se opravdu bála – tím způsobem, který mám ráda; mám stísněný pocit, ale přitom si říkám, je to výborné.
Bohužel druhá část už pro mě nebyla, mysterium smrti tímto děsivě nechutným způsobem už na mě bylo moc, za mlada bych možná byla nadšená, dnes už o smrti nechci číst takovýmto způsobem. I jako někdo, kdo už nějaké blízké ztratil, nebo možná i jako babička dvouleté vnučky, jsem to moc nevydýchala a dočetla se sebezapřením. Proto mému jinak oblíbenému autorovi (pro mě třeba skvělé Osvícení či Misery, ba i Dlouhý pochod) z čistě osobních důvodů body ubírám.
Jinak ale konec je typicky kingovský, co tam komu chybí?

Hotovson
10.01.2020 5 z 5

Horory běžně nečtu. Udělal jsem zase po delší době výjimku. Dá se říct, že jsem se od toho nemoh odtrhnout, i když mi běhal mráz po zádech fakt hodně, přitom ten začátek byl takovej na pohodu. Každopádně už od tý noční můry a cesty za Řbitov, mě mrazení neopustilo a i když už jsem po kocourovo funuse čekal, co příde byl jsem napjatej jak struna až do konce. Tudíž za mě vynikající.

V bedně bych na to asi nekoukal, páč tam určitě bude miliarda lacinejch lekaček, což nesnášim. Naopak oceňuju na knížce, jak jsou napětí a strach dávkovaný postupně, aniž by člověku hrozil infarkt :)

DK_Ronie
09.01.2020 5 z 5

Musim rict, ze tohle bylo napsano presne podle meho gusta. Dobry styl, velmi ctive, akorat dlouhe. I pasaze, ve kterych se vlastne nic nedelo, dobre odsypaly diky hlavnim postavam. A asi poprve v zivote jsem mel v posledni casti knihy opravdu husi kuzi po tele. Koneckoncu me prekvapil i dej. Sel jsem do toho jako tabula rasa a po notnou cast knihy jsem myslel, ze to bude probihat jinak.