Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5416 5416

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Anyt0crappy
28.10.2019 5 z 5

Skvěle a poutavě psané. Přečetla jsem ji jedním dechem.

DasaN
27.10.2019 5 z 5

Jak jsem si již ověřila King prostě nezklame. Ze začátku chvíli trvalo než se příběh rozjel, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.

SONP
04.10.2019 5 z 5

Řbitov jsem z nějakého důvodu hodně dlouho obcházel a stavěl jsem se k němu stejně jako kdysi dávno k Matrixu - prostě jsem vůbec nevěděl o čem je. Až se ke mě celkem náhodou dostala audiokniha a já strávil 16 hodin v Ludlow a okolí. A musím říci, že už dlouho mě žádná kniha takhle nevtáhla do děje. Paradoxně se mi ze všeho nejvíc nelíbily hororové prvky (i když Louisova noční procházka byla hodně dobrá), ale opravdu mě za srdce vzal ten úplně obyčejný popis rodinného života předtím, než se to všechno zvrhlo. Mistrovi se opravdu podařilo u mě založit až intimní vztah ke všem postavám předtím, než jim v druhé polovině začal fest ubližovat (snad moc nespoiluju). Všechny ty hovory o smrti a o starých časech - no prostě King v nejlepší formě. Trochu váhám, jestli to není moje vůbec nejoblíbenější Kingovka, ale v TOP3 bude určitě. 100%

JP
04.10.2019 3 z 5

Okolo 'Řbitovu zvířátek' jsem kroužil děsně dlouho a je to jeden z dlouholetých restů vůči Kingovi (a ještě jich pár mám, minimálně 'The Stand'). Respektuju ho jako spisovatele-řemeslníka ale s kvalitami jeho děl konstantně zápasím. U tohohle textu mě zaujal spíš osobní rozměr (u anglického vydání je Kingova předmluva z roku 2000) a jak nabaluje na několik motivů, kterými se nechal inspirovat ze svého života, tuhletu 'hrozbu'. Myslím si ale, že příběh značně zestárl a že jsem mu navíc neudělal dobrou službu tím, že jsem si ho pustil jako audioknihu. Ironie, po tolika letech jsem si knihu sehnal v angličtině a hned na to v rámci nové filmové adaptace udělají dotisk, jako kdyby se mi chtěli vysmát do ksichtu. A nakonec příběh stejně sjedu až v mluvené podobě. Možná to v budoucnosti napravím a text si přečtu, protože moje reakce jsou teď tak trochu rozpačité, jako kdybych o něco přišel, jelikož během čtení předmluvy z knihy jsem cítil odlišné napojení, než u audioknihy samotné (možná i překlad a jazyk), takže zatím to vidím a vnímám, že jde o standartní a rutinní kingovku, kde vás napojí na obyčejné životy hlavních protagonistů, než to začne řádně kořenit, jak je u Kinga zvykem. Dokud se ke knize nevrátím, nebudu vědět nic jistě. Některé věci chtějí svůj čas, možná nebyl správný čas na tenhle příběh. Nemám rád, když ke knihám nemůžu vyloženě zaujmout postoj, to se mi dlouho nestalo.

denisa4297
04.10.2019 5 z 5

Knihu už jsem četla podruhé. A myslím, že časem se k ní klidně vrátím znova. Mám ráda "neuzavřené" konce, kdy si člověk může domyslet, jak to nakonec vše dopadlo. Kinga miluju.

snimcibdim
02.10.2019 4 z 5

Vyslechnuto jako audiokniha - kterou určitě doporučuji.
Dostala jsem přesně to, co jsem čekala: klasiku žánru - s naprosto klasickými hororovými motivy.
Psáno zručně - jak jinak u tohoto autora.
Jediná malá výhrada (spoiler!): předfinálová sekvence kdy taťka synka překládá na jiné úložiště už pro mě byla zbytečně natahovaná a rohaté strašidýlko nadbytečné - jsem spíš ten typ, kterého spíš děsí věci tušené než otrocky popisované - ale tady asi platí, že "proti gustu...."

