Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5416 5416

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Jane333
21.06.2019 5 z 5

Spíše, než hororově to na mě ke konci působilo depresivně. Konec se mi zdál stejně nějak nedořešený. Celkově se mi to dobře četlo, hodnotím kladně.

Alex.rrr
21.06.2019 5 z 5

Můj první King a musím říct, že to bylo pěkné čtení. Napínavé a strašidelné až do konce. Za mě to byl jen trochu až moc rychlý konec, ale příběh se mi líbil. Moc hezky jsou popsány emoce jednotlivých postav a vykreslení jednotlivých událostí. Nebyl problém se vžít do knihy, jako bych prožívala situace s danou postavou.

Nikola_
18.06.2019 1 z 5

Bohužel tato kniha za mě ne... nemohla jsem se donutit ji čist.. ani jsem nedočetla

dearkiki
17.06.2019 5 z 5

Hlavní hrdina byl teda vážně nepoučitelný. Na konci jsem jen nevěřícně vrtěla hlavou. No, ale kdo chce kam..., že ano? Jinak se mi to ovšem moc líbilo, i když souhlasím, že se příběh místy trochu zbytečně táhl. Přesto, není to vážně nic, co by člověk měl číst před spaním. Knížku můžu určitě doporučit a myslím, že se kouknu i na filmové zpracování.

salamandrina
16.06.2019 5 z 5

Pomalé, vypravěčské tempo ni vyhovovalo. Víc než strach jsem od poloviny knihy cítila smutek nad nevyhnutelným koncem. Posledních třicet stran slušný horor. Ach jo. Proč ty hlavní postavy vždycky dělaj to, co vědí, že dělat nemají :))))

orangerose
14.06.2019 5 z 5

Děsivá a zároveň plná akce,bavila mne :)

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších od Kinga. Ráda se u ní opakovaně bojím.

ivana1975
11.06.2019 1 z 5

No ja neviem.... Nemozem povedat, ze to bolo zle, ale bolo to veeeeelmi zdlhave a miestami som az lutovala ze som to zacala citat. Mam precitanych viacero knih od Kinga, ale musim povedat ze pri OSTROVE DUMA KEY som sa bala omnoho viac ako tu. Pre mna jedna z najslabsich knih...

AndyBorovička
10.06.2019 5 z 5

mám ho ráda- líbí se mi jeho knihy

atletico
08.06.2019 5 z 5

Děsivé, ale skvělé. Detailně zvládnutá sychologie. Jako rodič bych nikdy nic podobného nechtěl zažít.

pavlina1630
07.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha,nezapomenutelný zážitek.

Ceeca
03.06.2019 3 z 5

Knihu, jsem si koupila pro báječné recenze. Je to moje prvotina od Kinga. Za mě teda trošku zklamání, příběh hezký, plynul, ale čekala jsem více hororové prvky.

francouz
02.06.2019 5 z 5

No to by nebyl King, aby nám nenaservíroval něco, o čem budete chvíli přemýšlet.
Ano, je to tak, on nechce jenom vyprávět příběh, který je vždy něčím zvláštní, on chce ba jste přemýšleli o svém nejniternějím nitru, o svých přeludech a pokušení, které může mít i kladný podtext.
Byla to opět jízda, která je vystavěná pěkně pozvolna. Žádní zombíci a jim podobní na Vás nebudší od první stránky. To prostě není styl Kinga. On začně pěkně pozvolna vyprávět příběh, který snad ani není hororový, ale ono to tajemné zlo je mezi námi, ono je v nás, a on ho postupně pouští z řetězů, až je úplně volné a pak dojde k tomu, co očekávate.
Je to prostě jízda od začátku do konce, a já jsme si to opravdu užil.

