Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5416 5416

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Mkrh
24.07.2019 4 z 5

Ke knize jsem se dokopal po zhlédnutí traileru k novému filmu. Možná jsem čekal trošku víc hororu, děsu, příšer... Zkrátka jsem měl očekávání, že jako posledních 40 stran bude větší část knihy.
Ve finále mi to ale nevadilo, vychutnával jsem si i pozorování rodinné idylky a představoval si sám sebe na místě Luise. Milující manželka, profese uznávaného lékaře, krásné a roztomilé děti, večer na pivko k příteli od naproti, velký dům, pěkný pozemek za ním, k tomu trochu magie v podobě oživlého kocoura, která mě nepřestává fascinovat (byť se mi kocour hnusí)...
Mě to bavilo číst. Užíval jsem si tu utopii a představoval si, jaké by bylo mít takový život. Na konci pak dorazil kýžený děs a mráz po zádech, takže i když jsem čekal trochu něco jiného, jsem spokojen.

Svica
24.07.2019 5 z 5

Má první kniha od Kinga. Možná i proto se k ní stále vracím. Za mně je to velice dobrý příběh s prvky hororu.

Hzjena
23.07.2019 3 z 5

No já tedy nevím jakou knihu určití lidé zde četli (myslím ty pětihvězdičkáře), ale na mě to působilo jako skvělá, nitrozpytová a hororová povídka, která byla namazaná na příliš velký krajíc.....

Film jsem si nechal až po knize a nedivím se, že se někomu líbí víc. Nevadí mi knihy které odhalí pointu a pak vás k ní pomalu provádí, ale toto bylo nechutné! Nemyslím tím ta polemika smrti, duševní mezigenerační rozkol při kontaktu s ní, nebo barvité detaily, ale to jak se v tom autor až nechutně babral a ne a ne posunout příběh o krok dál. Ano uhodil hřebík na hlavičku, jak to pan King umí, ale proč do toho hřebíku bušil pořád dokola? Dokonce jsem si v jednu chvíli připadal, že to dočítam se stejným úchylným popudem, který mě nutí podívat se na přejetou kočku, když okolo projíždím i přesto, že už z dálky je jasný o co jde.
Kdyby to napsal tak, aby čtenář do poslední chvíle nevěděl (nevěřil) kam to povede, možná bych dal 5 hvězd. Takhle dostal za tři s odřenejma ušima a ujištěním, že tohle už číst nebudu.

mvstrom
22.07.2019 5 z 5

Kdysi jsem měl super fajn kámošku, která mi napsala že Řbitov zviřátek byl v jejích 12cti letech první setkání s "Mistrem" .... no tak klobouk dolů před ní ...., i teď, v "pozdních" letech se mnou todle zacloumalo !! Bomba, Bojim :-) ......Starý film neznám, nový bude cobydup v kinech, tak jsem splnil povinnost tohle dílo přečíst, pravidlo zní: nejdřív kniha, potom film ........... a paráda , bojím se ještě teďka ......
m.

anca_h
17.07.2019 2 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli filmu, který byl podle ní natočen a upřímně nevím, jestli to byla dobrá volba. Stále jsem čekala, kdy se konečně začne něco dít, děj se neuvěřitelně vlekl a to hlavní přišlo až v poslední čtvrtině.
Příběh je sám o sobě zajímavý a poutavý, ale to, jak je v knize vykreslen, mi zkrátka nevyhovovalo. Autor na můj vkus až příliš popisuje okolí a na hororovou zápletku pomalu nezbývá místo.
Čekala jsem od toho víc.

Bee240
15.07.2019 2 z 5

Kniha byla dobrá , ne nic extra ale příběh zajímavý. Strašidelné to nebylo , spíše hodně "divné". Nevím jak přesně to popsat ale kdo čte Kinga dlouhodobě ví že to není prvoplánový autor který je na víkendové čtení , chce to ten správný čas a klid na jeho knihy .Nepíše tím klasickým hororovým stylem že máte být vyděšení k smrti ale dostane se vám do hlavy a utáboří se tam. Při této knize čtenář nebude vyděšený ale ani nebude stoprocentně v pořádku aby šel spát po tmě. Budete cítit nepříjemný pocit v zádech i doma v obýváku a ta potřeba se otočit je šokující. Příběhů a mladé rodině která se stěhuje do nového domu u lesa a začnou se dít divné věci je spoustu ale jen Stephen King dokáže z takového kliše udělat pecku. Sice byla podle mě tato kniha slabší oproti jiným knihám , bylo to rozhodně hodně povedené a stojí to za přečtení. Naštěstí jsem neviděla ani film ani trailer k němu takže jsem šla do toho nepolíbená remakem.