Timkim
01.10.2019 5 z 5

Nejprve knihu, potom film. Knížka byla naprosto skvělá, hlavně ty "hlasy v jeho hlavě". Film mě naprosto zklamal. Proč takovou klasiku nemůžou natáhnout na 2-3 hodiny a musí to "ořezat" na 90 minut?

slamenka
27.09.2019 5 z 5

Knihu jsem četla, protože jsem nedokoukala film. Tak příšerný pro mě byl, a přitom kniha je boží, naprosto kingovská.

RendysStrange
19.09.2019

U čtení knihy jsem se docela bála. Děsivé bylo, když na konci příběhu zaznělo: Miláčku.
Na film si netroufnu.

lukas1038
17.09.2019 odpad!

Nevím, co je na této knize tak výjimečného. Prvních 200 stran naprosto o ničem.

ADE138
16.09.2019 5 z 5

Za mě jedna z nejděsivějších Kingových knih. Tentokrát jsem poslouchala audioknihu, načtená třemi herci. Výborná atmosféra od začátku do konce a závěrečné: "Miláčku!" v podání Kláry Suché mě bude děsit ještě hodně dlouho. Aspoň se mi zlepšila nálada po shlédnutí filmu z r. 2019...takhle zabít skvělý příběh by mělo být trestné...

kotasbk
16.09.2019 5 z 5

Jsem to ale blbec. Proč jsem nezačal číst kinga už dřív? Proč až teď? Až teď kdy mám státnice? Sakra, já chci víc, chci všechny jeho knihy. Hned a teď.
Tam kde to všechno končí, tak u mě vše začíná. Ještě dneska vlitnu do knihovny pro další kingovku.

"Miláčku," řeklo to.

artlucie
15.09.2019 3 z 5

Kniha mě příliš nezaujala, bylo to spíš místy nechutné a valnou většinu času nudné.. Na druhou stranu byla předlohou fakt výbornému filmu (Řbitov zvířátek, 2019), takže plusové body zaslouží.

Catwoman292
11.09.2019 3 z 5

Já nevím.. za mě scény, které měly být děsivé, byly psány ,, jen tak mimochodem, aby se neřeklo" což většinou nefunguje.. a to bohužel ani tady. Místo hrůzy jsem spíše cítila znechucení nad tím, co hlavní hrdina prováděl...

Ronnie68
10.09.2019 4 z 5

nebylo to špatné čtení ...

Tedíkpikolík
10.09.2019 5 z 5

Výborný a hodně depresivní King. Děj lehce předvídatelný ale o to víc jsem tajně doufal, že by to třeba mohlo dopadnout nějak líp. Skvělá, hutná atmosféra.

MarsyPint
05.09.2019 5 z 5

Děj mě naprosto uchvátil.Líbilo se mi jak se nenápadně rozvíjí a pro mě naprosto nečekaně vyvrcholí - myslela jsem, že se v závěru vrátí někdo jiný.Chvílemi mě až mrazilo, ale zároveň jsem si říkala, co kdyby takové místo skutečně existovalo.

Taralcielle
04.09.2019 4 z 5

Horory od Kinga ve mně zanechaly nesmazatelnou stopu. Řbitov zviřátek patří k těm nejlepším. Jinak nejsem úplně příznivkyní tohoto žánru, ani na horory nekoukám v televizi. Nicméně King píše tak, že se opravdu bojíte, i když to třeba nechcete přiznat.

Kishidlo
31.08.2019 5 z 5

Vůbec nejsem zvyklá číst horory. Naivně jsem si myslela, že je to jen knížka a že se potom nebudu sama v noci bát :D
Naprosto mě nadchla zápletka a první část knihy, kdy se vlastně nic neděje. Autor jen popsal život jedné rodiny s kočkou, ale naprosto geniálně. Už se ke knize nevrátím, jsem ráda, že jsem jí dočetla. Silnějším a statečnějším povahám bych knihu vřele doporučila.

tyjá
31.08.2019 4 z 5

Během čtení mě napadlo, že autor musel ztratit někoho blízkého a svůj žal promítl do tohohle příběhu, který byl až moc poutavý a nechtěl se mě pustit.