Hania932
02.06.2019 4 z 5

Moje první hororová kniha. A já jsem si vybrala knihu od Stephena Kinga, protože od koho jiného si taky mohla vybrat? Já jsem z kniha nadšená. Kniha se mi moc líbila. Bylo to čtivě a propracovaně napsané. Příběh je zajímavý. Už od začátku mě kniha začala bavit a postupně mě to bavilo čím dál tím víc. Hodně mě bavily příběhy z minulosti. Byly to takové "hororové příběhy", které byly opravdu dobré. Já se ráda bojím, mám ráda hororové filmy a tak jsem si řekla, proč nezkusit i knihu? Posledních 50 stránek jsem se opravdu bála. Konec byl tak hrozně napínaví, že jsem nemohla přestat číst. A jen taková rada pro vás, nečtěte tuto knihu věčer nebo v noci, protože to není dobrý nápad.
Kniha se mi moc líbila a už teď vím, že toto rozhodně není moje poslední kniha od Kinga. A jsem zvědavá, jaký bude film. Opravdu skvělá kniha!

Tynuse7
02.06.2019 5 z 5

To, že King je prostě mistr hororů, o tom není pochyb.
A tohle dílo patří opravdu mezi špičku. Zpočátku pozvolné seznamování s hlavními postavami a poté to dostane pořádnou "nálož".
Řadím mezi své nejoblíbenější knihy, těžko to bude nějaká překonávat ;)

danny_21
31.05.2019 5 z 5

Řekl bych, že Kingova nejpovedenější kniha co se týče děsivé, ponuré atmosféry, kterou ale nemají na svědomí monstra, příšery nebo krvelační tvorové ale námět, který sonduje, kam až je člověk, lisovaný žalem, zajít. Nekompromisní a syrové před 20-ti lety a stejný pocit mám i teď, když jsem vzal Řbitov zase ruky, už jako otec syna. Všechny palce nahoru za odvahu při hlavní zápletce, za Wendiga, vypiplanou psychologii a rozmanitých detailů týkajících se fenoménu smrti, ale hlavně díky za další skvělý příběh, který jen ukazuje, že konkurence je pořád na míle vzdálená - 95 %

Ondra_P
29.05.2019 4 z 5

Moje první setkání s Kingem. Kniha má pozvolný děj, který se příjemně čte. Asi jsem čekal něco trochu jiného, ale stejně jsem byl na konci s knihou spokojen. Teď už je mi jasné, že je lepší nechat mrtvé mrtvými :-D a teď po knize jsem zvědavý na film :-)

verka5083
29.05.2019 5 z 5

Je to velmi pěkná kniha. Myslela jsem si, že to bude vážně horor, ale hororová mi přišla spíš jen celá atmosféra. Díky atmosféře a velmi děsivému příběhu Vás to nenechá spát. Stále nad knihou přemýšlíte a stále si říkáte, jak tahle kniha může jen dopadnout.
Za mě rozhodně kniha, kterou mohu doporučit.

dancadragneel
28.05.2019 4 z 5

Rozhodně to není špatná kniha, ale jako horor nebyla až tak děsivá. Příběh doopravdy zamrazil, ale to hlavně hororové se odehrávalo na posledních třiceti stranách.
I přesto mě ten příběh velmi okouzlil a to hlavně díky problémům, které rodina řešila, jako je například zdali máme dětem říkat o smrti atd.
Nemusím snad ani mluvit o tom, že Stephen King prostě píše tak zajímavě, že vás ta kniha nenechá skoro usnout.
Za mě rozhodně jedna z těch lepších knih, se kterými jsem se tento rok setkala.

Anneska
27.05.2019 3 z 5

Od S. Kinga jsem precetla jeho povidkovou sbirku, skrz horor To jsem se zkratka nejak nedokazala dostat, nicmene jsem tomu dala jeste jednu sanci se Rbitovem zviratek. I diky tomu, ze tahle kniha neni zrovna obsahla, tak se dala zvladnout precist relativne dobre. Ac bylo v knize na muj vkus az spoustu nudnych a nic nerikajicich stranek, ktere jsem mela chut opravdu preskocit, nakonec to az takove trapeni nebylo. Avsak od slavneho hororu bych cekala mnohem, mnohem vic, aspon to prave hororove napeti, ktere v knize najdeme opravdu jen na par strankach. S. King je zkratka autor, ktery mi nesedl, jeho knihy mi neprijdou tak napinave, jak bych cekala a o cteni jednim dechem nemuze byt vubec rec. Nicmene pro ty, kteri miluji rozsahle popisne charakteristiky jednotlivych postav a jejich zivota a nevyhledavaji dynamicke plynuti deje, je S. King jasnou volbou.