Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5416 5416

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Mug
31.08.2019 3 z 5

První půlka knihy mě velmi bavila. Byla jsem napjatá v očekávání co bude. Druhá polovina se ale nesmyslně táhla a já doufala, že už to skončí.

raidmnoid
30.08.2019 5 z 5

Nemyslel jsem si, že při čtení knihy mohu mít příjemný mrazivý pocit, ale toto je kniha, která mi to přání splnila (jako jedna z mála). A vím, že tuto knihu si určitě přečtu znovu

Morsie
29.08.2019 5 z 5

Kinga čtu už dlouho - od útlého mládí a ještě jsem z toho nevyrostla. A počítám, že ani nikdy nevyrostu.
Nicméně ke Řbitovu zviřátek jsem se dostala až teď. Ne že bych dřív nechtěla, ale nikdy jsem v knihovně nevychytala volný výtisk. Až jsem si ho nakonec koupila.

A tím se přidávám mezi ostatní fanoušky a opěvovatele téhle knihy!

Možná, že se nejdná o tu nejstrašidelnější Kingovku, já se všeobecně u Kinga nějak nebojím, ale je to kvalitní majstrštyk z Kingovy zláté éry trháků.
Čte se to samo! Narozdíl od většiny Kingových knížek je jen minimální střídání pohledů, což mě hrozně bavilo a sedlo mi to. Navíc tu máte indiány a mrtvá zvířátka a hřbitovy a taky Ramones. A je to prostě boží.

King bude vždycky na mém pomyslném piedestalu spisovatelů.

denny276
27.08.2019 3 z 5

Za mě- tak nějak slabší King. Nebála jsem se ani malinko a děsivý pocit se také nedostavil . Od Kinga jsem toho četla dost a asi díky omílané popularitě této knihy jsem od ní čekala víc.

Daduna
26.08.2019 5 z 5

Další bravurný kousek od mého oblíbeného spisovatele. Knížka,která Vám nedá spát a musíte nutně číst až do konce aby jste věděli,jak to dopadne.

MisaSutcliff
21.08.2019 1 z 5

Opravdu, ale opravdu jsem chtěla, aby mě to bavilo a já konečně prozřela, proč bych taky měla číst Kinga, ale ne. Mě to prostě nenadchlo. Jakožto jeho knihami nepolíbená jsem sáhla po tom údajně nejděsivějším příběhu a až do konce jsem čekala, kdy už to přijde, kdy už se začnu bát. No… když pominu předvídatelnost děje, na které se očividně staví a rodinná dramata, která mají umocnit následné události, tak Řbitov zviřátek pro mě nebyl ničím zajímavý. Celá kniha mi přišla akorát strašně ukecaná, včetně poslední třetiny, která byla alespoň trochu zajímavá a já se kvůli tomu prostě nedokázala do Louise vžít (ačkoliv jsem ho vážně chápala). Možná jsem jen měla přehnaná očekávání a doufala že zároveň pochopím, co všichni na Kingovi vidí. Protože já to pořád nevidím a nevím, jestli se mi chce zkoušet číst něco dalšího.

Sisiisis
20.08.2019 5 z 5

Super strašidelné...

petraj30
15.08.2019 4 z 5

Po přečtení knihy jsem byla tak nadšená, že jsem se rozhodla shlédnout film - to byla jedna z mých největších chyb v životě. Nad knihu nic není. Bohužel o dalších zfilmovaných příbězích od Kinga musím říct totéž

Rolada88
10.08.2019 4 z 5

Nooo lepší než film určitě ale je pravda že jsem četl daleko lepší knihy od kinga

Laylak
07.08.2019 5 z 5

Jedna z najlepsich knih od Kinga. Od zaciatku do konca som citila tarchu, taku uzkost, ked sa clovek nevie poriadne nadychnut a citi tlak na hrudi. Kniha je od zaciatku akasi pochnurna, riesi sa smrt, najprv prirodzena, ako sucast zivota. Neskor uz je kniha az mucivo chmurna, tema deti je pre mna takzka na spracovanie. Kazdopadne kniha splnila svoj ucel.

kklepkaa
05.08.2019 3 z 5

Menší zklamání. Kniha byla napsaná dobře. Jen mi prostě nesedl příběh jako takový. Ne že bych se bála, jen jsem cítila jakési znechucení nad tím vším. Asi už chápu, proč se Kingovi do vydání knihy moc nechtělo.

