Robinson Crusoe

Robinson Crusoe
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511064/bmid_robinson-crusoe-0Zd-511064.jpg 4 2110 2110

Román Robinson Crusoe vydaný roku 1719, vypráví o synovi z kupecké rodiny, který uteče na moře, aby se stal námořníkem. Je zajat piráty a upadne do otroctví, následně spolu s dalším otrokem utíká po moři. Nakonec ztroskotá a žije mnoho let sám na pustém ostrově. Kniha je založena na skutečném příběhu námořníka Selkirka. Jedná se tak o jeden z prvních románů s realistickými prvky. Defoe v něm mimo jiné sleduje vývojově hledání Robinsonovy cesty k Bohu a formování jeho mravních vlastností a vytváří typ svobodného jedince ztělesňujícího morálku „bílého muže“. 1. vydání v SPN... celý text

kocour_mikeš
25.10.2016 4 z 5

Jako náctiletý jsem ji na ZŠ zhltnul a četl pak ještě několikrát :) Doporučuju dětem co čtou, je to prima dobrodružství!

Leome
17.10.2016 5 z 5

Ještě nikdy se mi nestalo, abych nějakou knihu četla dvakrát, nicméně, u Robinsona jsem tohle pravidlo porušila. Myslím, že hodnocení všech uživatelů vypovídá za vše: oblíbená kniha děti i dospělých lidí pro chvíle nepohody.

RudýOnkel
11.10.2016 4 z 5

Na můj vkus zdlouhavé popisy a příliš velká náboženská orientace. Autor si myslel, když Robinson musel čekat na záchranu něco přes 28 let, tak i čtenářovi to musí tak dlouho trvat než to přečte. Jinak pěkný příběh :)

KatChiss
25.09.2016 4 z 5

První díl byl napínavý, dobrodružný a zajímavý. Druhý díl už mi přišel plný zbytečných informací a dlouhých popisů. Kniha jako celek je ale napsaná krásným jazykem.

Vysky
16.09.2016 5 z 5

Velmi povedené dílo. Knihu jsem ve svém dětství četl několikrát, dokonce jsem jí měl u maturity. Kniha je už od prvních několika stran čtivá a napínavá. POZOR SPOILER: Kniha bude čtenáře postupně provázet Robinsonovým životem na opuštěném ostrově a také jeho zachránou a návratem domů.

jarki
19.08.2016 3 z 5

Úžasná knížka, kterou by si měl přečíst každý. Jenže teď je více obdivován film než kniha.

KikčaHubáčková
02.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha.

Koňadra
10.06.2016 5 z 5

Sny, detstvo a ešte raz sny. Ľudkovia zlatí, to bolo tak krásne dobrodružné, exotické a zároveň romantické. Po nociach sme s bratom odvážne, pod perinou, pri baterkách a v pyžamkách plánovali, ako stroskotať na pustom ostrove, aký by ten ostrov mal nevyhnutne byť a čo všetko by sme tam potrebovali navláčiť zo stroskotanej lode, aby bol náš pobyt na ňom síce úžasne dobrodružný ale na druhej strane i dostatočne pohodlný.

edith79
11.05.2016 5 z 5

Krásná knížka. Pamatuju si, že jako dítě jsem Robinsonovi život na ostrově dost záviděla :-)

Alinka2
14.04.2016 5 z 5

Kniha velmi čtivá. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je tu náznak osvícenství, důkaz toho, že člověka jen tak nic nezlomí.

Langosh
11.04.2016 4 z 5

Kniha byla čtivá. Myslel jsem, že bude jen o Robinsonově pobytu na ostrově, ale Robinson toho prožil daleko více.

adrianna0305
22.03.2016 4 z 5

Datováno léta páně 2016, kdy je knižní trh zavalen prapodivnými trilogiemi, byl pan Crusoe a jeho oblíbený den v týdnu Pátek příjemnou čtenářskou oázou :-) Už jsem málem zapomněla jak chutná kvalitní literatura :-)

ppetaa27
12.03.2016 5 z 5

Jedna z knih povinne cetby, ktera me vazne bavila. Uz se tesim, az bude syn vetsi, abych mu ji mohla cist. Super. Doporucuju :)

Libunkaa
12.03.2016 5 z 5

Tohle byla v dětství moje absolutně nejoblíbeněší knha.

misssicccka
28.02.2016 5 z 5

to je proste klasika, ktera byla/snad stale je na seznamu povinne cetby

petra4080
22.02.2016 4 z 5

Kniha kterou jsem četla opakovaně, neomrzela.

dana9644
15.01.2016

Kdo nečetl román Robinson Crusoe pak nečetl vůbec nic!!!

BerenikaU.
10.01.2016 5 z 5

Kniha je super :). Příběh je nádherný, dobrodružný, zajímavý a zábavný a člověk jako by na tom ostrově byl s nima. Tato knížka je nádherně napsaná a i moc pěkně ilustrovaná (ale příběh je přece jenom na této knize to lepší).
Dala bych pět hvězd.
Četla v jedenácti letech.

Motyka2
29.12.2015 5 z 5

Super kniha úplně člověka ztrhne do děje:).

kalache
21.11.2015 4 z 5

...mít tak svůj ostrov, třeba s Čtvrtkem...