Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5414 5414

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Susan94
15.04.2019 3 z 5

Děsivé, tajuplné čtení, nu prostě King. Pro mě trochu drastické a nelogické. Zlatý střed, chtěla jsem se bát ještě víc, ale poslední část knihy mě chytla a nepustila dokud jsem knihu nedocetla.

Lamička
15.04.2019 5 z 5

Nemám slov! King mi zase jednou dokázal, že i u knihy se člověk dokáže opravdu bát. Není to ani tak tím, jak to popisuje, ale člověka děsí jeho vlastní představivost a o to je to horší. Prostě víte, co přijde a co je nevyhnutelné a mrtvý je někdy lepší! Klobouk dolů! Perfekně napsaná kniha a výborný nápad s indiánským pohřebištěm, za mě jedna z nejlepších “kingovek”.

Dasenda
14.04.2019 4 z 5

Výborná kniha, nové filmové zpracování bylo naopak příšerné

kneprulka
14.04.2019

Přečetla jsem 111 stránek a zhodnotila, že se tam za tu dobu nic nestalo a přistihla jsem se, že mne knižní postavy začínají nudit a pokládám si otázku" Bude se v knize vůbec něco dít?"

Lucas.94
11.04.2019 5 z 5

Můj první horor :D A musim uznat, že hodně dobrý! King se asi neproslavil pro nic za nic.

soupik2012
10.04.2019 5 z 5

Jsem nesmírně šťastná, že je tolik knih od pana Kinga v podobě audioknih. Jinak bych se k nim neměla jak dostat. Přiznám se, že jsem někdy v polovině knihy poslouchala pozdě v noci a když jsem se unavená rozhodla jít spát, vůbec se mi nechtělo jít si vyčistit zuby a rozsvěcela jsem v každé místnosti a rozhlížela jsem se všude jako nějaký blázen. Dostalo se mi to pod kůži a to je dobře. Děkuji za další mistrovský kousek od mistra pera.

Geatas
09.04.2019 5 z 5

Tééda...ještě pár dní z toho budu vyklepanej - příběh strhne od první stránky, ani na chvíli nenudí - psychologické vykreslení vyhnané na maximum, děs a čiré zlo a ten konec...brr - těším se na novej film (2019) a doufám, že bude minimálně stejně povedenej jako samotná kniha mistra Kinga:-)

Kubajzz
08.04.2019 5 z 5

Knizka se mi moc libila

Karnager
07.04.2019 4 z 5

Možná to nebude moje nejoblíbenější kniha od Kinga, ale chápu proč jí má tolik lidí rádo :) Napětí stoupá hned od začátku a když se v půlce dá trochu pohov, tak jen proto aby mohlo vystoupat ještě výš. Konec má docela rychlý spád, ale přijde mi že je trochu předvidatelný (dost možná jen proto, že jsem kdysi viděl film z roku 1989), ale stejně takový jaký mám u Kinga rád. Husťárna..

Mitu
06.04.2019 5 z 5

Kniha skvělá. Chci zajít na film. M

85098211
05.04.2019 4 z 5

Tak tohle byl můj první opravdový horor od autora, i když jsem už přečetla i jeho kultovní knihu TO, ale ta se mi nezdála tak dobře vygradovaná. Naopak tato kniha je výborná hned od prvních stránek, příběh je opravdu strhující, napínavý a čtivý. Až na ten konec, který mě bohužel těžce zklamal... Víc už ale prozrazovat nebudu, pokud máte rádi horory, je pro vás - samozřejmě - autor vždycky a za všech okolností ta správná volba ;-).

Wolf012
04.04.2019 4 z 5

Příběh začínal pěkně pomalu a tim to tempem nasbíral i na obrátkách až ke grandioznimu a necekanemu konci

oxiduji
04.04.2019 4 z 5

Kingova klasika, v určitých pasážích jsem se cítila velmi nepříjemně a fakt jsem se bála. Ke konci už Štěpik řádí jak zjednaný, až mi to padalo do absurdna... prostě klasický Král! Doporučuji!

Kjája
03.04.2019 4 z 5

Výborně napsáno. Dokonalá hrůza, hnus, strach, zoufalství. Teď si musím přečíst nějakou pohádku na uklidnění. Nebýt toho přehnaně zombíkovského konce, dala bych plný počet.

ancicka8896
02.04.2019 4 z 5

Sbírání faktů v prví části knihy příliš záživné nebylo, takže posledních asi třicet stránek akce, akce, smrti a ohně pro mě bylo trochu šokem. Možná to byl úmysl, nevím, ale pokud přežijete pomalý rozjezd, alespoň pochopíte konec :)

pavel6855
02.04.2019 4 z 5

Bezmoc něco udělat, pomoci druhému, zachránit někoho, přivézt zpět k životu, frustrace... Přesně tyto výrazy se vám budou honit hlavou během celé knihy.. Tato kniha dokáže skloubit přesně ty temné pocity, které má horor ve vás vyvolat až po strach.. Skvěle napsané!

PS: Mně osobně ta kniha neroztrhla na kusy, proto strhávám jednu hvězdičku, ale bude to i tím, že po několika letech čtení hororů a psycha už jsem jistým způsobem imunní :D Není to rozhodně TOP co od kinga najdete, ale patří mezi ty čtivé a lepší knihy co má pro mnohem více čtenářů, nejenom na nějakou specifickou skupinu lidí..

Ivo1973
26.03.2019 5 z 5

Výborná a napínavá kniha. Kdysi jsem viděl film, který byl také super s hudbou od skvělých Ramones. Doporučuji všem fanouškům tohoto žánru jako povinnou četbu.

Jeronym
20.03.2019 4 z 5

Uf. Právě jsem to dočetl a mám v krku knedlík a střeva se mi kroutí, jak kdyby mi je prolejzaly mouční červy.
A to jsem se dostal ke knize náhodou, v domnění, že jde o nějaký hororový příběh s kapkou dětské naivity.
Vyjádřil bych to stručně pocity, ač se jich střídalo více. Nechutně idylická rodinka, romantika, kamenitá půda mužského srdce, jiný úhel pohledu na smrt, vážně se to bude dít?, údiv, znechucení, hnus, strach (kort když vám v nejmystičtější chvíli začně problíkávat žárovka), nezvratnost, smutek.
Je to pro mě velice rozporuplné dílo. Po dlouhé době jsem se bouřlivě začetl, že šly všechny ostatní činnosti mimo mě. Jako kdyby mě ovládal Oz Veuiký a Stuašuivý. Napsaný je to fakt dobře (sláva moderní době a možnosti pustit si audio narážky, pro lepší vcítění). Jenže okolí moc nepotěší, když se zmíníte o smrti, myšlenkách, co vás někde v mozku nahlodávají.
A to je právě ono, kniha je prostě moc negativní. Nechci nic takového číst. Sorry, Kingu.
Snad jsem došel alespoň k nějaké nové uvědomělé myšlence.
...někdy přijde na večeři a někdy kousne člověka do p*dele...

kapitan9556
20.03.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem četl poprvé asi před 5-6-ti lety. Teď mě okolnosti "donutili" přečíst jí znovu (blížící se nové filmové zpracování) a musím říct, že znovu jedním dechem. Mráz nahánějící příběh o smrti a vzkříšení, který má rozhodně co říct i po 35-ti letech od prvního vydání. Teď se jen modlit, aby film nezmrvili, jako ve většině případů Kingových předloh. Stephen RULEZ!

janpetr
19.03.2019 5 z 5