Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5414 5414

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Gustik5
23.05.2019 5 z 5

Mrazivé, svízelí svazující a spíš deptající, než děsivé. Takové je dílo, které King údajně nejdřív ani nechtěl publikovat... Prý je to jediná jeho kniha, jež svého autora - krále hororu vyděsila. A já chápu proč. Jako celek to není ani tak hrůzostrašný horor, jako spíš psychologické drama o ztrátě, neschopnosti se s ní vyrovnat, a také o šílenství. Výborné. Ale pokud se dokážete hodně ztotožnit s výborně vykreslenými postavami (což je autorova doména) a dokážete s nimi děj opravdu prožívat, zvažte zda se do Řbitova pouštět. Zvažte to dvakrát obzvláště, pokud jste rodiči. Tohle není nic pro slabší povahy. A pokud jste odkojeni představou, že horor musí hlavě dělat bubu (podobně jako laciné jumpscares ve většině filmových mainstreamových hororů dneška), radši sáhněte po něčem přímočařejším. Klidně i z pera Kingova... Má ostatně bibliografii víc než slušně nabitou. :-)

orangerose
20.05.2019 5 z 5

dokonalost

Lucuschka
18.05.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek dočten.
Byla to jízda, pořádná jízda! Ke konci jsem snad ani nedýchala a oči mi lezly z důlků, jak jsem se nemohla od stránek a příběhu odtrhnout!
Jak jen tohle může skončit?!
Paráda, prostě skvělý příběh, při jehož čtení a obrazotvornosti běhá mráz po zádech...rodičům malých i velkých dítek pak obzvláště!!??

Klára2216
15.05.2019 4 z 5

Vždycky jednou za čas se pustím do Kinga a dávám mu šanci, i když mě žádná z jeho knih prozatím úplně nedostala. Ke řbitovu jsem se dostala přes poutače v metru na nový film. Tak jsem si řekla, že si to nejdříve přečtu než se na to podívám.
Zklamaná jsem určitě nebyla, knížka se mi četla skvěle. Jen musím odebrat jednu hvězdu, že napětí bylo na začátku, pak se nic moc nedělo a až na posledních 30 stránkách byla najednou hrozná smršť všeho.

Terezulina
13.05.2019 5 z 5

páni...….tak to bude jedna z oblíbených Kingovek….kniha se mi četla výtečně a ten konec jsem nečekala, to jsem se musela smát..... jen nevím proč skoro do všech děl pan King zapojuje děti.....nevím....úchylka? nebo něco zažitého z dětství? Ale pro mě rozhodně lepší knížka než například To, kde jsem jako nerozdýchala sexuální grupáč dětí.

preciousek
13.05.2019 4 z 5

Kniha dočtená, čekala jsem víc, ale jo dobrý, akorát teda jako konec???

ChodzikCZ
12.05.2019 5 z 5

Krásně tajemnej a napínavej King, který vtáhne do děje a nepustí, dokud není konec...

Martin_Eli
11.05.2019 3 z 5

Příběh je strašidelný dost, jen je na můj vkus podáván trochu zdlouhavě (klasický King). Závěr je sice patřičně gradovaný, ale takový trochu nedodělaný, představoval bych si ho trochu jinak. Upřímně filmová verze z roku 2019 (dřívější zpracování jsem neviděl) mi přišla stravitelnější a s o něco lepším koncem. Znovu bych se k této knize nevracel, byť uznávám, že myšlenka a celá zápletka je horrorově velmi nosná.

vojtahoodie
10.05.2019 5 z 5

Četl jsem už dvě knížky od Kinga (Řbitov zviřátek druhá) a nevím, buďto jsem natvrdlej, nebo jsou knížky nedodělané. Na konci každé knížky mi chybí nějaké dovysvětlení: třeba tady konkrétně (spoiler), kdo to tam teda ječí (potáplice to prej nejsou, tak kdo?), kdo to je ten wendigo, jak to s ním je? Kdo je ten obličej, který se mu objevil v té bažině Malého Boha? Podobné otázky mě napadaly, i když jsem si dočetl Cuja, ale nikdo jiný si tu na to nestěžuje, takže buďto to nikomu nevadí, nebo všichni chápou něco co já ne.
Ale jinak Řbitov zviřátek je velmi příjemné překvapení, přichystal pár opravdu strašidelných a drsných chvilek: celkově to bylo skvělé, ale prostě dojem mi kazí ty (podle mě) nedodělanosti. Ale jinak hodnotím velmi kladně.

Limonadovyjoe
09.05.2019 5 z 5

Kniha možná není to nejděsivější co autor napsal, ale i tak je zatraceně dobrá. Výborné rodinné drama, které se trochu zvrhne. O smrti, o tom jak ji na základě zkušeností chápeme a o tom, jak může i racionálně uvažující člověk zblbnout, když smrt zasáhne ty nejbližší.
Dovolím si použít slova čtenářky LaCucaracha - tohle není zombie horor, tohle je šílenství jednoho muže v přímém přenosu...

ropo
08.05.2019 3 z 5

Z knížky mám trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu autor skvělě vypráví příběh, který vás nutí číst dále, na stranu druhou se do poloviny knížky téměř nic nestane a vy si říkáte, kdy se to rozjede. Je samozřejmě důležité řádně připravit prostředí a navodit tu správnou atmosféru, přesto bych však od hororového příběhu očekával asi trochu víc. Nicméně závěr odcejpal více než dobře, až si říkám, že je škoda, že to netrvalo o něco déle. V každém případě hodnotím kladně a doporučuji přečíst, rozhodně to není ztráta času.