Tesset
05.08.2019 3 z 5

Má první kniha od krále hororů, ale moc vystrašená jsem teda nebyla. Některé scény určitě byly nepříjemné, ale čekala jsem, že to bude mít daleko větší grády.

kiskuska
05.08.2019 5 z 5

První kniha od Kinga, přečetla jsem (zhltala) za den a půl. hodně mě nadchlo a chci další :-)

Miretti
04.08.2019 4 z 5

Moje první kingovka. Ač jsem byla připravena na děsy a strachy, kniha ve mně zanechala spíše velkou emotivní nálož a dlouho ve mně rezonovala. Pan autor je mistr vypravěč a kniha se mi dostala pod kůži. Určitě se k ní vrátím, myslím, že je v ní skryto mnohem více..

NymphMaeve
30.07.2019 5 z 5

Klasický King, i když je pravda, že tak děsivé to nebylo. Pytel kostí mi přišel horší. I tak je děj moc hezky popsaný, je to v minulém čase a téměř celou dobu nám to vypráví vypravěč z pohledu hlavní postavy - Louise. I když i jiné pohledy se tam najdou - Rachel a Jud. Už téměř od začátku se v příběhu začne prolínat realita a sny, někdy je to tak špatně odlišené až mi to nadělalo v hlavě docela guláš. Jinak je to velmi čtivý a napínavý hororový příběh s podtextem nemrtvých. I samotný indiánský kmen tomu přidává nádech tajemna. Celou dobu je děj postupně odkrýván, vyprávění Juda je sice občas trochu rozvláčné a stejně tak Louisovi přeskakující myšlenky, s tím se dá počítat. Konec mě však úplně odrovnal, myslím teď vlastně až epilog, ale i tak. Navíc jsou do příběhu i toho děsivého zapojeny děti a to je vždy samo o sobě hrůzné dost. Na film se dívat nebudu, protože už vím, jak moc je odlišný. Určitě se brzy pustím do další kingovky s jeho úžasnou děsivou atmosférou.

Romush
30.07.2019 2 z 5

Čekala jsem víc. Celé se to strašně vleklo, několikrát jsem si připadal, že čtu jednu stranu víckrát, nekonečné popisy kde se opakuje stále to stejné. Něco se začalo dít cca 50 stran před koncem ale to už člověk tak nějak tušil co se bude dít a jak to dopadne. Příběh sám o sobě velmi zajímavý, ale v tomto podání bohužel nezajímavý a nudný.

ewisek22
28.07.2019 4 z 5

Dle mého názoru se nejedná o úplně nejděsivější knihu od pan mistra, jak je často popisována...Každopádně se ovšem jedná o podařené dílo, při kterém se mi sem tam napětím krátil dech...Takže dávám 4 hvězdičky...

Kolaloka
27.07.2019 5 z 5

Moje první Kingovka. Není to typ hororu, po kterém by se člověk bál jít v noci na wc, ale je to přesně ta knížka, která vás chytne a nepustí, dokud ji nepřečtete. Myslím, že pan King bude můj oblíbený autor!

Roxxi
26.07.2019 5 z 5

Cetla jsem jako audioknihu a namluveni Vasilem Fridrichem bylo tak uzasne, ze jen toto vysvihlo knihu o nekolik stop na zebricku vyse. Zajimavy pribeh, zajimava zapletka....a prestoze je kniha scifi, prinuti vas zamyslet se nad existenci, zivotem a smrti....i nad tim, co by bylo kdyby smrt nebyla.....

Zlajda95
24.07.2019 4 z 5

Moje třetí Kingovka. Ačkoli mi Kingovo pomalé tempo u předchozích dvou knih (Prokletí Salemu, Cujo) nesedělo, Řbitov zvířátek jsem si celkem užívala se všemi jeho detaily. Možná to bylo příjemnou atmosférou vykreslenou okolo rodiny a tajemstvím okolo hřbitova, možná jsem prostě do Kinga dospěla, kdo ví, to zjistím asi zase až u další jeho knihy.