Janule809
13.07.2019 odpad!

Po pravdě jsem od knihy čekala mnohem více, kniha mě bavila až od strany 220..kdybych si přečetla jen konec o nic bych nepřišla

kikush
12.07.2019 1 z 5

Podle toho “hypu” kolem knihy jsem očekávala, že to bude strašidelný, budu mít husinu... ale za řeč stálo max. posledních 40-50 stránek. Jsem hodně zklamaná
Není to kniha, ke které bych se někdy vrátila

kachnat
12.07.2019 5 z 5

King je prostě King. Přečteno jedním dechem. Hororová zápletka, která mě hodně zaujala. Nadpřirozeno, kterému King dokáže dát neuvěřitelné rozměry.

RMarkéta
12.07.2019 5 z 5

Je lepší, když necháme mrtvé odejít a necháme je být mrtvými, i když ta ztráta strašně bolí a je těžké se s tím vypořádat. K životu to prostě patří. Až ten okamžik nastane budu cítit vnitřní prázdnotu, bolest, zlost, beznaděj a všechno to ve mně bude bublat jako vroucí voda v hrnci. Můj mozek to odmítne pochopit. King si umí krásně pohrát se slovy a vše propracovat. Kniha mi přivodila pár děsivých snů. Škoda, že se děj v první půlce táhne jako žvýkačka. Jako by to byla jen taková předehra, ticho před bouří. Je i trošku předvídatelný. Ovšem, to je dobrý důkaz toho, že se při čtení používají šedé buňky mozkové a ty nepodléhají zahálce a nebo už mám něco málo načteno. Viděla jsem i film a mám ráda klip od Ramones.

marvarid
10.07.2019 4 z 5

Tenhle žánr čtu spíš výjimečně, nejsem žádný znalec. Ale u románů pana Kinga se mi líbí uvěřitelnost postav - dá si práci s popisem jejich minulosti, práce, bydlení, vztahů k přátelům a příbuzným. O to víc se začnu bát, když se něco zvrtne a začnou se dít strašidelné věci. V kontextu pečlivě popsaného „obyčejného“ života to vyzní vlastně taky uvěřitelně … a o to děsivěji. Možná, že úplný konec příběhu byl trochu přitažený za vlasy, ale je to přeci jen horor, ne psychologické drama. Takže já jsem spokojená, dostala jsem, co jsem čekala.

petra5721
08.07.2019 5 z 5

Do půlky knihy jsem tušila, jak to dopadne. Když jsem se ale u poslední stránky konečně nadechla, tak jsem byla úplně mimo. Tady jde vidět, jak King přesně ví, jak napsat dechberoucí a zajímavou knihu! Top

HalleyM
05.07.2019 4 z 5

Po letech jsem zase dala příležitost Kingovi a jsem ráda, že jsem to udělala. Po knize TO, která mne vůbec neoslovila a kterou jsem ani nedočetla, to byla příjemná změna.
Děj měj spád, nic se neprotahovalo, žádné rozsáhlé věty,.. Sice kniha nebyla skoro vůbec strašidelná, jak jsem čekala, ale naopak jsem měla pocit, jako když Jude je můj kamarád, se kterým po večerech sedím na verandě a popíjím pivo. Doporučuji.

Monačte
04.07.2019 5 z 5

Svírání v břiše, strach z větru za okny, bušící srdce... Sakra! Ten King to ale umí! Kniha, ve které nikdo není jednoznačný Mirek Dušín a přesto všechny milujete. Brak, kterej ví, že je brak, přesto vám položí nejednu filozofickou otázku. FIlm z roku 2019 je slabej odvar toho, jak vás tahle knížka rozloží. A pozor - máte-li doma kočku, raději ji při čtení dejte sousedům, mohli byste totiž dostat infarkt!

Polak
02.07.2019 5 z 5

Mám za sebou další dílo Mistra. Kniha mně naprosto pohltila. King pomalu rozvíjí příběh, ponořuje se do nitra jednotlivých postav. Zlo se pomalu objevuje, ale není to levným "krvavým" způsobem, ale chytře a o to víc děsivě. Myslím, že jsem zachytil někde i informaci o filmu, ale ten vidět nechci. Bohužel asi je jenom málo adaptací Kingových knih, která jsou dobrá. Výjimkou je pro mně jen Osvícení.