Ophelie
06.05.2019 4 z 5

Musím říct, že se kniha četla dobře, příběh odsejpá, žádné zdlouhavé pasáže... Ale přesto bych od nejlepšího hororového příběhu čekala trošku víc. Pořád jsem si při čtení říkala: "Kdy už to konečně přijde, kdy se začnu bát..." Ale nic takového nepřišlo :-) Je pravda, že až ke konci příběh nabírá opravdu grády a ten závěr je "drsný", ale od hororového příběhu bych čekala o maličko víc. Přesto musím knihu hodnotit kladně a doporučila bych ji k přečtení.

kneprulka
04.05.2019

No. Tak jsem se přemohla a knížku po trochách přečetla. Kdyby byla tak o 100 stran kratší, řekla bych: "bomba!" Takhle řeknu jen:" jsem ráda, že jsem ji přečetla a víckrat ji číst nebudu."

michaela.97
03.05.2019 3 z 5

Na to, jak Kinga miluju mě tahle knížka zas tak neoslnila. Nevadí mi dlouhé pasáže - popisování detailů. Spíš naopak. Píšu stejně a mám to v knížkách ráda, ale trochu mi vadilo, že jsem se moc nebála. Občas přišlo pár zvratů, kdy se mi udělalo dokonce i fyzicky zle (mám hodně bujnou představivost a dokážu se až nesmyslně silně vcítit do děje, lidí, situací,...), ale jinak se děj tak nějak táhl a nic moc se v něm neudálo. Naopak mě mile překvapilo filmové zpracování. Možná jsem od knížky měla větší očekávání (většinu jsem přečetla před tím než jsem viděla film, jen ten konec jsem dočetla až po tom, co jsem viděla film z roku 1989 a následně i ten z letošního roku), jelikož nápad je to super. Tak či tak se těším, až rozečtu další!

Radous
03.05.2019 4 z 5

K nápadu přečíst si tento román mě přivedla upoutávka (respektive zmínka) na jeho filmovou adaptaci. Už kdysi jsem uvažoval, že si od Kinga něco přečtu, ale nikdy jsem se k tomu nakonec nedostal. Tak jsem si to musel splnit. Popravdě to bylo moje první setkání se psaným hororem. A rozhodně ne marné – King své pověsti skutečně dostál.
Co se mi líbilo nejvíce bylo, jakým způsobem je kniha stavěna – krátké kapitoly, které umožňují v klidu kousek přečíst a pokračovat podle chuti dál, aniž by se člověk ztrácel v sáhodlouhých částech. Všeho všudy mi to dalo zabrat několik dní (první polovina), druhou půlku jsem zvládnul za dva večery. Popravdě ani jsem nečekal, že mě z toho nějak zamrazí – přeci jen mám dosud zkušenosti v rámci této tématiky pouze s filmy a až na pár výjimek jsem se nikdy pořádně nezapotil. No a knize se to povedlo. Jinak, myslel jsem, že zápletku i konec odhadnu, ale docela jsem se (ke svému potěšení) mýlil. Takže u mě dobrý!

Lacerta.j
02.05.2019 5 z 5

Moje prvni kingovka a libila se mi moc. Cetla jsem po nocich pred spanim a v loznici jsem citila takovy lehky pach hliny nebo co ????
King ma talent, nepise dlouhy popis "toho" nebo "onoho". Sem tam pouzije to spravny slovo, fantazie jede na plny obratky a to me bavilo.
Jen teda od pulky jsem se u toho kroutila...mam dvouletyho syna, a ta predstava me vzala za srdce...

Radik74
02.05.2019 5 z 5

Tohle já prostě můžu!! Knížka u který si říkáte nééé proč je tak krátká??! :(

Smart.ik
02.05.2019 4 z 5

Velmi zajímavý a nevšední příběh. První půlkou jsem se prokousával těžko, druhá šla sama, konec byl mrazivý a přečetl jsem ho jedním dechem. Určitě to není poslední kniha tohoto autora.

klara225
01.05.2019 5 z 5

Dala bych 4,5 *. Postava Juda je top nejen této knihy, ale pro mě asi i jedna z nejlepších knižních postav, se kterými jsem se dosud setkala. Příběh nebyl ani tak strašidelný jako spíš magický a znepokojivý. King si dal záležet na vybudování té správné atmosféry, vůbec mi nevadilo, že většina knihy byla moc popisná a natahovaná. Ale ten konec byl jen tak šup šup, na mě to působilo odfláknutě. Nerada bych byla kritická ke králi hororů, ale ze všech možných variant konců vybral autor zrovna tuhle? Nejsem vyloženě zklamaná, jen jsem si přála, aby zakončení bylo dokonalé.

Maevie
29.04.2019 4 z 5

King opět nezklamal. Nejdřív vám představí milou sympatickou rodinu. Nechá vás je poznat, oblíbit si je a pochopit jejich myšlení. A při tom postupně, nenápadně a jen jakoby mimochodem plní děj náznaky, útržky dávného příběhu, detaily. Drobnosti, které samy o sobě zas tak děsivé nejsou. Zavede vás na místa a popíše je tak, že si je vybavíte i dlouho po dočtení knížky. A pak vše vygraduje do velkého finále, King si mistrně pohraje s psychikou postav a jednotlivé střípky poskládá do jednoho kompaktního a dávno tušeného konce.