Rododendron: Za horizontem osudu

Rododendron: Za horizontem osudu
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461324/bmid_rododendron-za-horizontem-osudu-eq2-461324.jpg 4 91 91

Skutečný příběh matky, které lidská zášť a zloba podpořené totalitním režimem v Československu vyrvaly z náručí dvouletou dceru. Nebýt nevinné fotografie s rododendronem, nikdy by se znovu nesetkaly a vy byste tuto knihu nečetli. Projděte se spolu s nimi po molu života. A vydejte se na cestu k odhalení osudových okamžiků stojících za jejich utrpením, která trvala dlouhých 48 let. Kniha psaná rukou sestry znovunalezené Drahušky připomíná, že i zdánlivě objevená štěstěna je vrtkavá. Příběh v knižní podobě je totiž jejím posledním přáním, které vyslovila, než ve své loďce odplula za pomyslný horizont osudu…... celý text

Sofonisba
07.05.2021 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Silný příběh, který napsal sám život. Gratuluji autorce k tak výborné prvotině! :)

Meg566
06.05.2021 5 z 5

Když jsem vzala knihu do ruky a otevřela ji, věděla jsem jenom to, že je to příběh, založený na skutečných událostech, které byly velmi nelehké. Začátek knihy se jeví romanticky, mladá láska kvete… jenomže… intriky, spiknutí, únos… najednou to byla detektivka. Je to pohled do života, který byl pro ženu – matku velmi těžký, bolestivý, ale ona ho nevzdala. Knihu jsem přečetla, jak se říká, na jeden zátah, protože děj je velmi poutavý a já jsem byla zvědavá, jak se životy aktérů budou odvíjet na další stránce. Mohu říct, že ani jedna stránka nebyla pro mne zklamáním, ale spíše naopak. Autorka a všichni, kteří mají k příběhu nějaký vztah, mají můj obdiv – jít „s kůží“ na trh, odhalit ty nejbolestnější chvíle jejich životů a přesto se radovat. Knihu vnímám jako silný apel na lidství, respekt a úctu.

Marketaparketa
05.05.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem..

Šebestová3
05.05.2021 4 z 5

Styl psaní odpovídá prvotině, ale silný příběh a motivace jej sepsat případné rozpaky okamžitě rozptýlí. I slzu jsem zamáčkla.

AnetkaŠárka
25.04.2021 5 z 5

Tuto knihu uvítají všechny čtenářky - milovnice skutečných příběhů. Kniha je plná emocí a napínavých zvratů. Poutavý příběh dvou žen vás určitě nenechá chladnými. Některým situacím se člověku nechce ani věřit, ač se tak opravdu staly. Až se do ní začtete, nepustí vás do té doby, než otočíte poslední list.

Micka120
21.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Bezprostředně po přečtení jsem nedokázala najít slova,která by vyjádřila co jsem právě přečetla.Neuvěřitelný pravdivý příběh o matce a dceři o,kterou matka na základě nepravdivých lží,nenávisti přišla.Svědectví o lásce,které se změnilo v peklo,čím si matka musela projít.Krásně napsaný příběh.Kniha je velmi čtivá ze,které mrazí a nedá se od ni odtrhnout.Doporučuji všem

Arianachan
16.04.2021 5 z 5

Poutavý příběh ze života. Knížka je útlejší, pořád se v ní něco děje, moc hezky se to čte. Navíc je příběh nabitý emocemi, všechny životní kotrmelce jsem s postavami prožívala. Držím palce všem aktérům, aby už bylo všechno zlé navždy za nimi.

MirecTimo
16.04.2021 5 z 5

Uzasne skvele prepracovana kniha.Od zaciatku az po koniec.Skutocny pribeh ked som ho cital uplne sa zasravil moj svet.Odprorucam tuto knihu urcite.Viete preco?V tejto knihe je vsetko od lasky,bolesti a radosti.Toto je zivot.Vazme si jeden druheho pokial tu sme.Zdravie a laska k ludom.Trochu porozumenia a empatie.Rozpravajme sa spolu a prezivajme zivot naplno.Dakujem autorke za tuto bajecnu knihu.A tesim sa na dalsie je publikacie.

KatkaChval
16.04.2021 5 z 5

Nedávno jsem viděla na internetu článek o největším vykvetlém rododendronu na světě. Větší krásu jsem neviděla. Po přečtení této knihy musím říct, že silnější příběh jsem nečetla. Velký obdiv jak hlavní hrdince, tak skvěle vyvýjející se spisovatelce. Knihu jsem přečetla jedním dechem, doporučuji každému kdo má rád skutečné příběhy.

Sara627
15.04.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla a musím přiznat, že je velmi pěkně zpracovaná. Skutečnost, že to není úplně chronologické vyprávění děj velmi oživuje a jste stále v napětí. Je opravdu vidět, že autorka má velký talent. Celá kniha je zajímavě a citlivě napsané a líbí se mi, že ač se autorky hluboce dotýká, snaží se o objektivitu, že postavy nejsou černobílé. Například že i v tchyni je něco dobrého. U těchto příběhů ze života to totiž autor často vypráví jen ze svého pohledu. Ten, kdo mu ublížil, je prostě špatný, a jeho přátelé jsou ti nejlepší, ale tak to samozřejmě úplně není. Svět není černobílý a každý máme i nějaké horší vlastnosti. Proto se mi líbí, že tady autorka byla objektivní, že právě třeba u té tchyně zmínila i pár dobrých věcí a zároveň i že hlavní hrdinka nebyla vždy dokonalá a měla jeden čas problémy s pitím. Příběh díky tomu působí opravdu reálně a čtenář jej může hluboce prožít. Kniha Rododendron má smysl a opravdu mě potěšilo si ji přečíst

Nepri
13.04.2021 5 z 5

Krásný příběh, i když smutný. Místy trošku neobratně napsaný, je vidět, že je to prvotina, ale na síle příběhu to neubírá. Vlaďka se poprala se životem, i když k ní nebyl vždy přívětivý, brala to vždy z té lepší stránky.
Setkání po letech, vysvětlení křivd, které se udály v životě matky a dcery, je vyprávěno upřímně. Určitě stojí za přečtení.

cornetka
05.04.2021 5 z 5

Jakmile se začtete do příběhu Vlaďky a její dcery Drahušky, nebudete moct přestat. Vlaďka o svou dvouletou dceru přišla neprávem a to nejen díky zlé sestře jejího manžela - tu jsem teda nenáviděla hned od začátku! Přesto dokázala Vlaďka najít sílu žít dál. Pořád doufala, že svou dceru uvidí, ať to trvá, jak dlouho chce.
Tohle je další útlá kniha, kterou lehce zvládnete přečíst během večera, ale o to víc je zajímavější a poutavá. Je to opravdu silný příběh podle skutečnosti, který vás v klidu rozhodně nenechá. Je pro mě nepochopitelné, že se něco takového mohlo vůbec stát. Můj obdiv všem, kterých se tato záležitost týkala, za to, jak to zvládali. Jsem moc ráda, že jsem si knihu mohla přečíst - myslím, že ji budu dlouho vstřebávat. A všem ji rozhodně doporučuji!

whxterose
28.03.2021 5 z 5

Kniha o tom, jak se s námi život nepáře. Příběh o životě autorčiny maminky, který se s ní nemazlil. Bylo mi smutno, hořko a krásně zároveň. Po přečtení si vážím víc toho, co v životě mám a uvědomuji si, že nic není samozřejmost. Určitě stojí za přečtení!