Annkag
29.06.2019 3 z 5

Nebolo to desivé takým tým spôsobom,ktorý čakáme.Bolo to desivé rozhodnutiami,ktoré jednoznačne nemohli dopadnúť dobre.

Bilky
29.06.2019 5 z 5

Nechcem sa opakovať, pri ktoromsi Števkovom diele som tvrdil, že top diela kráľa hororu sú pre mňa paradoxne tie bez prvkov nadprirodzena či mystiky. A za tým si stojím, aj keby mi mal Pennywise ruku odhryznúť! Som totiž presvedčený, že jeho najsilnejšou zbraňou nie je popis hrôzy a utrpenia, ale psychológia jeho postáv. A to najmä v kriticky vyhrotených situáciách.

Z tých čisto hororových diel je CINTORÍN medzi elitou - hneď za dielami TO a OSVIETENIE. Nebudem opisovať všetky pozitíva, myslím, že aj tu je najsilnejším prostriedkom neskutočne reálny opis a charakteristika jeho postáv. Drobnokresba a nuansy ich správania.

A prečo to nie je dielo “numero uno”? Jednoducho som mal tentoraz problém uveriť jeho hlavnému hrdinovi. Lekárovi, ktorý sa so smrťou potýka pomerne často, musí sa s ňou vysporadúvať viackrát už od štúdia medicíny. Je materialista a chápe pominuteľnosť života i ľudskej duše. Nakoniec musí čeliť niečomu medzi životom a smrťou, niečomu, čo sa vymyká ľudskému chápaniu a s čím sa doteraz ani teoreticky nestretol. V nevedomosti síce urobí zásadnú chybu, no potom ju vedome opakuje, a to napriek morbídnym následkom v prvom prípade, napriek hodnovernému katastrofálnemu dopadu a počínaniu ľudí v minulosti. Napriek zásadným varovaniam. Aj od Winstona Churchilla. :) Rozumiem, že podstata beletrie je práve vo fikcii, ale toto nemal byť scenár k lacnému céčkovému hororu, kde hrdinka ide o polnoci pozrieť, kto vraždí jej priateľa v pivnici, a potom zásadne uteká nie z domu, ale až na strechu odkiaľ už niet úniku...

Aj napriek tejto drobnej osobnej výtke je to fajn hororové počítaníčko k nadchádzajúcim horúcim letným večerom. Jemné mrazenie a nočné zimomriavky máte zaručené. Ja aj po štvrtýkrát (tentoraz v skvelom audio podaní Vasila Fridricha) musím konštatovať, že King a Lovecraft to s hrôzou a mystikou naozaj vedia bravúrne.

ODPORÚČAM: Napriek názvu diela aj útlocitným ochrancom zvierat. Všetkým, ktorí sa radi boja nielen bubákov, príšer a zombíkov, ale najmä tým, ktorí sa boja vlastných predstáv a hrozivých nočných môr. Tým, ktorí sa strachujú o svojich najbližších a nevedia si bez nich predstaviť život. Pre nich je otázka za 100 bodov: čo všetko by ste boli ochotní podstúpiť, aby sa vaši najbližší vrátili? Ja to viem vďaka Štefanovi na 89%

Ivka_77
24.06.2019 3 z 5

Po přečtení knížky mám rozporuplné pocity, četla jsem už víc knížek od Kinga a tato se mi zatím zdála nejslabší. U Misery jsem se např. bála mnohem víc.

Lavender756
23.06.2019 2 z 5

Přečteno necelých sto stran a ukrutně se nudím, ani kapka strachu při návštěvě ducha v ložnici, popis toho,jak se hl hrdina kouše do pěsti a brečí, mi přišel spíše směšný. Nejlepší kniha od Kinga je pro mě To a to ma 3x tolik stran a nenudite se nikdy. Jakmile vas kniha do max 50 stran nezaujme,nema to uz moc cenu číst a dle komentáře vidím,ze se tam dalších 100 nebude take dit nic. Atmosféra rodinného života se na naladit i jinak. Čtenář Kinga pochopí, neni tupý! Obávám se, ze nedoctu, nebo přeskočim na konec. Bohužel veliké zklamání!

n.ezn.amy
23.06.2019 5 z 5

skvělá kniha z pera Stephena Kinga kam až může zajít člověk v totálním zoufalství a že pokud ztratíte všechno, můžete ztratit ještě něco víc. Popis atmosféry starého indiánského hřbitova je naprosto úžasný a totální psychická destrukce člověka, zde přímo graduje